HONOR Magic5 Lite nabízí velký odolný displej šetrný k očím

smartphone Honor Magic5 Lite odolnost cena sleva akce

Smartphone HONOR Magic5 Lite uživatelům nabízí OLED displej s ultratenkými rámečky, který je šetrný k očím a vyniká odolností vůči pádům a různým poškozením.

Displej se zakřiveným sklem

HONOR Magic5 Lite na první pohled zaujme velkými rozměry displeje a tím, že má minimálními rámečky a zakřivené sklo. Poměr displeje k tělu smartphonu je 93 %, takže dojem z obří obrazovky je zkrátka dechberoucí, ať už jde o práci nebo sledování jakéhokoli zábavného obsahu.

smartphone Honor Magic5 Lite odolnost cena sleva akce

Konkrétně jde o 6,67palcový zakřivený OLED displej s rozlišením 2400×1080 pixelů. Zobrazit může až 1,07 miliardy barev a poskytuje tak skvělý čistý obraz plný detailů. Proto jde o smartphone, na kterém si vychutnáte prohlížení fotografií nebo sledování videí a filmů.

Zejména hráči her zaznamenají svižnou odezvu displeje – obnovovací frekvence totiž dosahuje až 120 Hz a zaznamenávání dotyků má frekvenci 300 Hz. Díky tomu displej vždy okamžitě reaguje na podněty uživatele. Naopak v situaci, kdy HONOR Magic5 Lite držíte pouze v jedné ruce, je v akci inovativní technologie, která s pomocí AI zabraňuje problémům, které běžně vznikají při nechtěných dotecích.

Výjimečná odolnost

Smartphone nezaskočí ani jiné nepředvídatelné situace. Zakřivené temperované sklo je silné 0,65 mm, čímž přesahuje průmyslový průměr 0,55 mm. Proto je výjimečně odolné a vydrží i takové nehody, jako je pád na mramorovou nebo betonovou podlahu z výšky až 1 metru. Sklo během výroby prochází dvěma procesy temperování. Kromě pádu během testování vydržel i tlak způsobený lidskou váhou, elektrokolem, a dokonce i osobním autem.

smartphone Honor Magic5 Lite odolnost cena sleva akce

Testy prokázaly, že displej není v ohrožení ani při sezení se smartphonem v zadní kapse. K dalším pozoruhodným zkouškám, které HONOR Magic5 Lite zvládl, patří např. rozmačkání česneku nebo rozbití vlašských ořechů.

Ideální jas za slunce i za tmy

Aby byl HONOR Magic5 Lite ve dne v noci na první pohled k dispozici, dokáže díky algoritmům denní a noční obrazovky automaticky přizpůsobit svůj jas a odlesky. Obsah je tudíž perfektně viditelný za jasného slunečního světla i večer či v prostředí se slabým osvětlením.

smartphone Honor Magic5 Lite odolnost cena sleva akce

Zatímco na přímém slunci se jas zvýší až na 800 nitů, při noční obrazovce může klesnout až ke 2 nitům a tím displej zůstane pro oči příjemný.

Redukce modrého světla

Kolísání jasu a blikání obrazovky snižuje špičková technologie 1920Hz PWM Dimming. HONOR Magic5 Lite je ale šetrný k očím i z dalšího důvodu. Tento smartphone totiž vyzařuje jen nízké emise škodlivého modrého světla, což dokládá i certifikace TÜV Rheinland.

smartphone Honor Magic5 Lite odolnost cena sleva akce

Svou roli v tomto ohledu sehrává i samotný OLED displej, který vyzařuje až o polovinu méně modrého světla než klasické LCD displeje. V čase před spaním se tak můžete věnovat svému smartphonu, aniž by hrozilo, že modré světlo potlačí produkci melatoninu a kvalita vašeho spánku se zhorší. Milovníci knih ocení i E-Book Mode, který displej změní na papírovou čtečku příjemnou pro oči, a to i s možností tmavého režimu s černým pozadím.

Dostupnost a cena

HONOR Magic 5 Lite je u prodejců elektroniky nabízen za doporučenou cenu 9 490 Kč. V rámci různých slevových akcí jej můžete získat i výrazně levněji. Například O2 v březnu nabízí slevu na telefony 1 000 Kč, Vodafone nabízí k telefonu sluchátka jen za korunu a v rámci odkupu starého zařízení můžete ušetřit ještě více.

Zdroj a foto: HONOR

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.