Vodafone porovnal nejprodávanější telefony a nabízí slevy

telefon smartphone Samsung Galaxy A34 5G A54 5G cena akce sluchátka zdarma

Zprodejů telefonů u Vodafone vyplývá, že tři zpěti nejprodávanějších mobilů jsou dnes od Samsungu, dominující Android si drží pozici a iOS posílil. Zákazníci nyní do  nákupu investují vyšší částky.

Srovnání let 2012 a 2022 

Psal se rok 2012 a mezi pěti nejprodávanějšími mobilními telefony u Vodafonu byla dvakrát zastoupená značka Nokia, po jednom modelu pak Samsung, Huawei a iPhone. Loni byla situace výrazně jiná, hned tři místa obsadil Samsung, po jednom iPhone a Xiaomi.

„Zatímco na většině evropských trhů si mobilní telefony kupují zákazníci primárně u mobilních operátorů, v Česku je situace odlišná. V prodejích se jako Vodafone nemůžeme porovnávat s největšími e-shopy a řetězci se spotřební elektronikou. Přesto jsou naše prodeje dobrým statistickým vzorkem pro popsání trendů,“ říká Jakub Králík, manažer portfolia koncových zařízení Vodafonu.

K trendům patří například to, že podíl prodaných chytrých telefonů narostl za deset let z 76 na loňských 97 %. Další jasný trend se týká i ceny mobilních telefonů. Podíl prodaných přístrojů s cenovkou nad 6000 korun dělal v roce 2012 necelých 20 %, loni už to bylo třikrát tolik. Přitom levných modelů za několik tisíc má Vodafone v nabídce stále desítky.  

V průměrné prodejní ceně jsme se dostali na 10 000 korun, rostoucí hodnotu táhnou primárně produkty Apple a prémiové modely Samsung,” popisuje Jakub Králík.

Pět nejprodávanějších mobilních telefonů u Vodafonu

Rok 2012 – Samsung Galaxy Ace 2, Huawei Ascend G300, Nokia C201, iPhone 4S, Nokia C500.

Rok 2022 – iPhone 13, Samsung Galaxy A33 5G, Samsung Galaxy S53 5G, Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G, Samsung Galaxy A13.

Vodafone srovnání prodeje mobilních telefonů akce sleva

Podíl Applu narostl za 10 let na téměř dvojnásobek

Stejně jako v roce 2012 dominoval i loni prodaným telefonům operační systém Android, podíl se změnil kosmeticky z 74 na 73 %. Za deset let naopak výrazně posílil iOS, a to na téměř dvojnásobek, jak ukazuje přiložená grafika.

Třetinu aktuálně nabízených telefonů v portfoliu Vodafonu dnes tvoří právě značka Apple.

Telefony od Vodafonu se slevou až 8 tisíc

Noví i stávající zákazníci mají možnost získat u Vodafonu na telefony slevu. V nabídce je široká škála přístrojů, které lze získat se zvýhodněním až 5 000 Kč. Na modely Samsung Galaxy S23 a Samsung Galaxy Z Flip4 128 GB je sleva až 8000 korun. U vybraných telefonů nemusí věrní zákazníci platit vše najednou, stačí 1 koruna na místě a zbytek prostřednictvím bezúročných splátek v rámci měsíčního vyúčtování. To platí například i pro iPhone 14 128 GB.

Když si zákazník nový telefon pořídí, ten starý nemusí skončit v šuplíku. Vodafone přišel s online službou RE-START, která zákazníkům umožňuje jednoduše a rychle získat peníze za jejich nepotřebné, ale stále funkční zařízení. Všechno si mohou vyřídit odkudkoliv a bez nutnosti navštěvovat prodejnu.

Zdroj a foto: Vodafone

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.