HONOR na IFA 2023 uvedl skládací telefony HONOR Magic V2 a V Purse

HONOR V Purse IFA 2023

HONOR na veletrhu IFA 2023 představil nejlehčí a nejtenčí skládací smartphone HONOR Magic V2 a nový koncept HONOR V Purse, skládací smartphone ve stylu nositelné módní kabelky.

HONOR V Purse: Technologie ve světě módy

Společnost HONOR přijímá svoji roli při utváření budoucího životního stylu a představuje HONOR V Purse, nový koncept „Phone-to-purse“, který předznamenává začátek vnímání elektronických zařízení jako zcela nové kategorie módního spotřebního zboží nabízejícího neomezené možnosti sebevyjádření.

HONOR V Purse IFA 2023

HONOR V Purse má ve složeném stavu méně než 9 mm a je tak ještě tenčí než některé přední telefony klasické konstrukce na trhu. HONOR V Purse plynule promění skládací smartphone v dokonalý módní doplněk v tzv. phygital stylu (kombinace skutečného, fyzického a digitálního), a to díky řadě přizpůsobitelných displejů (AOD), které napodobují design kabelky, včetně designových prvků, jako jsou řetízky, peříčka a střapce, které reagují na pohyb smartphonu a kývají se spolu s ním.

Tento koncept telefonu je také kompatibilní s výběrem vyměnitelných řemínků a řetízků, které se připínají na kloub a umožňují tak nosit smartphone bez námahy přes rameno jako běžnou kabelku nebo tašku, což mu umožňuje stát se novou trendy kabelkou, tzv. „It bag“ budoucnosti.

HONOR V Purse vznikl s ohledem na udržitelnost a ztělesňuje závazek společnosti HONOR k ochraně životního prostředí. Kromě toho, že se vyznačuje materiály z udržitelných zdrojů, jako je veganská kůže na popruzích, lze tento nekonečně přizpůsobitelný koncept AOD kombinovat s jakýmkoli oblečením. S tím, jak módní průmysl překračuje hranice fyzického světa do digitálního prostoru, technologie umožňuje neomezené možnosti stylu a sebevyjádření.

HONOR V Purse IFA 2023

HONOR V Purse může tímto malým způsobem pomoci ekologicky uvědomělým spotřebitelům snížit spotřebu rychlé módy, a co je důležitější, pomáhá světu módy přijmout nové technologie s cílem povzbudit spotřebitele, aby nakupovali méně a používali zboží déle.

V duchu otevřené spolupráce se značka HONOR spojila se špičkami v oblasti kultury a trendů z platformy HONOR Talents Global Design Awards, včetně kreativního ředitele pánské módy BURBERRY Brama Van Diepena, současného umělce Yunuene Esparza, profesora Čínské akademie umění Yuana Youmina a crossoverového umělce Xiao Hui Wanga, aby navrhli vlastní řadu AOD pro toto zařízení, které tak nabídne nekonečné módní možnosti. V další fázi programu se otevře rozhraní API, které umožní designérům využít senzory, jako např. gyroskop, dotykový senzor nebo senzor okolního světla, a HONOR vyzve začínající talenty z celého světa, aby přišli s vlastními návrhy, inspirovanými nejnovějšími designovými trendy, a přetvořili tak životní styl.

HONOR Magic V2: nejtenčí a nejlehčí skládací telefon

Společnost HONOR během veletrhu IFA 2023 také vůbec poprvé na akci světového formátu představila svůj nový vlajkový skládací smartphone HONOR Magic V2. Ten dokonale ilustruje vizi společnosti HONOR v oblasti skládacích smartphonů, která v tomto odvětví definuje nová měřítka díky významným vylepšením v oblasti tvaru, baterie, displeje a uživatelského zážitku.

HONOR Magic V2 je mezi skládacími smartphony, které společnost HONOR dosud představila, vůbec nejlehčí a nejtenčí. Váží pouhých 231 g a ve složeném stavu měří pouhých 9,9 mm. Skládací vlajková loď ve svém tenkém a lehkém těle ukrývá novou generaci baterie Silicon-Carbon-Dual-Battery s průměrnou tloušťkou pouhých 2,72 mm a s vysokou kapacitou až 5 000 mAh.

Kromě tenké a lehké konstrukce je HONOR Magic V2 vybaven prvním superlehkým titanovým pantem svého druhu a novou patentovanou ocelí HONOR, díky níž je mechanismus pantu robustnější a odolnější. HONOR Magic V2 také získal prestižní certifikaci odolnosti od společnosti SGS tím, že pant vydrží více než 400 000 složení, což zajišťuje při 100 složeních denně životnost až deset let.

HONOR Magic V2 je vybavený trojitou sestavou zadních fotoaparátů, která zahrnuje 50Mpx hlavní fotoaparát (f/1,9), 50Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát (f/2,0) a 20Mpx teleobjektiv (f/2,4). Přední duální fotoaparát je vybavený dvěma 16Mpx fotoaparáty (f/2,2).

Nový model HONOR Magic V2 využívá inovace zaměřené na člověka a podporuje také špičkovou technologii 3840Hz PWM Dimming. Ta minimalizuje namáhání očí a zajišťuje pohodlné sledování displeje i při delším používání.

HONOR Magic V2 také umožňuje prožít nové interaktivní zážitky. HONOR Magic V2 přináší nejen povznášející fotografování, ale také další novinky, které se týkají schůzek i zábavy. HONOR Magic V2 poprvé podporuje funkci Parallel Space, která umožňuje nejen oddělené ukládání pracovních a osobních dat a jejich bezpečnou izolaci, ale také nezávislé paralelní ovládání aplikací ve dvou prostorech, podobně jako kdyby byl do skládacího telefonu vložen druhý telefon.

Dostupnost a cena

Na zjišťování cen a dostupnosti u konceptu HONOR V Purse je ještě příliš brzy. O něco lepší je situace u skládacího telefonu HONOR Magic V2. Pro český trh sice nebyla cena zatím přesně stanovena, v zahraničí je již telefon nabízen v prodeji za 1 249 USD, tedy přibližně 27 800 Kč. 

Zdroj a foto: HONOR

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.