Chytré hodinky pro seniory Carneo SeniorSafe+ 4G mají SIM, GPS a SOS funkce

CARNEO uvádí na trh chytré hodinky pro seniory, vybavené řadou moderních bezpečnostních i vitálních funkcí. Díky 4G připojení a kameře nabídnou oboustrannou komunikaci, GPS sledování polohy, SOS tlačítko, detekci pádu, kontrolu tepu, teploty a další. Pro ovládání slouží mobilní aplikace CARNEO GUARD (Android, iOS). V případě detekce pádu hodinky mohou automaticky odeslat nouzovou zprávu nebo zavolat na zvolené telefonní číslo.

Zajímavé funkce hodinek i delší výdrž na baterii

Nové chytré hodinky jsou určeny především pro osoby v seniorském věku, případně pro osoby s onemocněními, u nichž je potřebný spolehlivý dohled. Díky hodinkám s GPS lze získat dokonalý přehled o tom, zda je blízká osoba v pořádku, a zda se nachází v oblasti, kde se má běžně nacházet. Navíc se s danou osobou lze kdykoliv spojit či zaslat hlasovou zprávu. Díky videohovoru se s ní vždy lze spojit i vizuálně a ujistit se, že je vše v pořádku.

chytré hodinky pro seniory Carneo SeniorSafe 4G SIM, GPS, SOS, cena

Vodotěsné hodinky (IP67) jsou v českém i slovenském jazyce a disponují největším množstvím specializovaných funkcí a rovněž baterií až 700 mAh, dle stavu vydrží až 3 dny (100% GSM signál).

Získáte dokonalý přehled o tom, zda je blízká osoba v pořádku

Hodinky s GPS pro seniory využívají signál GSM/GPRS sítí a satelitů GPS což umožňuje velmi dobré sledování pohybu a lokalizaci blízkých osob s přesností až na 5 metrů. Tento model patří mezi nejoblíbenější seniorské hodinky s GPS lokátorem na trhu díky kvalitnímu zpracování a dobré výdrži baterie.

SOS tlačítko a detekce pádu

K dispozici je funkce detekce pádu s možností okamžitého odeslání zprávy a/nebo uskutečnění telefonního hovoru, a to s možností nastavení citlivosti detekce podle vašich potřeb. SOS tlačítko pak umožňuje zavolat až na tři telefonní čísla pro rychlou a spolehlivou pomoc v případě nouze.

GPS lokalizace

Sledování blízké osoby pomocí mobilní aplikace je snadné a efektivní. Aplikace umožňuje zobrazit jak aktuální polohu, tak historii pohybu ve zvoleném datu.

Automatické měření tělesné teploty

Po aktivaci funkce hodinky měří automaticky tělesnou teplotu* uživatele a naměřené údaje odesílají do aplikace. K dispozici je historie měření. Měření tělesné teploty je zajištěna čidlem teploty, které vyhodnocuje teplotu povrchu pokožky, proto naměřenou hodnotu lze považovat a orientační, nikoliv závaznou. Hodinky samozřejmě nenahrazují funkci lékařského přístroje, od jehož hodnot se mohou přirozeně lišit.

chytré hodinky pro seniory Carneo SeniorSafe 4G SIM, GPS, SOS, cena

Vzdálená kontrola srdečního tepu

Hodinky umožňují vzdáleně spustit měření srdečního tepu a po ukončení měření se naměřená hodnota zobrazí v aplikaci. K dispozici je také historie všech provedených měření.

Souhrn zajímavých funkcí hodinek pro seniory CARNEO:

 • Záznamník zvuku.
 • Vzdálené pořízení fotografie fotoaparátem na hodinkách, díky které budete nejen slyšet, ale také vidět co se děje v okolí vašeho blízkého.
 • Při nízkém stavu baterie budete včas informováni prostřednictvím push notifikace v mobilní aplikaci nebo SMSkou.
 • Vodotěsnost: IP67. Hodinky splňují certifikaci voděodolnosti IP67, díky čemuž jsou schopny odolat náhodnému styku s vodou. Není je doporučeno používat při koupání a sprchování.
 • Telefonní seznam – až 10 kontaktů.
 • Integrovaná kamera.
 • Vzdálená kontrola srdečního tepu.
 • Automatické měření tělesné teploty.
 • Funkce detekce pádu s možností odeslání zprávy a uskutečnění tel. hovoru při pádu a s „různým nastavením citlivosti detekce“.
 • Pohodlné ovládání přes smartphone aplikaci.
 • Možnost oboustranné komunikace.
 • Hodinky s GPS pro seniory využívají signálů GSM/GPRS sítí a satelitů GPS což umožňuje snadné sledování pohybu a lokalizaci vašich blízkých s přesností až na 5 metrů.
 • Tento model patří mezi nejoblíbenější seniorské hodinky s GPS lokátorem na trhu.
 • Lokalizace s přesností až na 5 metrů.
 • Aplikace „CARNEO Guard“ pro Android a iOS.
 • SOS tlačítko s možností kontaktování až 3 telefonních čísel.
 • Možnost odesílání hlasových i textových zpráv přes chat do hodinek.
 • Díky videohovoru se vždy můžete opticky spojit s vaším blízkým a ujistit se, že je vše v pořádku i vizuálně.
 • Hodinky se dobíjejí pomocí nabíjecího kolíku, který je součástí balení.
 • Do hodinek s GPS stačí vložit SIM kartu s aktivovaným datovým tarifem a následně je již můžete plně ovládat přes již zmiňovanou aplikaci „CARNEO Guard” přímo z vašeho mobilního telefonu.
 • Hodinky jsou vybaveny 700mAh Li-Po baterií a čipem s velmi nízkou spotřebou. Ve stand-by režimu dosahuje výdrž až 96 hodin. V závislosti na vytížení hodinek se pak samozřejmě doba výdrže zkracuje.
 • Výběr ze čtyř režimů vyzvánění. Vibrační, tichý, hlasitý, hlasitý s vibrací.
 • Budík.
 • Integrovaný krokoměr.

Bezpečnost dat a certifikace

Bezpečnost dat využívaných pro komunikaci seniorských hodinek CARNEO SeniorSafe+ 4G s aplikací CARNEO GUARD je na nejvyšší úrovni, díky čemuž jsou vaše informace a data v bezpečí.

Server zabezpečující komunikaci mezi hodinkami CARNEO SeniorSafe+ 4G a aplikací CARNEO GUARD má certifikaci shody s ISO/IEC 27001: 2013, 27017: 2015 a 27018: 2014. Tyto certifikace provádějí nezávislí auditoři třetích stran.

Náš soulad s těmito mezinárodně uznávanými normami a kodexem praxe je důkazem našeho závazku k bezpečnosti informací na všech úrovních naší organizace a toho, že zpracování dat na serveru je v souladu s osvědčenými postupy v tomto odvětví.

ISO/IEC 27001: 2013 je standard managementu bezpečnosti, který specifikuje nejlepší postupy managementu zabezpečení a komplexní bezpečnostní kontroly podle pokynů ISO/IEC 27002 o osvědčených postupech. Základem této certifikace je vývoj a implementace přísného bezpečnostního programu, který zahrnuje vývoj a implementaci systému řízení bezpečnosti informací (ISMS), který definuje, jak se trvale a komplexně řídí bezpečnost. Tato široce uznávaná mezinárodní bezpečnostní norma určuje, že provozovatel serveru činí následující:

 • Systematicky vyhodnocujeme naše rizika související s bezpečností informací, přičemž bereme v úvahu vliv hrozeb a zranitelností.
 • Navrhujeme a implementujeme komplexní sadu kontrol informační bezpečnosti a další formy řízení rizik s cílem řešit rizika zabezpečení zákazníků a architektury.
 • Máme zastřešující proces řízení, který zajišťuje, aby kontroly informační bezpečnosti průběžně odpovídaly našim potřebám.

Dostupnost a cena

Chytré hodinky CARNEO SeniorSafe+ 4G můžete koupit například na webu carneo.cz,  v současné době se jejich cena pohybuje kolem 2 490 Kč.

Zdroj a foto: CARNEO

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.