HONOR představil smartphone HONOR X6 s 50MPx fotoaparátem. Stojí jen 4 490 Kč.

chytrý telefon smartphone Honor X6 cena

HONOR uvedl na český trh nový chytrý telefon HONOR X6, který nabízí 50MPx trojitý fotoaparát, 4 GB RAM + 64 GB ROM úložiště, systém Android 12 a celodenní výdrže baterie. 

HONOR X6 se může pochlubit velkou kapacitou baterie 5000 mAh, trojicí fotoaparátů, kde nechybí 50MPx širokoúhlý hlavní kamera a 2Mpx makro a 2Mpx hloubkový senzor. 4 GB RAM + 64 GB ROM velké úložiště je možné rozšířit o kapacitu MicroSD karty s velikostí až 1 TB.

chytrý telefon smartphone Honor X6 cena

5000mAh akumulátor

5000mAh baterie stačí bez problémů na 17 hodin přehrávání videí nebo filmů online, 18 hodin brouzdání po sociálních sítích nebo 31 hodin přehrávání hudby. Na jedno nabití se tak můžete spolehnout na výdrž po celý den.

Trojice fotoaparátů

HONOR X6 má ve výbavě hned 3 fotoaparáty, hlavní 50Mpx, 2Mpx makro fotoaparátu a 2Mpx hloubkového senzoru. Tato dokonale sehraná kombinace se postará o kvalitní snímky kdykoli a kdekoli.

chytrý telefon smartphone Honor X6 cena

HONOR FullView displej

6,5“ HONOR FullView displej se postará o skvělý zážitek při sledování filmů nebo jakékohokoli jiného obsahu. Minimální zátěž očí zaručí režim pro větší komfort očí nebo tzv. tmavý režim. Díky režimu eBook se můžete také snadno přepnout do režimu pro čtení elektronických knih.

Sledování filmů, videí nebo jakéhokoli dalšího obsahu je plně komfortní i na přímém slunečním světle nebo naopak při horším osvětlení. 

64GB paměť s možností rozšíření

Kapacitu 64GB úložiště je možné rozšířit o MicroSD kartu až do 1 TB. Nemusíte se tak bát, že nebudete mít místo na fotky nebo oblíbené aplikace. 

chytrý telefon smartphone Honor X6 cena

HONOR X6 běží na uživatelském rozhraní HONOR Magic UI 6.1 postaveném na operačním systému Android 12. Díky HONOR Share si užijete rychlý a velmi jednoduchý přesun souborů a fotek mezi notebookem nebo mobilním telefonem HONOR.

Funkce Efficient Smart Desktop navíc umí přizpůsobit widgety na domovské obrazovce a mít rychlý přístup k notifikacím, aniž byste museli aplikace otevřít.

Dostupnost a cena

Nový smartphone HONOR X6 je již v nabídce obchodů s elektronikou za doporučenou cenu 4 490 Kč.

Doporučení IT Revue

Líbivý design a zajímavá cena nepochybně přiláká řadu zákazníků. Pokud přecházíte k Honor X6 z nějakého jiného levného modelu telefonu, může velmi mile překvapit. Jestliže jste však dosud měli dražší telefon a teď prostě chcete ušetřit, měli byste vědět, že TFT LCD displej s úhlopříčkou 6,5 palce má rozlišení jen 720 x 1600 bodů. A to může vadit.

Ani základní vybavení paměti 64 GB není žádná hitparáda. Výrobce uvádí, že lze paměť rozšířit pomocí micro SD karet až o 1 TB. Nákup nějaké 128 GB nebo lépe 256 GB karty rozhodně zvažte, pokud chcete při focení využívat 50 MPx senzor fotoaparátu a kromě focení natáčet také videa. V takovém případě není rozšíření paměti možnost, ale opravdová nutnost.

Zdroj a foto: Honor

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.