HONOR Valentýnský průzkum: Až třetina schůzek nevyjde kvůli vybitému mobilu

HONOR Valentýnský průzkum mobil rande vztahy

Mobilní telefon hraje při seznamování dnešních Čechů důležitou roli. Podle průzkumu agentury OnePoll pro značku HONOR až 33 % Čechům rande nevyjde kvůli vybitému mobilu. Především v začátcích vztahu dáváme našim mobilním telefonům hodně zabrat a dlouhá výdrž baterie i celková výkonnost telefonu je něco, bez čeho se jednoduše neobejdeme.

Víc než 30 zpráv za den

Začátky každého páru jsou vždycky intenzivní. A není tajemstvím, že dnes se z velké části zamilované konverzace odehrávají přes mobilní telefon. Ten musí vydržet v pohotovosti při plné zátěži celý den. České zamilované páry si totiž podle průzkumu agentury OnePoll vymění až 30 zpráv denně.

HONOR Valentýnský průzkum mobil rande vztahy

Mezitím svůj mobilní telefon musí pořád kontrolovat. To vyžaduje baterii s nadstandardně velkou výdrží i bez nabíjení nebo velmi rychlé dobití. Češi pak nejčastěji posílají fotky, sdílí zážitky nebo dlouze volají, třeba i přes videohovory.

Odeslání zprávy odkládáme, abychom nepůsobili nedočkavě, ale pohodovým dojmem

A jak to vypadá s odesláním zprávy po první schůzce? Podle respondentů průzkumu si s takovou zprávou dáváme na čas, abychom nepůsobili nedočkavě, ale že jsme „v pohodě“. Pozor, pokud ale čekání na zprávu po prvním rande trvá déle než 2 dny, až 34 % z nás už s další schůzkou nepočítá.

HONOR Valentýnský průzkum mobil rande vztahy

Až 30 % Čechů nevyjde rande kvůli vybitému mobilu

Mobil jako komunikační nástroj, bez kterého už se dnes nemůžeme obejít, hraje velkou roli, jestli českým párům nakonec vztah vyjde. Až 30 % zamilovaným Čechům rande nevyšlo kvůli vybitému mobilu.

Navíc, pokud milovaná polovička neodpovídá na zprávy do hodiny, až 36 % z nás cítí velký stres a nejistotu, jestli vztah ještě bude pokračovat.

Dlouhodobé vztahy už nevyužijí mobil tak často jako čerstvě zamilovaní

Jen 15 % Čechů udrží stejnou intenzitu a frekvenci posílání zamilovaných zpráv stejně jako na začátku.

HONOR Valentýnský průzkum mobil rande vztahy

Navíc až 70 % dlouhodobě zamilovaných (tedy cca po 6 měsících vztahu) nevyužívá pro komunikaci mobil tolik jako v prvních měsících. Nejčastějším důvodem bývá také společné sestěhování zamilovaného páru.

O průzkumu

Letošní Valentýnskou studii zpracovala agentura OnePoll začátkem února, která se zaměřila na moderní vztahy a jak páry udržují vztah díky moderním technologiím. Průzkum byl realizovaný na reprezentativním vzorku 500 respondentů z České republiky ve věku 18 až 44 let.

Značka HONOR si nechala průzkum zpracovat k plánovanému jarnímu uvedení novinky, HONOR Magic5 Lite, mobilního telefonu s nadstandardně dlouhou výdrží baterie. HONOR Magic5 Lite je nejnovější základní model ze série Magic. Jde v tuto chvíli o nejtenčí telefon s velmi vysokou kapacitou baterie a až 2denní výdrží bez nabíjení.

HONOR Magic5 Lite má ve výbavě také prémiový 120Hz zaoblený OLED displej a jeho srdce běží na kvalitním čipu Qualcomm® Snapdragon® 695 5G. Díky příjemnému designu se pohodlně drží a vejde se do každého kapsy nebo kabelky.

Zdroj a foto: HONOR

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.