HP představilo výkonné mobilní pracovní stanice HP ZBook a počítače Z2

notebook HP Zbook G10 cena

HP představilo nové stolní počítače Z2 a mobilní pracovní stanice ZBook G10 – ZBook Firefly, ZBook Power, ZBook Studio, ZBook Fury s vysokým výkonem.

HP neustále přináší inovace zaměřené na technologie a řešení, která poskytují vysoký výkon, a zároveň řeší nové výzvy vznikající při spolupráci na velkých projektech, které vyžadují složité pracovní postupy.

71 % společností od roku 2019 zvýšilo počet používaných pracovních stanic, aby vybavilo své pracovníky zařízeními zaručujícími spolehlivost, rozšiřitelnost a umožňujícími vzdálený přístup. Řada HP Z spolu s řešením HP Presence poskytují nástroje pro spolupráci a vysoký výpočetní výkon.

Nejnovější mobilní pracovní stanice ZBook G10 – ZBook Firefly, ZBook Power, ZBook Studio, ZBook Fury – poskytují vysoký výpočetní výkon, funkčnost a velkou výdrž baterie.

  • ZBook Firefly G10 a ZBook Power G10: obě nové pracovní stanice kombinují výkon na profesionální úrovni s mobilitou. K produktivitě uživatelů přispívají kvalitní komponenty, vylepšené funkce pro spolupráci a displeje s věrným barevným podáním. S možnostmi konfigurace s novou platformou Intel® vPro® s procesory Intel Core™ 13. generace, procesory AMD Ryzen™ PRO nové generace pro mobilní zařízení a grafickými kartami NVIDIA RTX™ generace Ada pro notebooky nebo integrované grafiky AMD Radeon™ pomáhá společnost HP eliminovat zpomalení při provádění vysoce náročných pracovních úloh. Produkty ZBook Firefly a ZBook Power se stanou prvními zařízeními v portfoliu Zbook vybavenými procesory AMD Ryzen™ a Ryzen™ PRO pro mobilní zařízení.
  • ZBook Studio G10: procesor Intel®️ Core™️ i9, grafická karta NVIDIA RTX™️ generace Ada pro notebooky nebo grafická karta GeForce RTX™️ a 64 GB paměti RAM zrychlí pracovní postupy. Tento počítač zvládne vše od 3D designu až po datové analýzy a výpočty za pomoci umělé inteligence. ZBook Studio poskytuje profesionální výkon v elegantním počítači, jenž se vejde do tašky.  Je navržený pro vytváření složitých modelů, renderování v reálném čase nebo vizualizaci dat, to vše dokáže i na cestách.
  • ZBook Fury G10: zvládne náročné úlohy, neboť je osazen procesorem Intel Core HX pro stolní počítače, který mu poskytuje profesionální výkon. Nový ZBook Fury se také pro uživatele, kteří renderují 3D modely, spouštějí simulace, analyzují velké soubory dat nebo trénují modely strojového učení, dodává v kombinaci s grafickou kartou řady až NVIDIA RTX™ 5000 generace Ada pro notebooky.

Nedávno představené stolní počítače HP řady Z jsou nejvýkonnější stanice s jednou paticí a čtyřmi grafickými kartami umožňující provádění komplexních pracovních postupů, jež obnášejí zpracování velkého množství dat. Modernizované portfolio účelově navržených základních pracovních stanic řady Z je nyní vybavené novou generací procesorů Intel® Core™8 a nejnovějšími profesionálními grafickými kartami NVIDIA RTX™.

Tyto základní pracovní stanice jsou určené pro uživatele, kteří chtějí získat vyšší výkon, zároveň si ale také zachovat agilitu a mít vzdálený přístup k provádění náročných pracovních postupů. Počítače Z2 Mini G9, Z2 SFF G9, Z2 Tower G9Z1 Tower G9 jsou určené pro konstruktéry, inženýry a studenty, kteří pracují v několika aplikacích najednou.

Mini PC HP Z2 Mini cena

Počítače Z2 Mini G9, Z2 SFF G9 a Z2 Tower G9 budou nyní také podporovat nový HP Anyware Remote System Controller. Jako světově nejpokročilejší periferní zařízení pro vzdálenou správu je určený pro oddělenou správu prvků (out-of-band management) a umožňuje IT oddělením sledovat a spravovat flotilu pracovních stanic odkudkoli.

Portfolio základních stolních pracovních stanic HP Z nadále přináší výkon a široké možnosti rozšíření, které uživatelům umožní pracovat tvůrčím způsobem.

Dostupnost a cena

  • ZBook Firefly G10 bude v České republice v prodeji od června 2023, doporučená cena 25 900 Kč bez DPH
  • ZBook Firefly G10 A bude v České republice v prodeji od června 2023, doporučená cena 21 900 Kč bez DPH
  • ZBook Power G10/G10 a Power G10 bude v České republice v prodeji od června 2023, doporučená cena 29 900 Kč bez DPH
  • ZBook Studio G10 bude v České republice v prodeji od června 2023, doporučená cena 39 900 Kč bez DPH
  • ZBook Fury G10 bude v České republice v prodeji od června 2023, doporučená cena 39 900 Kč bez DPH
  • HP Z2 Mini bude v České republice v prodeji od června 2023, doporučená cena 15 900 Kč bez DPH
  • HP Z2 SFF G9 a HP Z2 Tower s procesory Intel nové generace bude v České republice v prodeji od června 2023, doporučená cena 15 900 Kč bez DPH

Zdroj a foto: HP

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.