Jakou spotřebu mají herní konzole

Zajímalo vás někdy jakou spotřebu mají herni konzole PlayStation 3, Nintendo Wii nebo Xbox 360? Liší se výkonem a liší se i množstvím elektrické energie, kterou potřebují pro svůj běh. Nejekologičtější je podle zjištěných měření Nintendo Wii, které je 9x úspornější než PS3 nebo Xbox 360.

Při měřeních prováděných serverem Unplggd bylo zjištěno, že Nintendo Wii při hře spotřebuje 20 wattů, Xbox 360 ke svému běhu použil 189 wattů a Playstation 3 (starší verze, nová Slim může být úspornější) 193,6 wattů. V době nečinnosti všechny konzole shodně vystačily se 2 watty.

wii-ps3-xbox-sz-021010

Provedené zjištění je celkem překvapivé, výkonnostní rozdíl mezi Nintendem a dvojicí konzolových soupeřů není zas tak velký. Xbox 360 a PS3 jsou z hlediska provedeného testu celkem nehospodárná zařízení. V rámci boje za jejich zachování v domácnosti jsem si udělal pár vlastních testů. Konzole rozhodně nepatří k největším žroutům energie a hned tak bych se jich nezbavil. Mnohem větší problém mám třeba se žehličkou, která na plný výkon spotřebuje 1600 wattů. A určitě s ní není taková zábava.

Reklama/Advertisement

Zdroj: Unplggd

Reklama/Advertisement