Kaspersky letos zachytil 380 000 škodlivých souborů denně

ilustrace Kaspersky aplikace soubory složky

V roce 2021 detekční systémy bezpečnostní společnosti Kaspersky zachytily 380 000 nových typů škodlivých souborů denně. Je to o 5,7 % více než v roce 2020, což představuje průměrný denní nárůst od 20 000 zachycených nových hrozeb.  

Nejvíce hrozeb (91 %) připadalo na soubory pro operační systémy Windows. K nárůstu došlo i u hrozeb spojených s operačním systémem Linux. Počet detekovaných malwarových souborů a dalšího nežádoucího softwaru pro linuxové prostředí meziročně vzrostl o 57 %. Nárůst počtu hrozeb odpovídá zvyšování počtu chytrých zařízení používaných po celém světě. Mohutnému nástupu malwaru nahrává zejména vyšší podíl práce z domova.

Jak se bránit proti zvýšenému nebezpečí počítačové virové nákazy:

Reklama/Advertisement
  • Nestahujte a neinstalujte aplikace z nedůvěryhodných zdrojů.
  • Neklikejte na žádné odkazy z neznámých zdrojů nebo na podezřelé online reklamy.
  • Používejte silná a jedinečná hesla obsahující kombinace malých a velkých písmen, číslic a interpunkčních znamének a aktivujte si dvoufaktorové ověřování.
  • Vždy instalujte aktualizace – některé z nich mohou obsahovat opravy kritických bezpečnostních problémů.
  • Ignorujte zprávy vyzývající k vypnutí bezpečnostních systémů pro kancelářský nebo bezpečnostní software.
  • Používejte robustní bezpečnostní řešení, které je vhodné pro váš systém a zařízení, například Kaspersky Internet Security nebo Kaspersky Security Cloud. Upozorní vás, které stránky byste neměli otevírat, a ochrání vás před škodlivým softwarem.

Doporučení pro firmy: 

  • Neustále aktualizujte software na všech používaných zařízeních, abyste zabránili útočníkům proniknout do vaší sítě zneužitím zranitelných míst.
  • Trvejte na používání silných hesel pro přístup k firemním službám. Používejte vícefaktorové ověřování pro přístup ke vzdáleným službám.
  • Vyberte si osvědčené řešení pro zabezpečení koncových bodů, například Kaspersky Endpoint Security for Business, které je vybaveno funkcemi detekce neobvyklého chování aplikací a kontroly anomálií síťového provozu pro účinnou ochranu před známými i neznámými hrozbami.
  • Používejte specializovanou sadu nástrojů pro účinnou ochranu koncových bodů, detekci hrozeb a reakci na ně, abyste včas odhalili a odstranili i nové a skrývající se hrozby. Základní ochranu koncových bodů vybavenou funkcemi EDR a MDR poskytuje například řešení Kaspersky Optimum Security.

Zdroj: Kaspersky

Reklama/Advertisement