Kingston DataTraveler 4000 – USB disky s šifrováním uložených dat

Kingston Digital Europe Co LLP dnes představil dvojici šifrovaných USB disků nové generace, které jsou navrženy s cílem zajistit ochranu cenných firemních dat. Disky DataTraveler 4000 Gen. 2 a DataTraveler 4000 Gen. 2 Management Ready chrání citlivé informace pomocí šifrování na vysoké úrovni.

Chráněný USB disk DataTraveler 4000 Gen. 2 má certifikaci podle normy FIPS 140-2 Level 3 a poskytuje fyzickou ochranu zaplombováním, jež by odhalilo a umožnilo reagovat na pokusy o přístup, použití nebo pozměnění kryptografického modulu. Data jsou chráněna 256bitovým hardwarovým šifrováním AES v režimu XTS a pouzdro disku je vyrobeno z nerezové oceli potažené titanem. Disk je navržen s cílem snížit možnost úspěšných útoků s použitím hrubé síly, tzv. „brute force attacks“, protože se po 10 neúspěšných pokusech o zadání hesla uzamkne a přeformátuje.

Disk DataTraveler 4000 Gen. 2 Management Ready se vyznačuje stejnými bezpečnostními prvky a funkcemi jako model DataTraveler 4000 Gen. 2, ale navíc obsahuje volitelné řízení správy pomocí softwaru SafeConsole přes BlockMaster. Software SafeConsole firmám poskytuje výkonné nástroje, včetně možnosti mazat hesla na dálku, konfigurovat hesla a zásady pro zacházení se zařízením a aktivovat audit pro ověření, zda jsou požadavky jejich plnění dodržovány. Disk DataTraveler 4000 Gen. 2 dává společnostem možnost flexibilně jej na začátku nastavit jako samostatné zabezpečené zařízení s tím, že později jej lze vybavit řešením centrálního řízení.

Reklama/Advertisement

Oba disky nabízejí rychlosti přenosu dat, které umožňuje rozhraní USB 3.0, a jsou k dispozici v kapacitách 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB a 64 GB. Modely DataTraveler 4000 Gen. 2 a DataTraveler 4000 Gen. 2 Management Ready využívají nejlepší NAND čipy v daném oboru a konstrukci řadiče, jež umožňuje výměnu čipů NAND bez nutnosti provádět rekvalifikace a certifikaci. Díky tomu mohou velké firmy tyto disky s důvěrou zařadit do seznamů svých zařízení splňujících příslušné normy.

Na USB disky DataTraveler 4000 Gen. 2 a DataTraveler 4000 Gen. 2 Management Ready se vztahuje se na něj pětiletá záruka, mají bezplatnou technickou podporu a vyznačují se vyhlášenou spolehlivostí značky Kingston. Cena nových USB disků zatím nebyla zveřejněna.

Zdroj a foto: Kingston

Reklama/Advertisement