Kingston Digital uvádí hardwarově šifrovaný externí SSD disk s dotykovým displejem

externí SSD disk IronKey Vault Privacy 80 (VP80ES)

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP ohlásila nejnovější přírůstek do svojí řady šifrovaných disků – externí SSD disk IronKey Vault Privacy 80 (VP80ES). Je to první inovativní externí SSD disk společnosti Kingston nezávislý na operačním systému, který je vybaven nejen hardwarovým šifrováním pro ochranu dat, ale také dotykovým displejem.

Používání disku IronKey VP80ES je stejně intuitivní jako odemykání chytrého telefonu. Disk vybavený snadno použitelným barevným dotykovým displejem a 256bitovým šifrováním XTS-AES s certifikací FIPS 197 je navržen tak, aby dokonale chránil data a zároveň byl uživatelsky přívětivý.

Odolává útokům typu Brute Force a BadUSB, má digitálně podepsaný firmware a je vhodný pro uživatele z malých a středních firem (SMB) i pro tvůrce obsahu.

Díky svým bezpečnostním funkcím na armádní úrovni ochrany výrazně překonává internetové a cloudové služby pro zabezpečení důležitých firemních informací, dokumentů nebo obrázků a videí ve vysokém rozlišení.

Hardwarové šifrování

Kromě snadného používání a hardwarového šifrování nabízí VP80ES další funkce na ochranu dat, jako je možnost nastavení více hesel (správce/uživatel) typu PIN/heslová fráze a konfigurovatelná pravidla používání hesel. Správce může zvolit zadávání číselného PIN kódu nebo alfanumerického hesla, nakonfigurovat pravidla pro používání hesel nebo aktivovat rozšířené možnosti zabezpečení, například nastavení maximálního počtu pokusů o zadání hesla, minimální délky hesla v rozmezí 6 až 64 znaků, pravidel tvorby alfanumerických hesel, časového limitu pro automatické uzamčení disku, náhodného uspořádání obsahu dotykového displeje a funkce Secure-Erase pro zajištění maximální ochrany důležitých souborů.

Zabezpečení a hesla

Pokud uživatel zapomene svoje heslo, lze použít heslo správce také pro obnovení dat a přístupu. Pro lepší zabezpečení má VP80ES funkci na ochranu proti útokům hrubou silou, která disk standardně vymaže, pokud jsou hesla správce nebo uživatele zadána chybně 15krát1 po sobě.

Nemusíte se však bát, že heslo zapomenete – díky možnosti použití znaku „mezera“ můžete jako heslovou frázi zadat nějaký snadno zapamatovatelný seznam slov, známý citát nebo text oblíbené písně. Další možností je odemykat VP80ES pomocí PIN bloku, stejně jako u mobilního zařízení. Chcete-li snížit počet neúspěšných pokusů o přihlášení a frustraci z chybného zadání, klepněte na tlačítko „oko“, abyste viděli zadávané heslo.

externí SSD disk IronKey Vault Privacy 80 (VP80ES)

VP80ES je dodáván s neoprenovým cestovním pouzdrem a dvěma kabely USB 3.2 Gen 1 pro snadné připojení k počítačům a dalším zařízením podporujícím rozhraní USB typu C®2 nebo A. Je tak dokonalým společníkem pro mobilní produktivitu a pohodlné používání, když potřebujete zabezpečená data a obsah na cestách.

Záruka a podpora

Externí SSD disk Kingston IronKey Vault Privacy 80 je k dostání v kapacitách 480 GB, 960 GB a 1920 GB. Jeho mimořádné užitné vlastnosti doplňuje také omezené tříletá záruka, bezplatná technická podpora a legendární spolehlivost značky Kingston. 

Externí SSD disk IronKey Vault Privacy 80
OznačeníKapacita
IKVP80ES/480G480GB IronKey VP80ES
IKVP80ES/960G960GB IronKey VP80ES
IKVP80ES/1920G1920GB IronKey VP80ES

Vlastnosti a funkce externího SSD disku Kingston IronKey Vault Privacy 80:

 • Ochrana důležitých dat pomocí 256bitového šifrování XTS-AES s certifikací FIPS 197: Integrovaná ochrana proti BadUSB, útokům hrubou silou a bezpečný mikroprocesor s certifikací Common Criteria EAL5+.
 • Unikátní intuitivní dotykový displej: Snadná ochrana dat díky intuitivnímu a uživatelsky přívětivému rozhraní s barevným dotykovým displejem.
 • Možnost použití více hesel (správce/uživatel) typu PIN/heslová fráze: Možnost obnovy dat přes přístup správce při zapomenutí hesla uživatele.
 • Konfigurovatelná pravidla pro používání hesel: Nastavení počtu pokusů o zadání hesla, minimální délky hesla 6 až 64 znaků a pravidel pro číselná/alfanumerická hesla.
 • Rozšířené možnosti zabezpečení: Nastavitelný časový limit pro automatické uzamčení disku, náhodné rozložení obsahu dotykového displeje a funkce Secure-Erase pro spolehlivé vymazání všech hesel a šifrovacího klíče jednotky.
 • Dvojité nastavení režimu Read-Only (ochrana proti zápisu): Chrání obsah disku před kybernetickými bezpečnostními hrozbami z napadených systémů pomocí dvou úrovní ochrany, které povolí pouze čtení dat.
 • Rozhraní: USB 3.2 Gen 1
 • Konektor: Typ C
 • Obsah balení: Neoprenové cestovní pouzdro, kabel s koncovkami USB 3.2 Gen 1 typ C, kabel s koncovkami USB 3.2 Gen 1 typ C a A
 • Kapacity: 480 GB, 960 GB, 1920 GB
 • Rychlost: Čtení až 250 MB/s, zápis až 250 MB/s
 • Rozměry: 122,5 × 84,2 × 18,5 mm
 • Provozní teplota: 0 až 45 °C
 • Skladovací teplota: −20 až 60 °C
 • Kompatibilita: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen    
 • Záruka/podpora: Omezená 3letá záruka
 • Kompatibilita: Nezávislost na OS: Microsoft Windows®, macOS®, Linux®, Chrome OS™
                                              nebo jakýkoli systém, který podporuje zařízení typu USB mass storage.

Cena produktu pro ČR nebyla výrobcem zveřejněna, v zahraničí (B&H Photo) jsou produkty zalistovány za 437 USD (cca 10 100 Kč) pro model 480 GB, 535 USD (cca 12 400 Kč) pro verzi 960 GB a 762 USD (cca 17 600 Kč) pro variantu s kapacitou 1 920 GB.

Zdroj a foto: Kingston

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.