Lehké notebooky Dynabook Portégé X30W-K a Portégé X30L-K s Intel Core 12. generace

notebook Dynabook Portégé X30L-K X30W-K

Dynabook Europe představuje dva nové notebooky s displejem o úhlopříčce 13,3“ – Portégé X30W-K a Portégé X30L-K. Portégé X30W-K je konvertibilní přenosný počítač s hmotností od 979 g, jehož víko je možné otočit až o 360° a Portégé X30L-K je komplexní, tenký a mimořádně lehký notebook (od 904 g) se všemi funkcemi potřebnými pro moderní mobilní práci.

Oba notebooky díky ultralehkému šasi z hořčíkové slitiny nabídnou ideální poměr mezi odolností, lehkostí a pevností. Samostatný systém chlazení Airflow ve spojení s gumovými podložkami zajišťuje oběma zařízením nejen optimální provozní teplotu a cirkulaci vzduchu, ale skvělou stabilitu a pohodlí při práci.

Oba modely jsou dodávány s operačním systémem Windows 11 Pro a pohání je nejnovější 12. generace procesorů Intel® Core™ až po 28wattovou variantu i7. Portégé X30W-K nabízí mobilním profesionálům pro dosažení vysoké produktivity a rychlosti při práci s aplikacemi náročnými na data velmi výkonné možnosti operační paměti a úložiště – až 32 GB dvoukanálové paměti LPDDR5 na frekvenci 5200 MHz a ultrarychlý PCIe Gen4 SSD disk do kapacity 1 TB.

Portégé X30L-K s hmotností od 904 g lze osadit až 32 GB dvoukanálové paměti LPDDR5 na 4800 MHz a ultrarychlým úložištěm PCIe Gen4 SSD (až 1 TB). Vysoký výkon spojovaný tradičně s diskrétními grafickými kartami zajišťuje Grafika Intel® Iris® Xe.

Portégé X30W-K se může pochlubit výdrží baterie až po dobu 13 hodin, takže jeho uživatelé mohou celý den pracovat bez obav z vybití. Portégé X30L-K nabízí výdrž až 11 hodin. Funkce rychlého nabíjení umožňuje navíc dosáhnout 40 % kapacity baterie během pouhých 30 minut dobíjení. Díky biometrickému rozpoznání obličeje a otisku prstu lze zařízení odemknout pro rychlou práci za méně než vteřinu.

Vylepšený zvuk a obraz pro videokonference

Protože mnoho zaměstnanců tráví při hybridní práci velkou část času na online schůzkách, je nový model X30W-K vybaven vysoce kvalitními reproduktory harman/kardon a technologií Dolby Atmos. Ruchy z okolí eliminují při hovorech duální mikrofony s funkcí potlačení šumu a redukce hluku s využitím umělé inteligence. Webkamera spolu s další 8MP world-facing kamerou s antireflexní vrstvou poskytuje uživatelům při online schůzkách lepší interakci, podobnou jako během osobních setkání.

Naše prémiová řada Portégé X nabízí i nadále to nejlepší v oblasti mobilních počítačů,“ říká Damian Jaume, prezident společnosti Dynabook Europe GmbH. „Dnes žijeme ve všudypřítomném online světě a od začátku pandemie se naše požadavky na zařízení neustále vyvíjí a posunují. Uživatelé potřebují zařízení, která nejen drží krok s tímto životním stylem, ale zlepšují ho.“

Oba přístroje využívají šasi z hořčíkové slitiny, které jim zajišťuje dokonalou kombinaci pevnosti, lehkosti a odolnosti. Tenký rámeček maximalizuje plochu obrazovky při zachování minimálních rozměrů notebooků a antireflexní dotykový Full HD displej Sharp IGZO poskytuje vysoký jas až 400 NIT při nízké spotřebě energie. Portégé X30W-K lze díky 360º konvertibilnímu provedení použít jako notebook či tablet a víko Portégé 30L-K lze otevřít pro potřeby sdílení obsahu do roviny. Pohodlnou práci po celý den umožňuje podsvícená bezrámová klávesnice, Precision TouchPad a volitelný SecurePad se čtečkou otisků prstů. Odolnost obou notebooků prokázal náročný test dle vojenských standardů MIL STD 810H.

Modely Portégé X30W-K a X30L-K jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky společnosti Microsoft na zabezpečené PC. Kombinace vlastního unikátního systému BIOS spolu s možností ověření obličeje a otisku prstu poskytuje silnou obranu proti rostoucím hrozbám kyberzločinců. Další vrstvu zabezpečení přidává posuvný kryt webkamery či slot pro bezpečnostní zámek.

S přechodem na hybridní práci je stále důležitější dobrá konektivita. Modely Portégé X30W-K a X30L-K jdou tomuto trendu vstříc – oba jsou osazeny dvěma porty USB-C s podporou Thunderbolt 4, takže mobilní pracovníci mohou nabíjet a připojovat všechny periferie současně. Pro rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení jsou notebooky vybaveny rozhraním Intel® AX211 2×2 Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2. Nejnáročnější uživatelé budou moci v průběhu roku využít také konfigurace s volitelným modemem LTE.

Nová dokovací stanice Thunderbolt 4 Dock

Současně s novými notebooky představuje výrobce také dokovací stanici Dynabook Thunderbolt 4, která umožňuje komplexní a flexibilní připojení často používaných zařízení. Pomocí jednoho kabelu lze připojit až čtyři 4K displeje, a to buď přes 2x HDMI a 2x Display port, nebo připojením USB-C monitoru k Thunderbolt 4 DFP portu. Využít lze až 8K rozlišení, rychlé nabíjení výkonem až 90 W a přenosovou rychlost až 40 Gb/s, což je 8x více než umožňuje USB3.2 Gen1.

Všechny uvedené novinky budou v Evropě k dispozici od dubna 2022. Cena nových produktů zatím nebyla oznámena.

Zdroj a foto: Dynabook

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.