Lenovo Flex 10 – ultrapřenosný dotykáč za desítku

Notebook Lenovo Flex 10

Desetipalcový notebook Lenovo Flex 10 je zajímavým řešením pro uživatele, kteří hledají levnější přenosný počítač s malými rozměry a dostatkem místa na pevném disku.

Stejně jako ultrabooky Flex 14 a 15 se „desítka“ chlubí displejem, který můžete otočit až o 300 stupňů. Díky tomuto rozsahu je možné Flex 10 používat jak v režimu klasického notebooku, tak i stojanu, který oceníte při prohlížení obrázků, volání s přáteli nebo sledování filmů.

Výkon Lenovo Flex 10 je podpořen až Intel Quad Core procesory a operační pamětí DDR3L o velikosti až 4 GB. Novinka nabízí displej s HD rozlišením (1366 x 768) a dotykovým ovládáním, které usnadňuje používání notebooku v režimu stojanu. Pohodlné a přesné psaní zajišťuje klávesnice s ergonomicky tvarovanými klávesami. Se svými kompaktními rozměry se notebook vejde do menší příruční tašky či kabelky, takže ho uživatelé mohou mít neustále při sobě. Díky pouhým 1,2 kg hmotnosti se navíc velmi snadno přenáší.

Reklama/Advertisement

Notebook Lenovo Flex 10 s otočeným displejem

Disk s kapacitou až 500 GB nabízí dostatek místa pro dokumenty, hudbu, filmy, fotografie…Výbava zahrnuje integrované Bluetooth 4.0, Wi-Fi, USB 2.0 a 3.0 porty a HDMI výstup, nechybí ani 720p HD webkamera, díky níž můžete být ve spojení s kamarády a rodinou.

Systém Energy Management pomáhá šetřit energii a využívá pokročilé energeticky úsporné technologie k prodloužení doby mezi dvěma nabitími. Rychlé a bezpečné přihlášení do systému umožňuje funkce pro rozpoznávání obličeje Lenovo VeriFace.

Flex 10 je flexibilní zařízení, které cenou, vnějšími rozměry a výkonem konkuruje tabletům. Navíc má pohodlnou klávesnici. Řadu lidí napadne, zda se na tom dá taky něco hrát. Určitě dá, ale žádné grafické orgie s maximálními detaily nečekejte. Novinka od Lenova je nadstandardně vybaveným netbookem a téhle kategorii může kralovat

Technické údaje:

  • Displej: úhlopříčka 10,1″, 1 366 × 768 bodů, LED, dotykový
  • Procesor: dvoujádrový nebo čtyřjádrový Pentium/Celeron (Atom, Bay Trail-M, 22 nm)
  • Operační paměť: 2/4 GB DDR3
  • Pevný disk: až 500 GB
  • Výbava: WiFi, Bluetooth, 1 × USB 2.0, 1 × USB 3.0, HDMI, webkamera 720p, stereo reproduktory
  • Rozměry a hmotnost: 27,3 × 18,85 × 2,1 cm, 1,2 kg
  • Baterie, výdrž: tříčlánková, až 4 hodiny
  • OS: Windows 8.1

Lenovo Flex 10 je v prodeji za doporučenou cenu  od 9399 Kč s DPH.

Zdroj a foto: Lenovo

 

Reklama/Advertisement