LG uvádí televizi LG OLED evo G2 Gallery Edition s úhlopříčkou 97 palců

televize LG OLED evo Gallery Edition (model 97G2)

LG Electronics (LG) oznamuje, že největší OLED televizor na světě LG OLED evo Gallery Edition (model 97G2) bude brzy k dispozici na světových trzích. 

Televizor LG 97G2 má úchvatnou 97palcovou obrazovku, která využívá samosvítící OLED technologii LG, a přináší pohlcující zážitky ze sledování na velké ploše. S příchodem dosud největší úhlopříčky obrazovky se nyní řada OLED televizorů společnosti LG pro rok 2022 může pochlubit rozsáhlou možností variant velikostí, od 42palcové nejmenší varianty až po obří 97palcovou.

Technologie LG OLED, která je už devět let po sobě nezpochybnitelným lídrem na světovém trhu prémiových televizorů, se stala volbou milionů spotřebitelů po celém světě. OLED televizory využívají samosvítící pixely, které lze individuálně zapínat a vypínat, aby mohly reprodukovat dokonalou černou, neuvěřitelně přirozené barvy s nekonečným kontrastem.

Technologie OLED, která nepoužívá dodatečné zadní podsvícení, umožňuje vytvářet dosud nevídané formáty, jako jsou ohebné a rolovací televizory.

Nová řada televizorů

Na veletrhu IFA 2022 představilo LG zbrusu nový model 97G2 jako součást rozšířené řady prémiových televizorů, která zahrnuje stále větší počet vynikajících, mimořádně velkých, obrazovek určených pro nezapomenutelné zážitky z domácího sledování obsahu. Společnost ukázala rovněž rozmanitost svých špičkových zobrazovacích technologií, a to na modelech televizorů z řad OLED, Micro LED a QNED.

Podle nedávného průzkumu trhu budou OLED televizory letos představovat 55 % evropského trhu prémiových televizorů a do roku 2023 až 66 %. Průzkum rovněž předpovídá, že v roce 2022 dosáhnou celosvětové dodávky televizorů s úhlopříčkou nad 70 palců přibližně 14,9 milionu kusů a v příštím roce se zvýší na téměř 17,1 milionu kusů.

televize LG OLED evo Gallery Edition (model 97G2)

Díky rozšiřujícímu se portfoliu OLED televizorů s velkou úhlopříčkou má společnost LG dobré předpoklady k tomu, aby i nadále dominovala v segmentu prémiových televizorů v Evropě i ve světě.

Jednou z hvězd expozice LG na veletrhu IFA byl 97palcový televizor LG OLED evo Gallery Edition, který využívá technologii OLED evo, procesor α (Alpha) 9 Gen5 AI a pokročilé algoritmy obrazu, aby poskytoval realistický obraz a skutečně pohlcující, filmový zážitek.

Model řady G2 s úhlopříčkou 97 palců také využívá LG Gallery Design, který zcela přiléhá na zeď a nabízí celistvý, integrovaný vzhled, který okamžitě pozvedne úroveň i toho nejluxusnějšího domácího kina.

Ostrý a živý obraz

V čele ohromující řady televizorů LG s rozlišením 8K stojí 88palcový televizor LG SIGNATURE OLED 8K (model 88Z2) a 86palcový QNED televizor (model 86QNED99). Oba ultra-velké modely kombinují dechberoucí rozměry, vynikající ostrost rozlišení 8K (7 680 × 4 320 bodů) a nejnovější zobrazovací technologie společnosti LG, díky kterým je obsah jakéhokoli žánru ještě více pohlcující.

Díky více než 33 milionům samosvítících OLED pixelů představuje model 88Z2 úžasnou úroveň detailů, spolu s hlubokou, temnou černou, nekonečným kontrastem a realistickými barvami, které zůstávají věrné i ze širokého pozorovacího úhlu. Model 86QNED99 s rozlišením 8K je vybaven technologiemi Quantum Dot NanoCell a Precision Dimming od LG, které poskytují ostrý a živý obraz na působivé 86palcové obrazovce.

televize LG OLED evo Gallery Edition (model 97G2)

V Berlíně bude k vidění také obrovská 136palcová 4K Micro LED obrazovka (s rozlišením 3 840 × 2 160 bodů) od LG. Toto inovativní řešení domácí zábavy představuje prvotřídní kvalitu obrazu ve velkolepém měřítku a spojuje samosvítící pixely o mikrometrové velikosti s modulární konstrukcí.

Dostupnost a cena

Přesná cena a data uvedení na klíčové trhy se nebyly zatím zveřejněny a měly by být upřesněny v následujících týdnech.

Zdroj a foto: LG

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.