Logitech herní klávesnice G PRO X TKL LIGHTSPEED a myš G PRO X SUPERLIGHT 2

herní klávesnice a herní myš Logitech G PRO X TKL LIGHTSPEED SUPERLIGHT 2 cena akce

Logitech představuje dva nejnovější produkty z řady herních periferií – herní klávesnici Logitech G PRO X TKL LIGHTSPEED a herní myš Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2.

Skupina Logitech G spolupracovala v uplynulých třech letech se stovkami nejzkušenějších profesionálních e-sportovců na vytvoření nové generace vybavení řady PRO. Tyto nové produkty v kombinaci s herním headsetem Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED, který uvedením na trh na začátku tohoto roku, doplňují řadu PRO, která nabízí nejvyšší úroveň výkonu ze všech obdobných produktů pro hraní počítačových her.

Herní myš Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2

Nová myš je ztělesněním přesnosti, výkonu a spolehlivosti a to z ní dělá nepostradatelný nástroj pro hraní na špičkové úrovni. Mezi nejmodernější prvky patří hybridní opticko-mechanické spínače LIGHTFORCE, které spojují revoluční rychlost a spolehlivost optických snímačů s přesnou reakcí a hmatovou odezvou jako u spínačů mechanických, což se mezi profesionály žádá.

Tato myš obsahuje také zcela nový senzor HERO 2 s rychlostí trasování přes 500 palců (12,7 m) za sekundu a rozlišením až 32 000 DPI. Její unikátní konstrukce s dvojitým skenovacím polem zvyšuje pracovní dosah a zajišťuje plnou funkčnost trasování i při nadzvednutí nebo naklonění myši.

Na základě zpětné vazby od profesionálních hráčů si nová myš PRO X SUPERLIGHT 2 zachovává osvědčený tvar a geometrii předchozí myši PRO SUPERLIGHT a také celkovou hmotnost pouhých 60 gramů.

herní klávesnice a herní myš Logitech G PRO X TKL LIGHTSPEED SUPERLIGHT 2 cena akce

Mezi další přednosti patří technologie třídy PRO, frekvence dotazování 2 kHz, rozhraní USB-C, 95hodinová výdrž baterie, kompatibilita s bezdrátovou dobíjecí podložkou POWERPLAY, větší skenovací pole a maximální skenovací frekvence 25 kHz, nejvyšší v této kategorii produktů. Nožky myši jsou vyrobeny z teflonu (PTFE) bez přidaných aditiv a zajišťují hladký skluz pro snadnou okamžitou reakci v jakékoli hře.

Herní klávesnice Logitech G PRO X TKL

Nová bezdrátová herní klávesnice Logitech G PRO X TKL byla stejně jako herní myš PRO X SUPERLIGHT 2 navržena ve spolupráci s profesionály tak, aby jim umožňovala soutěžní hraní na nejvyšší úrovni. Řešení bez numerického bloku je vybaveno programovatelnými klávesami, RGB podsvícením s funkcí LIGHTSYNC, speciálními klávesami ovládání médií, válečkem regulace hlasitosti a spolehlivou bezdrátovou technologií Logitech G LIGHTSPEED. Kromě hardwarového adaptéru LIGHTSPEED se hráči můžou připojit přes Bluetooth nebo pomocí přiloženého kabelu USB-C/USB-A.

Klávesnice PRO X TKL má hmatníky, které jsou vyrobeny technologií dvojitě vstřikovaného polybutylen-tereftalátu (PBT), aby vynikly RGB světelné efekty LIGHTSYNC. Standardní rozložení kláves podporuje kompatibilitu s hmatníky jiných výrobců a přídavné mediální klávesy umožňují rychlý přístup při opakovaných herních akcích (grindingu), což bylo přáním mnoha profesionálních hráčů. Absence numerického bloku znamená víc prostoru k pohybu myši – to je pro mnoho soutěžících důležitá přednost.

Hráči si mohou vybrat mezi taktilními spínači (GX Brown), lineárními spínači (GX Red) nebo klikacími spínači (GX Blue) a díky dodávanému přepravnímu pouzdru vzít klávesnici kamkoli s sebou. Nová vylepšení v řadě PRO, klávesnice PRO X TKL a myš PRO X SUPERLIGHT 2 byly navrženy s ohledem na potřeby hráčů. 

herní klávesnice a herní myš Logitech G PRO X TKL LIGHTSPEED SUPERLIGHT 2 cena akce

U profesionálů může i sebemenší změna ve výbavě a nastavení rozhodnout, zda budou moct hrát s maximální nasazením nebo jim první místo jen o vlásek unikne. Důležité jsou všechny parametry – rozlišení, citlivost, rychlost dotazování, snímaný povrch, herní nastavení a další funkce. Díky významným aktualizacím softwaru G HUB a OMM mají nyní hráči ještě větší možnosti ovládání a konfigurace:

  • Nové uživatelské rozhraní v programech G HUB a OMM pro konfiguraci předvoleb DPI se samostatnými ovládacími prvky pro osy X/Y a dalšími možnostmi.
  • Senzor HERO 2 umožňuje zkopírovat nastavení z jedné myši do druhé, abyste měli jistotu, že budete mít stejné nastavení DPI jako u staré myši.
  • Klávesnice PRO X 2 umožňuje naprogramovat funkční F-klávesy jako herní G-klávesy a ovládat tak všechny potřebné akce. Můžete měnit předvolby hlasových funkcí Bluevoice nebo DPI myši, spouštět makra pro kombinaci nákupů herních položek, kombinovat kouzla a schopnosti nebo dokonce ovládat svůj herní stream pomocí výkonných zásuvných modulů, včetně těch od společnosti Streamlabs.
  • Technologie mikrofonu Bluevoice umožňuje hráčům mluvit hlasitě a zřetelně se spoluhráči i v těch nejnapjatějších momentech. Studiovou kvalitu zvuku lze doplnit trochou zábavy s modulací hlasu a zvukovými efekty.

Dostupnost a cena

Značka Logitech G pozvedla svými novými produkty, mezi něž patří i nedávno uvedený bezdrátový herní headset PRO X 2 LIGHTSPEED, řadu PRO na vyšší úroveň. Všechny tři produkty jsou nyní k dostání v černém a bílém provedení. Produkty v magentové barvě budou dostupné v následujících týdnech.

Doporučená maloobchodní cena herní myši PRO X SUPERLIGHT 2 je 3 999 Kč, herní klávesnice PRO X TKL 5 499 Kč a herního headsetu PRO X 2 LIGHTSPEED 5 999 Kč. Všechny produkty lze objednat v České republice již nyní na webových stránkách prodejních partnerů Alza.cz, CZC.cz a Datart. Od 5. do 19. září probíhá navíc možnost získat předobjednávkový bonus v podobě vybrané herní podložky k novému produktu. 

Zdroj a foto: Logitech

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.