Inovace Dolby Atmos FlexConnect pro televizory TCL

Dolby Atmos FlexConnect TCL TV televize IFA 2023

Společnosti Dolby a TCL na veletrhu IFA 2023 představily technologii Dolby Atmos FlexConnect s čipovou sadou Pentonic Smart TV řady MediaTek. Nová technologie se poprvé objeví v televizorech TCL v roce 2024.

Propojení televize s bezdrátovými reproduktory

Dolby Atmos FlexConnect je nová funkce, která hladce spojuje zvukový systém televizoru s doplňkovými bezdrátovými reproduktory, a zprostředkuje tak rozsáhlejší a pohlcující zvukový zážitek v Dolby Atmos.

Dolby Atmos FlexConnect inteligentně optimalizuje zvuk pro libovolné uspořádání místnosti a nastavení reproduktorů, čímž promění každé místo v domácnosti v to nejlepší pro poslech. Společnost TCL rovněž uvede na trh řadu doplňkových bezdrátových reproduktorů určených k doplnění své nadcházející řady televizorů s technologií Dolby Atmos FlexConnect.

Spotřebitelé chtějí ze svého zvukového systému dostat co nejlepší zvuk, ale některé místnosti jsou příliš malé nebo velké na to, aby bylo možné umístit reproduktory na jejich optimální pozici, zatímco jiné mají jedinečné uspořádání, které omezuje umístění zařízení, například umístění elektrických zásuvek nebo uspořádání nábytku. Ne všichni spotřebitelé chtějí vyměnit estetický vzhled za zvukový výkon. A pokud nejsou zvukové systémy správně kalibrovány, předpokládají, že reproduktory jsou nastaveny na referenčních místech.

Snadné rozmístění reproduktorů

Systém Dolby Atmos FlexConnect přináší svobodu umístit jeden nebo více bezdrátových reproduktorů kamkoli v místnosti, aniž byste se museli starat o to, zda jsou umístěny ideálně. Řešení je také snadno přizpůsobitelné při přidání dalších typů zařízení, což umožní společnosti TCL a dalším výrobcům inovovat způsob, jakým spojují různé kombinace zařízení a formáty, aby vyhověli potřebám svých zákazníků.

Po kalibraci systém zkombinuje jednotlivá doplňková zařízení s reproduktory televizoru, aby se dosáhlo nejlepšího zvukového přednesu pro zážitek ze zvuku Dolby Atmos na míru daného prostoru. Díky systému Dolby Atmos FlexConnect budou posluchači hlouběji vtaženi do své oblíbené zábavy a plně se ponoří do zvuku díky jednoduchosti zvukového systému televizoru a doplňujících reproduktorů.

Mezi výhody systému Dolby Atmos FlexConnect patří:

  • Vylepšení pohlcujícího zážitku z Dolby Atmos: Dolby Atmos posouvá zábavu na vyšší úroveň a pohlcuje diváky úžasným, vícerozměrným zvukem. S technologií Dolby Atmos FlexConnect získají spotřebitelé novou možnost přidat ke svému televizoru s podporou Dolby Atmos doplňkové bezdrátové reproduktory a povýšit tak zvukový výkon svého systému o další krok.
  • Neuvěřitelný zvuk s libovolným umístěním reproduktorů – Získejte možnost umístit reproduktory kamkoli, kde je to vhodné, a co nejlépe využít rozměry místnosti, umístění elektrických zásuvek a uspořádání nábytku podle potřeby, aniž by byla ohrožena kvalita zvuku.
  • Jednoduché nastavení – Nastavení je jednoduché a rychlé a nevyžaduje žádné další vybavení ani kabely. Akustické mapování Dolby využívá mikrofony v televizoru k lokalizaci každého bezdrátového reproduktoru v místnosti a automaticky kalibruje systém tak, aby byl zajištěn optimální zvukový výkon.
  • Dynamické vyvažování zvuku – Zvuk se inteligentně šíří z reproduktorů televizoru do jednotlivých bezdrátových reproduktorů a dynamicky optimalizuje zvukový signál na základě možností a umístění všech dostupných reproduktorů. Díky tomu lze zvukový obraz upravit tak, aby si posluchači mohli vždy vychutnat nejlepší výkon ve své třídě.

Zdroj a foto: TCL

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.