Logitech uvádí Ultra HD 4K webkamery MX Brio a MX Brio 705 for Business

webová kamera webkamera MX Brio/MX Brio 705 for Business cena

Společnost Logitech představila revoluční špičkovou webkameru MX Brio/MX Brio 705 for Business, která byla navržena tak, aby splňovala požadavky náročných koncových uživatelů a firem. MX Brio je dosud nejpokročilejší webová kamera společnosti Logitech a patří spolu s klávesnicemi a myšmi MX do ekosystému řady Master Series.

Kamera přináší vynikající funkčnost a uživatelskou zkušenost ze streamování pro podporu kvalitní spolupráce. Rozlišením Ultra HD 4K pomáhá kreativním profesionálům a vývojářům vylepšit dojem z jejich virtuálních prezentací a efektivně sdílet výsledky práce a další nápady.

Ultra HD rozlišení a větší počet pixelů

Rozlišení Ultra HD 4K a pokročilý snímač webkamery MX Brio jsou dokladem neustále probíhajících inovací ve společnosti Logitech, jelikož oproti svojí předchozí vlajkové lodi, webové kameře Brio 4K, nabízí o 70 % větší počet pixelů, což umožňuje získat mimořádně ostrý obraz.

Kvalita obrazu je kromě obvyklé automatické korekce světla zvýšena pomocí umělé inteligence s důrazem na vykreslení obličeje. Výsledkem je přirozenější obraz a video s 2x lepší viditelností obličeje a 2x jemnějšími detaily obrazu v obtížných světelných podmínkách ve srovnání s kamerou Brio 4K, jak bylo potvrzeno testováním v laboratoři DXOMARK.

Lepší směrové mikrofony

Vylepšené funkce umožňují uživatelům vyladit svůj vzhled ručním nastavením expozice, barevného odstínu, živosti barev, velikosti zorného pole a dalších parametrů pomocí softwaru Logi Options+, Logi Tune a G HUB. Režim Show Mode usnadňuje snímání náčrtů nebo jiných fyzických objektů na stole pouhým nakloněním webové kamery.

MX Brio má také dva směrové mikrofony pro potlačení hluku v pozadí, takže vás bude lépe slyšet, a integrovanou clonu pro ochranu soukromí. Firemní uživatelé MX Brio 705 mohou pomocí Logi Tune aktivovat funkci automatického rámování RightSight, která detekuje mluvčího a zaměřuje se na něj, i když se pohybuje.

Týmová kamera MX Brio 705 for Business

Pro IT týmy, které vybavují pracovní stanice zaměstnanců a domácí kanceláře, je určen model MX Brio 705 for Business, který je kompatibilní s většinou videokonferenčních platforem, je certifikován pro Microsoft Teams, Google Meet a Zoom a spolupracuje také s Chromebookem.

webová kamera webkamera MX Brio/MX Brio 705 for Business cena

Navíc mohou správci IT vybavení bezpečně aktualizovat firmware a řešit problémy různě vybavených pracovních týmů prostřednictvím webové platformy pro správu zařízení Logitech Sync.

Kamery MX Brio byly zkonstruovány v souladu s cílem společnosti Logitech vytvářet produkty, které zlepšují život lidí. To znamená, že při každém posuzování návrhu bereme v úvahu i environmentální a sociální dopady. Webové kamery jsou stejně jako ostatní produkty Logitech certifikovány jako uhlíkově neutrální a papírové obaly pocházejí z lesů s certifikací FSC™ a dalších kontrolovaných zdrojů. Plastové díly kamer MX Brio obsahují certifikované recyklované plasty pocházející ze staré vyřazené spotřební elektroniky a jejich podíl činí 82 % u grafitové a 75 % u světle šedé verze.

webová kamera webkamera MX Brio/MX Brio 705 for Business cena

Dostupnost a cena 

Kamera MX Brio bude k dostání v České republice u vybraných prodejců (Alza.cz a CZC.cz) a na logitech.com od března 2024 v grafitové a světle šedé barvě za doporučenou maloobchodní cenu 5 799 Kč.

Zdroj a foto: Logitech

Kamera MX Brio 705 v grafitové barvě je možné objednat zde.

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.