Malou videokameru Muvi Atom můžete ovládat hlasem

Potřebujete si občas natočit pár záběrů z adrenalinové jízdy, skoku, šplhu či pádu a máte plné ruce práce? Na kameru Muvi Atom stačí zařvat a ona začne natáčet. Videem se pak můžete pochlubit přátelům, nebo podle něj zdravotníci zjistí, jak se vám ten úraz mohl stát.

Kamera Muvi Atom je napájena vnitřním akumulátorem (nabíjení zajišťuje USB port), dokáže snímat ve VGA rozlišení 640 x 480 obrazových bodů se snímkovou frekvencí 30 snímků za sekundu a můžete s ní pořídit i statické snímky. Data jsou ukládána na dodávanou 2GB mikroSD kartu, podporovány jsou karty do kapacity 8 GB. Natáčení záznamu je možné spustit pomocí ovládacích tlačítek, k dispozici je však také spuštění a zastavení záznamu pomocí hlasového pokynu (Voice Activation), který má být silnější než 65 decibelů.

Rozměry kamery jsou 40 x 20 x 15 mm a hmotnost činí 40 gramů, napájení vydrží 1 hodinu. Prodává se za 80 liber. Pokud chcete trochu ušetřit a nevadí vám mírně větší rozměr, můžete zvolit kameru Muvi Micro s rozměry 55 x 20 x 20 mm, hmotností 50 gramů a cenou 70 liber. Model Micro vydrží natáčet 2 hodiny, ale nepodporuje fotografování statických snímků.

Zdroj: the gadgeteer a firebox