Nový tablet HP Slate – něco proti iPadu

Vývojáři z HP si dali s představením nového tabletu HP Slate trochu načas – první zprávy o tabletu byly zveřejněny již na CESu 2010, ale technickou specifikaci a cenu oznámili až po premiérových prodejích iPadu. Lépe se jim srovnávaly výhody a nevýhody obou zařízení.

Ze zveřejněných informací zatím vyplývá, že tablet HP Slate bude poháněn procesorem Intel Atom Z530 a využije 1 GB RAM bez možnosti jejího navýšení. Multidotykový displej s úhlopříčkou 8,9 palce nabídne rozlišení 1024 x 600 obrazových bodů.  K uložení dat má být připravena vnitřní paměť 32 nebo 64 GB s možností rozšíření pomocí SD karty. V tabletu bude zabudován Bluetooth a Wi-Fi b/g modul, volitelně modul pro 3G sítě a GPS.

HP Slate bude vybaven porty pro SD/SDHC/SDXC paměťové karty do kapacity 128 GB, sluchátkovým výstupem 3,5mm jack, jedním portem USB 2,0, dokovacím konektorem s možností napájení, vstupu a výstupu audia, připojení HDMI a USB. Operačním systémem se má stát Windows 7 Home Premium  s doplňkem HP touch (optimalizované uživatelské rozhraní od HP). V zařízení budou zabudovány dvě webkamery (vnitřní a vnější).

Rozměry tabletu budou 150 x 234 x 14,7 mm a jeho hmotnost 0,67 kg. Při práci bez dobíjení by měl tablet HP Slate vydržet kolem 5 hodin provozu. Cena základního modelu by měla startovat od 549 USD, lepší výbava (větší vnitřní paměť pro data) cenu zvýší na 599 USD.

V porovnání s iPadem dopadá HP Slate lépe v hodnocení rychlosti procesoru, podpory přehrávání Full HD videa, v kapacitě vnitřní paměti a podpoře USB, kladné body získává i za webkamery a nižší startovací cenu. Výhodou iPadu je větší displej s větším rozlišením (1024×768 bodů), rychlejší Wi-Fi 802.11 b/g/n, dvojnásobná výdrž práce na baterie (až 10 hodin provozu) a nižší cena 499 USD za základní model s 16GB pamětí.

Zdroj: engadget