MapFactor Navigator nově poradí, kde můžete dobít elektromobil

navigace aplikace MapFactor Navigator 7.3 POI dobíjecí stanice elektromobily

MapFactor Navigator v poslední aktualizací aplikace (verze 7.3) a mapových podkladů přidal nové kategorie POI (bodů zájmu). Jednou z nich jsou dobíjecí stanice pro elektromobily. Najdou se tu však i další zajímavé POI, a to nejen pro řidiče.

Zastávky na dobití elektromobilu

Nové doplnění a úpravu databáze POI zřejmě nejvíce ocení řidiči elektromobilů. Nyní si mohou v Navigatoru snadno přes vyhledávání v POI najít nabíjecí stanici, ať už poblíž své aktuální pozice, kolem zadaného cíle nebo podél trasy, a naplánovat si tu zastávku na dobití elektrobaterie. 

navigace aplikace MapFactor Navigator 7.3 POI dobíjecí stanice elektromobily

Mezi další nové body zájmu, které však využijí nejen běžní ale také profesionální řidiči, patří například automyčky, vážící stanice či parkoviště pro dálkové autobusy.

Turistické cíle

Navigator ale není určen jen pro navigaci osobních či nákladních vozidel. Často je využíván i cyklisty a při pěší turistice ve městě i v přírodě. Nově proto byly doplněny zastávky dálkových autobusů, toalety, hospody, jeskyně, prameny a studny a turistické rozcestníky či ukazatele.

Body zájmu lze snadno vyhledat, využít k navigaci a spravovat

Body zájmu se pochopitelně zobrazují na mapě při jejím prohlížení. To ale není vše. Navigator  umožňuje i jejich vyhledávání, a to přes již zmíněnou záložku POI hlavního menu aplikace.

S  nalezeným bodem zájmu pak máte na výběr z mnoha akcí, například si ho můžete nastavit jako cíl a nechat se k němu navigovat, přidat si ho jako průjezdní bod, uložit jej mezi oblíbené či si ho nechat zobrazit na mapě. 

Snadné přizpůsobení potřebám uživatelů

MapFactor Navigator je jedna z nejvíce přizpůsobitelných navigačních aplikací. Tak je tomu i v případě bodů zájmu. Uživatel si může v Nastavení – Přizpůsobení mapy zvolit, které typy  POI se mají na mapě zobrazovat a které mají zůstat skryté. Mapa je tak pro něj přehlednější a relevantnější.

navigace aplikace MapFactor Navigator 7.3 POI dobíjecí stanice elektromobily

Nové POI jsou dostupné jak v bezplatné verzi Navigatoru, tak ve verzích Car Pro a Truck Pro – vždy pochopitelně v závislosti na kvalitě daných mapových podkladů.

Odkazy ke stažení Navigatoru na Google Play:

Další informace můžete najít na adrese https://navigatorfree.mapfactor.com

Zdroj a foto: MapFactor

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.