Mercusys Halo H30G – Wi-Fi Mesh systém pro připojení až 100 zařízení domácnosti

Mesh Wi-Fi systém Mercusys Halo H30G

Výrobce síťových zařízení Mercusys uvedl na trh AC1900 Wi-Fi Mesh systém Mercusys Halo H30G (2/3 pack), díky kterému můžete ve své domácnosti či kanceláři vytvořit stabilní unifikovanou bezdrátovou Wi-Fi síť s jediným názvem a heslem pro celý pokrytý prostor, a vychutnat si tak domácí zábavu bez jakýchkoliv zpoždění, a to s rychlostí až 1 300 Mbit/s, navíc v designově čistém a minimalistickém balení.

Mesh systém je dvoupásmový, přičemž každé pásmo lze využít k různým on-line aktivitám. Ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz se můžete připojit rychlostí 400 Mbit/s – tato rychlost slouží k surfování na internetu, čtení e-mailů nebo například streamování hudby.

Datově náročnější aktivity si bere na starosti méně zatížené pásmo 5 GHz, které v tomto případě nabízí rychlost až 867 Mbit/s a určeno je hlavně pro hraní on-line her, streamování videa nebo například videokonference.

Výhoda Mesh systému spočívá v tom, že toto řešení se skládá z plnohodnotných (a v tomto případě i designově povedených) přístupových bodů, které jsou navzájem zaměnitelné a nezáleží tedy na tom, ke kterému z nich jste právě připojeni. Jako uživatel to vlastně ani nepoznáte, protože přechod mezi signály jednotlivých přístupových bodů je naprosto plynulý.

Díky tomu se vám například „nesekne“ videohovor ve chvíli, kdy přecházíte s mobilem v ruce z jedné místnosti do druhé. Přechod mezi jednotkami probíhá zcela automaticky. Díky pokročilé technologii Mesh navíc zvládnete vytvořit jednotnou domácí síť s jediným názvem (SSID) a heslem pro veškeré přístupové body. Na jednotlivá koncová zařízení (notebooky, smartphony, TV, ale například i prvky chytré domácnosti) signál cílí pomocí technologie Beamforming (modelování paprsku), čímž je zvýšena stabilita signálu a v konečném důsledku i výdrž baterie u těchto zařízení.

Mesh Wi-Fi systém Mercusys Halo H30G

Součástí balení jsou i 2 plně gigabitové porty na jednu jednotku Halo (přičemž v základním balení jsou k dispozici dvě tyto jednotky). Díky tomu můžete svoje koncová zařízení připojovat k internetu nejen bezdrátově, ale i prostřednictvím kabelu. A pokud by vám dvě jednotky nestačily, můžete si přikoupit další a jednoduše jimi síť dále rozšířit, nebo koupit rovnou balení s třemi jednotkami.

Snadné nastavení i správa domácí sítě

Veškeré nastavení zvládnete prostřednictvím intuitivní mobilní aplikace v češtině a slovenštině, jež umožňuje například komplexní konfiguraci domácí bezdrátové sítě během několika minut. Žádná složitá konfigurace není nutná. Pokud jde o jednotlivé prvky správy sítě, pak se přirozeně dočkáte komplexní rodičovské kontroly či možnosti tvorby oddělené sítě pro hosty nebo technologie řízení síťového provozu QoS (Quality of Service). Ta dokáže upřednostnit zvolená zařízení a zvýšit tak rychlost jejich připojení.

Klíčové vlastnosti Halo H30G (2/3pack):

  • Jedna síť – díky pokročilé technologii Mesh jednotky Halo společně vytvoří jednu unifikovanou domácí síť s jedním názvem a heslem pro síť Wi-Fi.
  • Bezproblémový roaming – automatické přepínání mezi jednotkami Halo, když se pohybujete po domě, abyste vždy měli nejlepší signál poskytující nejrychlejší připojení pro všechna vaše zařízení.
  • Pokrytí celé domácnosti – pokrytí prostoru až 260/320 m² vysokorychlostní sítí Wi-Fi (2/3 jednotky), eliminace mrtvých zón Wi-Fi ve vaší domácnosti.
  • Dvoupásmová Wi-Fi 1,3 Gbit/s – jednotka Halo H30G poskytuje rychlé a stabilní připojení až pro 100 zařízení s rychlostmi až 1 300 Mbit/s a je kompatibilní s většinou poskytovatelů internetových služeb (ISP) a modemů.
  • Snadné ovládání pomocí aplikace – aplikace MERCUSYS umožňuje rychlé nastavení a správu Wi-Fi sítě v češtině a slovenštině.
  • Plně gigabitové porty – 2 gigabitové porty u každé jednotky Halo zajišťují bleskurychlé kabelové připojení

Cena produktů se podle cenových srovnávačů pohybuje kolem 1 200 Kč u 2 pack balení a 1 600 Kč u 3 pack verze.

Zdroj a foto: Mercusys

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.