Mio uvádí zrcátkovou autokameru MiVue R850T s 2.5K antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou

MIO zrcátková autokamera Mivue R850T specifikace cena

Mio uvádí svou první zrcátkovou autokameru v prémiové verzi, tedy s vysokým rozlišením a příp. 60fps v FHD, se senzory STARVIS od Sony, WiFi-5 a řadou nejmodernějších funkcí vytvořených pro řidiče. Autokamera je v provedení „E-Mirror“ a zobrazuje tak situaci před či za vozem přes celý 11.88″ IPS displej, který je antireflexní i při vysokém světle. Záznam doplňuje zadní autokamera, a to i při ochraně vozu po zaparkování.

Nahrávání v rozlišení 2.5K 1440P rychlostí 30 fps

Kamera do auta pořizující záznam v rozlišení 2.5K 1440 pixelů zachytí veškeré detaily vaší cesty. Je vybavena širokoúhlým objektivem, takže si můžete být jisti, že žádná část vaší cesty nezůstane nezachycena.

Snadá integrace

Bezproblémový design, díky kterému nejenže elegantní a stylová 11,88″ kamera MiVue™ R850T E-mirror  vypadá dokonale integrovaná do vašeho vozu s kabelem 3 v 1, ale také poskytuje maximální viditelnost pro bezpečnost jízdy, i když je vaše zadní sedadlo plně obsazeno.

Díky technologii HDR vyvinuté profesionální technologií ladění obrazu společnosti Mio je navržen tak, aby eliminovala odlesky a odrazy při silném světle pomocí režimu zrcadlení a automatického jasu.

Díky elegantnímu a tenkému rámečku obrazovky má ve srovnání s jinými 9,66″ obrazovkami větší viditelnou plochu. Konstrukce kabelu 3 v 1 integruje kabely GPS, napájení a zadní kamery, což umožňuje lepší zapojení a skrytá kabeláž nabízí přehlednější výhled.

 

 

Inteligentní parkovací režim

Když je motor vypnutý, MiVue™ R850T se přepne do inteligentního parkovacího režimu. Pokud senzory detekují náraz a/nebo pohyby v blízkosti přední části vozidla, automaticky se aktivuje nahrávání. To pomáhá shromažďovat důkazy, i když nejste ve vozidle (vyžaduje trvalé napájení kamery, např. díky Mio SmartBox III).

Hlasové ovládání kamery (v angličtině)

Pomocí vybraných hlasových příkazů můžete ovládat kameru, jako například vypnutí/zapnutí displeje, vyvolání nouzového nahrávaní, změnu pohledu přední/zadní kamery.

Upozornění na radary a úseková měření

MiVue R850T WiFi 2.5K zobrazuje vzdálenost a čas (vteřiny) k rychlostní kameře (radary), upozorňuje na kamery hlídající přejezd na červenou (křižovatky, semafory). Novinkou je i moderní funkce upozorňování před úsekovým měřením, na jeho začátku, v jeho průběhu a při jeho skončení. Poskytuje tak informace o aktuální a průměrné rychlosti vozu a rychlostním omezení v úseku, a navíc čas a metráž zbývající do konce úseku. Řidič tak může upravit rychlost daleko dříve, než na jeho konci a přispět tak k plynulosti dopravy.

MIO zrcátková autokamera Mivue R850T specifikace cena

Díky upozornění v dostatečné vzdálenosti a v závislosti na rychlosti vozu bude řidič navíc vždy vědět, jak rychle může jet, jde o patentovanou funkci Smart Alert – čím rychleji řidič jede, tím dříve ho kamera upozorní. Bezplatné aktualizace databází radarů po celou dobu životnosti zařízení.

Ocenění iF Design Award 2023 – design uživatelského rozhraní (UI)

Inovativní bloková architektura uživatelského rozhraní je navržena tak, aby odpovídala způsobu myšlení uživatelů a odrážela jejich interakci.

HDR s 2.5K 1440P (Vysoký dynamický rozsah)

Díky této technologii kamera zachytí více snímků v rychlém sledu pomocí různých hodnot expozice, poté zkombinuje několik snímků a vytvoří jeden optimální snímek. Zvládá pracovat se širokou škálu světelných podmínek ve scéně tak, aby bylo dosaženo nejlepšího možného zobrazení objektů v jasných i tmavých oblastech záznamu.

Zajímavé vlastnosti:

 • Čisté video i při vysokých rychlostech s 60 snímky za vteřinu ve Full HD: Ve srovnání s 30 snímky/s umožňuje tato dvojitá hustota dat mimořádně detailní a plynulý obraz i při vysoké rychlosti jízdy.
 • Mio Night Vision technologie: Špičková technologie Mio Night Vision zajištuje díky objektivu s vysokou světelností a sestavě skleněných čoček dosažení plynulých a jasných záznamů, a to i za zhoršených světelných podmínek.
 • Superkapacitor: Díky vestavěnému superkondenzátoru je MiVue™ 955W mnohem odolnější vůči změnám teploty, což poskytuje vyšší úroveň spolehlivosti a ochrany.
 • Integrovaná WIFI a aktualizace přes telefon: Zálohování a přenos videa je možný i do chytrého telefonu, a to díky aktualizované aplikaci MiVue PRO přímo od výrobce. Ta slouží také pro aktualizace autokamery, zejména radarů a případně nového firmwaru autokamery (technologie WIFI OTA).
 • GPS polohování a automatická kalibrace času/polohy: Díky integrovanému GPS modulu zaznamenává MiVue 803 WiFi rychlost jízdy, přesnou polohu a čas (razítko ve videu lze případně vypnout). Zajišťuje i automatickou kalibraci času a polohy, a to i po delší době mimo provoz. K dispozici je rovněž sesterský model s názvem MiVue 802 WiFi 2.5K, který GPS modul nemá.
 • Integrovaný G-senzor uloží potřebné záznamy: V případě nehody nebo náhlé změny směru jízdy citlivě zaznamená integrovaný G senzor pohyby vozidla a zajistí, že nahraná data nebude možné přepsat.
 • Mio MiVue Manager: PC software pro přehrávání a analýzu videa, informací z G-Senzoru (rychlost, směr a intenzita nárazu), sdílení na sociálních sítích, zaznamenání jízdní trasy na Google Maps.

MIO zrcátková autokamera Mivue R850T specifikace cena

Technické specifikace:

 • 2.5K 1440P HDR přední a 1080P HDR zadní kamera
 • 60 snímků za vteřinu při Full HD rozlišení
 • Zadní kamera T60 je součástí balení
 • Vysoce kvalitní snímač STARVIS™ CMOS od Sony s kvalitou blížící se nočnímu vidění
 • Inteligentní parkovací režim s detekcí pohybu
 • Elegantní design s 11,88″ dotykovým displejem IPS s ochranou proti odleskům
 • Objektiv F1.8 poskytuje jasnější a čistší video i za zhoršených světelných podmínek
 • Hlasové příkazy hands-free pro bezpečné ovládání kamery (pouze v angličtině)
 • Vysoký jas a pronikavé zrcátko s optimalizací expozice HDR
 • Integrovaná vysokorychlostní Wi-Fi 5 přenos pořízených nahrávek do mobilního telefonu a jejich sdílení
 • Night Vision technologie
 • Externí GPS modul – automaticky zaznamenává informace o jízdě (rychlost, směr, nadmořskou výšku a zeměpisné souřadnice)
 • Široký úhel záběru přední a zadní kamery zachytí každý detail kritických okamžiků
 • Superkapacitor s extrémní odolností
 • Mobilní aplikace MiVue Pro
 • 3 osý G- senzor pro automatickou detekci a analýzu nehody
 • Upozornění na rychlostní radary a úseková měření, s bezplatnou a pravidelnou aktualizací databáze
 • Automatické nahrávání
 • Mio MiVue™ Manager – PC software pro přehrávání a analýzu videa a informací z G-Senzoru (rychlost, směr a intenzita nárazu), sdílení na sociálních sítích
 • Podpora paměťových karet MicroSD (U3, V30) až do kapacity 256 GB
 • Česká a slovenská lokalizace
 • Balení: MiVue R850T, Mio MiVue T60 zadní kamera, nabíječka do auta, externí anténa GPS, kabel 3 v 1, 3M nalepovací držák , sada držáků gumiček, statická nálepka na sklo, 8metrový kabel k zadní kameře

Dostupnost a cena

Mio MiVue R850T WiFi 2.5K je aktuálně k dostání v českých a slovenských eshopech už od 8 500 Kč vč. DPH / 340 EUR.

Zdroj a foto: Mio

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.