Monitor Samsung Odyssey OLED G9 s 49palcovou zakřivenou obrazovkou

monitor Samsung Odyssey OLED G9 G955C CES 2023

Samsung na veletrhu CES 2023 představil monitor Samsung Odyssey OLED G9 49palcovou zakřivenou obrazovkou s 5120 x 1440 QD-OLED panelem a 240Hz obnovovací frekvencí.

Monitor Odyssey OLED G9 (označení modelu: G95SC) je nejnovějším přírůstkem do řady Odyssey a je vybaven 49″ Dual QHD displejem se zakřivením 1800R a poměrem stran 32:9.

Samostatné řízení každičkého pixelu na OLED panelu s technologií kvantových bodů (Quantum Dot) přináší téměř nekonečný kontrastní poměr barev.

Rychlá odezva a vysoká obnovovací frekvence

Obrazovka s OLED nepoužívá celoplošné podsvícení a rozsvěcuje každý pixel zvlášť, což umožňuje dosáhnout dynamického kontrastního poměru 1 000 000:1 a zobrazovat skutečné RGB barvy a skutečnou černou bez barevných filtrů.

Pro rychlé hraní má monitor Odyssey OLED G9 dobu odezvy pouhých 0,1 ms a obnovovací frekvenci 240 Hz, což odstraňuje zpoždění a trhání obrazu.

monitor Samsung Odyssey OLED G9 G955C CES 2023

Podpora aplikací partnerů

Odyssey OLED G9 dokáže také prostřednictvím služby Smart Hub využívat aplikace od partnerů, jako jsou Prime Video, Netflix a YouTube. To umožňuje sledovat různý nadstandardní obsah přes internetového připojení i bez použití počítače.

Monitor navíc umožňuje hrát v cloudu hry od partnerů, jako jsou Xbox a NVIDIA GeForce Now, aniž by hráči potřebovali herní konzoli nebo museli stahovat hry.

Dostupnost a cena

Dostupnost ani cena nebyly dosud výrobcem přesně uvedeny.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.