Monitor Samsung ViewFinity S9 nabídne 27palcový 5K displej

monitor Samsung Viewfinity S9 S90PC cena CES 2023

Samsung na veletrhu CES 2023 představil monitor Samsung ViewFinity S9 s 27palcovou obrazovkou, rozlišením 5 120 x 2 880 bodů a chytrou kalibrací barev. Monitor je určen zejména pro kreativní profesionály.

ViewFinity S9 (označení modelu: S90PC) je nejnovějším přírůstkem do řady monitorů Samsung. Je to první monitor vybavený 27″ obrazovkou s rozlišením 5K a je optimalizován pro kreativní profesionály, jako jsou grafici a fotografové.

Jeho rozlišení 5 120 x 2 880 v kombinaci se širokým barevným gamutem 99 % DCI-P3 zajišťuje ostré a věrné detaily a jeho průměrná přesnost barev delta E ≤ 2 rovněž zaručuje jasné a přesné zobrazení barev, a to i ve složitých a rozmanitých vizuálních prostředích.

Kalibrace barev

Vestavěná technologie Color Calibration Engine udržuje přesné barvy a jas obrazovky a umožňuje uživatelům nastavit vyvážení bílé, gamma a vyvážení barev RGB pro dokonalou věrnost originálu pomocí chytrých telefonů s aplikací Samsung Smart Calibration. Matný displej omezuje odlesky a odrazy světla, aby se minimalizovalo rozptylování uživatelů při práci.

Snadné připojení dalších zařízení

K monitoru lze přes konektory USB-C a Thunderbolt 4 připojit kamery a další zařízení, a snadno tak přenášet objemné soubory videa ve vysokém rozlišení nebo jiné velké soubory dat z úložných zařízení do počítače.

monitor Samsung Viewfinity S9 S90PC cena CES 2023

Řada ViewFinity S9 je vybavena kamerou SlimFit 4K a podporuje nativní videokonference prostřednictvím komunikačních aplikací, jako je Google Meet, které jsou součástí platformy Samsung Smart Hub.

Dostupnost a cena

Cena ani dostupnost na našem trhu nebyly v zaslané zprávě uvedeny. Zahraniční zdroje uvádějí možnou dostupnost na světovém trhu v první polovině roku 2023. O ceně se jen spekuluje, mohla by se pohybovat kolem 1 500 USD, přibližně 34 500 Kč.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.