Moto KeySafe chrání citlivá data a informace

Motorola Moto KeySafe zabezpečení

Motorola představila zabezpečení Moto KeySafe na ochranu před neoprávněnou manipulací a pokročilými útoky na data a informace.

V průběhu let společnost Motorola vyvinula a vylepšila ThinkShield pro mobilní zařízení, aby zajistila na svých chytrých telefonech zabezpečení, možnosti správy, produktivitu a servisní funkce na podnikové úrovni. S chytrým telefonem motorola ThinkPhone značka pokračuje v tomto závazku a poskytuje bezkonkurenční zabezpečení pomocí Moto KeySafe.

Díky Moto KeySafe mají zařízení Motorola bezpečnostní procesor určený pro bezpečnější chod procesů s cílem lépe chránit citlivá data a informace. Poskytuje tak zabezpečení na úrovni hardwaru s ochranou odolnou vůči neoprávněné manipulaci. Moto KeySafe jako fyzicky izolovaný procesor pomáhá čelit škodlivým útokům na jádro procesoru.

Jedním ze způsobů, jak poskytuje tuto ochranu, je jeho vlastní oddělené místo v paměti, kde jsou uloženy vysoce citlivé digitální klíče. Kromě toho je firmware, který běží na tomto procesoru, dále zabezpečený, aby odolal útokům. Díky této úrovni ochrany jsou citlivé procesy (např. odemykání zařízení a šifrování souborů) a data lépe chráněna před pokročilými útoky (např. fyzickými útoky a útoky bočními kanály).

Představte si Moto KeySafe jako skrytý trezor v domácnosti nebo kanceláři. Všechna zařízení Motorola se zabudovanou ochranou ThinkShield pro mobilní zařízení mají vynikající ochranu. S Moto KeySafe však vybraná zařízení získají další vrstvu na ochranu před pokročilými útoky.

Provozní prostředí formálně certifikované s vysokou úrovní zabezpečení na ochranu citlivých údajů

Společnost Motorola je schopna poskytovat Moto KeySafe ve spolupráci s partnery, společnostmi Qualcomm Technologies, Inc. a Google. Současná implementace Moto KeySafe je založena na zabezpečené procesorové jednotce v mobilní platformě Snapdragon® 8+ Gen 1 a dodržuje bezpečnostní požadavky systému Android pro Strongbox Keymaster. Díky této implementaci Moto KeySafe poskytuje certifikovanou platformu s ještě vyšším zabezpečením pro své zákazníky.

Umožňuje digitální klíče pro auta, digitální peněženku pro řešení elektronických peněz a jiné.

S Moto KeySafe využívají citlivé procesy další vrstvy pokročilého ověřování. Příkladem citlivého procesu je uzamčení zařízení pomocí PIN kódu nebo hesla a šifrování souborů. Aby tyto procesy fungovaly, zařízení uloží digitální klíče a tyto klíče se kontrolují při každém spuštění procesu. Nyní jsou v systému Moto KeySafe tyto digitální klíče uloženy na samostatném místě s dodatečným ověřením přístupu k nim pro zvýšení bezpečnosti. V technickém světě se to nazývá keymaster HAL (hardware abstraction layer).

Thinkphone Security zabezpečení

Zařízení Motorola s Moto KeySafe jsou připravena na řešení, jako jsou digitální klíče od auta a domu, digitální pasy a řidičské průkazy a pokročilá platební řešení, která vyžadují nekompromisní úroveň zabezpečení. Díky zabudované technologii Moto KeySafe mohou vývojáři těchto nových řešení využít specializovaného bezpečnostního procesoru a poskytnout uživatelům jistotu, že jejich nejcennější majetek je v zařízení Motorola chráněn.

Moto KeySafe bude k dispozici ve vybraných zařízeních včetně motorola edge 30 ultra a motorola ThinkPhone.

Zdroj a foto: Motorola

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.