Motorola představila smartphone moto g72 s 6,6palcovým 120Hz poLED displejem

chytrý telefon smartphone motorola moto g72 cena

Společnost Motorola představila nový smartphone moto g72 s prémiovým 6,6“ poLED 10-bit displejem s podporou HDR10+ a zobrazením miliardy barev, frekvencí až 120 Hz, jasem až 1300 nitů, snímačem otisků prstů v displeji a téměř bezokrajovým designem.

Hlavní snímač fotoaparátu nového telefonu moto g72 dokáže zachytit detailní fotografie se 108 miliony pixelů, spojením devíti pixelů do jednoho obrovského ultra pixelu zachytí 9x víc světla a výsledkem jsou jasnější fotografie i v těch nejnáročnějších světelných podmínkách.

Telefon nabízí filmový displej s více než miliardou barev. Nový člen oblíbené rodiny moto g navíc kombinuje dva velké stereo reproduktory s technologií Dolby Atmos® a výkonným procesorem napájeným neuvěřitelně výkonným akumulátorem s bleskurychlým nabíjením.

Fotoaparáty pro kreativní focení

Moto g72 přichází také s 8MPx ultra širokoúhlým fotoaparátem, takže se do záběru vejde 4x víc v porovnání se standardním objektivem. Kromě toho dokáže dokonce vnímat hloubku a ve spolupráci s hlavním fotoaparátem automaticky rozostřit pozadí, abyste mohli pořizovat profesionálně vypadající portréty.

Tento výjimečný systém fotoaparátů doplňuje speciální fotoaparát Macro Vision, s nímž se dostanete k akci 5x blíž a zachytíte detaily, které byste se standardním objektivem přehlédli.

chytrý telefon smartphone motorola moto g72 cena

Displej pOLED s úhlopříčkou 6,6 palce a video technologií s vysokým dynamickým rozsahem HDR10+ splňuje filmové standardy pro přesnost barev, jas a úroveň kontrastu, takže všechno na obrazovce je mimořádně realistické.

Pro podmanivější zážitek je tento ultra tenký displej prakticky bez okrajů a dodává se s obnovovací frekvencí až 120 Hz. Veškerá zábava je tedy neuvěřitelně plynulá.

Reproduktory s Dolby Atmos

Nádherný displej doplňují dva velké stereo reproduktory v kombinaci s technologií Dolby Atmos®, abyste si mohli vychutnávat vícerozměrný zvuk. Dolby Atmos funguje i po připojení sluchátek, takže si můžete užívat poslechu s dosud neslýchanými detaily.

chytrý telefon smartphone motorola moto g72 cena

Díky systému fotoaparátů a velkému displeji se společnost Motorola postarala o to, aby vaše zařízení bylo stejně výkonné jako vy. Procesor MediaTek Helio G99 vám umožní zažít výkon na vyšší úrovni – ať už se pustíte do náročného úkolu v oblíbené hře, nebo budete sledovat nejnovější seriál – vždy budete mít k dispozici veškerý potřebný výkon.

chytrý telefon smartphone motorola moto g72 cena

Výdrž akumulátoru

Hráčům se herní efektivita zvýší o 20 % díky inovativnímu 6nm chipsetu, který zachovává výdrž akumulátoru i při náročných hrách. Moto g72 přichází s akumulátorem o kapacitě 5000 mAh. Díky tomu bude mít dostatek energie od rána až do dalšího dne. A pokud bude potřebovat nabít, s podporou TurboPower 30 W získáte hodiny výdrže akumulátoru už za několik minut.

chytrý telefon smartphone motorola moto g72 cena

Dostupnost a cena

Nové telefon moto g72 je v České republice dostupný ve verzi 6 GB/128 GB za ceny od 6 899 Kč, ve verzi 8 GB/128 GB s cenou od 7 399 Kč.

Zdroj a foto: Motorola 

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.