Motorola Rollable koncept telefonu s rolovacím displejem

koncept telefon s rolovatelným displejem motorola rizr rollable 312 labs

Malý telefon s velkým displejem. Tak by se dal stručně představit Rollable koncept chytrého telefonu motorola s výsuvným rolovatelným displejem od týmu 312 Labs.

Tento nový koncept Rollable pochází od týmu 312 Labs, interní inovační skupiny společnosti Motorola, ve které jsou odborníci na produkty, výzkum, design a inženýrství z celého světa.

312 Labs zkoumá několik vznikajících technologických možností a jednou z nich je zejména přepracování tvarů zařízení s cílem vyřešit nejčastější zákaznické problémy a umožnit jim nové zkušenosti.

Tento nový koncept staví na displeji a mechanických inovacích, které společnost Motorola předvedla ve skládacích zařízeních a bere také v úvahu projekty, na kterých lze ukázat možnosti vytvořit dnešním zařízením různé zajímavé dynamické tvary.

Rolovatelný smartphone

Motorola považuje chytrý telefon za způsob, jak se jeho uživatelé mohou projevit – nástroj, který jim umožňuje přizpůsobit se svému okolí a snadno plnit úkoly. Nyní značka investuje do flexibilních obrazovek OLED nebo pOLED, aby poskytla optimální rovnováhu mezi obsahem a pohodlím.

koncept telefon s rolovatelným displejem motorola rizr rollable 312 labs

Koncept Rollable zhmotňuje tuto myšlenku pomocí obrazovky, která se pouhým stisknutím tlačítka přizpůsobuje třem odlišným formám: vysunutá, kompaktní a náhledová.

S výškou něco přes 4 palce se rolovatelný koncept stěhuje do super kapesní formy, menší než většina ostatních prémiových zařízení na trhu. Ať už se jedná o 6,5-palcovou obrazovku pro pohlcující hraní her nebo praktickou velikost pro pohodlí na cestách, tento koncept poskytuje nekonečné možnosti pro tvorbu obsahu a zábavu.

koncept telefon s rolovatelným displejem motorola rizr rollable 312 labs

Zároveň nabízí nově objevenou flexibilitu malého zařízení s rolovatelnou obrazovkou.

Koncept je nejvšestrannějším 5palcovým chytrým telefonem na světě

  • Můžete si vybrat mezi obsahem a pohodlím se zařízením, které se dokonale přizpůsobí vaší práci.
  • Malý a kompaktní, ideální pro interakce jednou rukou, bez problémů se vejde do kapsy.
  • Rozšiřuje se na velký 6,5-palcový displej, který spotřebitelé očekávají pro rozsáhlý obsah.
  • Uvědomuje si kontext a na základě konkrétních činností a záměrů uživatele se přizpůsobí vysunuté, kompaktní nebo náhledové formě.
  • Obsah se může dynamicky a plynule přizpůsobovat zařízení, když se rozšiřuje a zužuje, a to vše na dlani.
  • Kompaktní, náhledový displej na zadní straně zařízení zobrazuje rychlá oznámení a umožňuje uživateli snadno dělat selfie pomocí špičkového fotoaparátu.

koncept telefon s rolovatelným displejem motorola rizr rollable 312 labs

Zdroj a foto: Motorola

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.