Multisenzorová kamera AXIS P3827-PVE poskytuje 180° pokrytí bez slepých míst

bezpečnostní multisenzorová panoramatická kamera AXIS P3827-PVE cena

Axis Communications uvádí novou multisenzorovou kameru AXIS P3827-PVE s kompletním 180° pokrytím. Díky bezproblémovému spojení 4 záběrů ze 4 obrazových senzorů do jediného spojitého videostreamu získáte souvislý a extrémně široký záběr s rozlišením 7 MPx a maximálními detaily bez viditelných švů nebo předělů.

Multisenzorová kamera AXIS P3827-PVE nabízí panoramatický přehled rozsáhlých oblastí se 180° horizontálním a 90° vertikálním pokrytím bez slepých míst. Mít jedno zařízení pro tak široký záběr s plnými detaily, na který by jinak bylo potřeba víc kamer, je cenově výhodné a také vysoce flexibilní, protože vám stačí jediný kabel (pro data i pro napájení PoE), jedna IP adresa a také jedna jediná licence na software ke správě videa (VMS) nebo licence pro jakoukoli analytickou aplikaci, kterou chcete provozovat.

Navíc je s pomocí montážního systému AXIS T94V01C Dual Camera Mount možné umístit dvě kamery zády k sobě a získat tím úplné pokrytí v rozsahu celých 360°, což je mimořádně praktické v sektorech dopravy, obchodu a městského dohledu. Pomocí funkce vyrovnání horizontu zajistíte vizuálně vyvážené snímky a pro operátora bude díky rovnému horizontu obraz přirozenější.

Tento produkt také nabízí podporu pro technologii edge-to-edge, takže je snadné přidat jakékoliv potřebné připojovací zařízení. Například pomocí zařízení AXIS série T61    získáte podporu pro zvukovou komunikaci a I/O porty.

Integrována analytika s pokročilou umělou inteligencí

Nová kamera stojí na platformě ARTPEC-8, která v jednom čipu obsahuje AI i jednotku pro zpracování hlubokého učení (DLPU), a umožňuje tím pokročilé zpracování obrazových dat a analýzu videa přímo v kameře (bez potřeby nákladných serverů) tzv. na okraji sítě. Můžete sbírat cenná metadata, které lze využít pro různé studie, nebo také pro rychlé a efektivní vyhledávání v nahrávaném videu.

bezpečnostní multisenzorová panoramatická kamera AXIS P3827-PVE cena

Díky pokročilé analytice AXIS Object Analytics je kamera schopna přímo detekovat a klasifikovat lidi a různé typy vozidel vstupující do definované oblasti nebo překračující definovanou virtuální linii v daném směru. Novou užitečnou funkcí AXIS Object Analytics je Time In Area, která počítá čas každému objektu v definované oblasti zvlášť. Při překročení povoleného limitu v dané oblasti může analytika automaticky spustit definovanou akci nebo upozornit obsluhu. Toho lze využít například v případě, že se vozidlo zdrží neobvykle dlouho v zóně se zákazem parkování, nebo při sledování podezřelého chování osob, například sprejerů, kteří se v oblasti zdržují déle než osoba, která jen prochází.

Kamery s více senzory představují zajímavý trend efektivního videodohledu všude tam, kde je třeba zajistit pokrytí rozlehlých, otevřených prostor nebo nahradit několik samostatných kamer v členitém prostředí. Tyto kamery jsou ideální volbou pro městské instalace, monitoring v kritické infrastruktuře a průmyslových závodech, nebo videodohled na terminálech letišť či nákupních center. Využití najdou také na parkovištích a křižovatkách, kde je zapotřebí pohled do různých směrů.

Samozřejmostí u všech kamer Axis je podpora pro pokročilé funkce kybernetické bezpečnosti, včetně Axis Edge Vault pro ochranu ID vašeho zařízení, které pomáhají chránit síť jako celek.

Mezi nejdůležitější charakteristiky P3827-PVE patří:

  • bezproblémové 180° horizontální a 90° vertikální pokrytí bez slepých míst;
  • 7MPx obraz bez viditelných přechodů;
  • kamera s jednou IP adresou;
  • funkce vyrovnávání horizontu;
  • pokročilá video analytika s DLPU;
  • pokročilé funkce kyberbezpečnosti.

Dostupnost a cena

Nová panoramatická kamera se čtyřmi senzory AXIS P3827-PVE bude k dostání prostřednictvím distribuční sítě společnosti Axis za doporučenou cenu 35 900 Kč.

Zdroj a foto: Axis Communications

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.