Nikon uvádí malý a odolný full-frame fotoaparát Nikon Z6III

fotoaparát full-frame bezzrcadlovka Nikon Z6III specifikace cena

Nikon rozšířil svou oceňovanou řadu fotoaparátů Z o full-frame fotoaparát Z6III. Malý a zároveň odolný fotoaparát vychází z osvědčených modelů Z8 a Z9 a je výkonným nástrojem pro tvůrčí práci, který umožňuje tvořit snímky s dokonalými detaily a nabízí rovněž záznam videa ve formátu 6K/60P (RAW).

fotoaparát full-frame bezzrcadlovka Nikon Z6III specifikace cena

Výkonná střední třída

Zcela nový fotoaparát Z6III nastavuje novou úroveň výkonnosti full-frame fotoaparátů střední třídy a je vhodný pro fotografy a videografy, kteří chtějí zdokonalit své zkušenosti nebo dosáhnout větší kreativity při zachování extrémně kompaktního vybavení.

Srdcem fotoaparátu je první obrazový snímač CMOS formátu FX s hybridní „stacked“ konstrukcí – zkonstruovaný tak, aby umožnil zachovat malé rozměry přístroje Z6III a zároveň nabízel vysoký výkon. Tento snímač nabízí ve všech ohledech působivou kvalitu obrazu, vysoký dynamický rozsah a věrné barvy.

Snímač s hybridní „stacked“ konstrukcí v srdci fotoaparátu Z6III je podporován procesorem EXPEED 7, který je využit rovněž v modelech Z8 a Z9 – a tato výkonná dvojice zajišťuje rychlé automatické zaostřování, vysokou frekvenci elektronického hledáčku a vynikající citlivost na světlo.

fotoaparát full-frame bezzrcadlovka Nikon Z6III specifikace cena

Uživatelé tak získávají plynulé zobrazení v hledáčku a mohou využít snímací frekvenci až 120 snímků/s bez obav ze zkreslení typu „rolling shutter“. Videografové mohou přímo z fotoaparátu získat špičkové formáty 6K a 5,4K nebo vytvářet video 4K UHD s bohatými detaily oversampled z 6K.

Fotografové i videografové mohou navíc těžit z výhod inteligentní detekce objektu s přesným sledováním očí osob nebo zvířat, resp. mohou díky širokému rozsahu citlivostí ISO a funkce automatického zaostřování až do hodnoty jasu –10 EV pokračovat v práci i v noci.

Skvělý hledáček

Fotoaparát Z6III je rovněž vybaven nejjasnějším elektronickým hledáčkem ve své kategorii – a jde rovněž o vůbec první mirrorless fotoaparát, který je vybaven elektronickým hledáčkem s širokým barevným rozsahem DCI-P3. Při zobrazování v takovéto kvalitě nezůstanou skryty ve stínu žádné detaily a uživatelé se mohou spolehnout, že výsledné soubory budou mít očekávané barvy.

fotoaparát full-frame bezzrcadlovka Nikon Z6III specifikace cena

Brzy bude k dispozici bezplatná cloudová služba Nikon Imaging Cloud, která nabízí aktualizace firmwaru přímo ve fotoaparátu, ukládání snímků do cloudu a exkluzivní návody.

Souhrn klíčových vlastností: Z6III

 • Obrazový FX snímač s hybridní „stacked“ konstrukcí a 24,5 MP: blesková rychlost načítání obrazového snímače zaručuje čisté a detailní snímky se skvělým dynamickým rozsahem a věrnými barvami. Nativní rozsah citlivostí sahá od ISO 100 do 64 000 (s možností dalšího rozšíření na 50–204 800).
 • 6K RAW video přímo ve fotoaparátu: interní záznam ve formátech 6K/60P (RAW) a 5,4K/60P (YUV). Můžete vytvářet video 4K UHD/60p oversampled z 6K přímo ve fotoaparátu a natáčet stopáž frekvencí 240p (10× zpomalený záznam).
 • Zvuk profesionální kvality: vstup fotoaparátu pro externí mikrofon lze použít jako vstup pro zvuk v profesionální kvalitě.
 • Jasný elektronický hledáček s extrémně širokým barevným rozsahem: elektronický hledáček s obnovovací frekvencí 60 sn./s, jasem 4 000 nitů a 5 670 000 pixely stabilně zobrazuje plynulý obraz s vysokým rozlišením. Široký barevný rozsah (DCI-P3) zobrazuje věrné barvy bez barevného proužkování.
 • Frekvence až 120 sn./s včetně automatického zaostřování a automatické expozice a funkce Pre-Realease Capture: 120 sn./s (10 MP snímky JPEG ve formátu DX) nebo 60 sn./s (24 MP snímky JPEG ve formátu FX). Fotoaparát Z6III zachytí rozhodující okamžik i v případě, že k němu dojde ještě předtím, než stisknete spoušť.

fotoaparát full-frame bezzrcadlovka Nikon Z6III specifikace cena

 • Špičkové funkce automatického zaostřování: bleskurychlé výpočty automatického zaostřování umožňují spolehlivé sledování objektu. Detekce objektu a automatické zaostřování pracují až do hodnoty jasu –10 EV pro video i statické snímky.
 • Výkonná redukce vibrací orientovaná na zaostřovací pole: redukce vibrací na úrovni 8 EV v 5 osách zabudovaná přímo do těla fotoaparátu a elektronická redukce vibrací pro video. Redukce vibrací orientovaná na zaostřovací pole stabilizuje oblast v okolí aktivního zaostřovacího pole.
 • Výklopný a otočný monitor s vysokým rozlišením: plně výklopný a otočný dotykový monitor s 2 100 000 pixely pro jasný a detailní obraz scény z libovolného úhlu.

fotoaparát full-frame bezzrcadlovka Nikon Z6III specifikace cena

 • Malý, lehký a odolný: fotoaparát váží pouhých cca 750 g, obsahuje kvalitní utěsnění proti povětrnostním vlivům a odolává mrazu až do −10 °C.
 • Dva sloty pro paměťové karty: jeden slot podporuje karty CFexpress typu B nebo XQD a jeden slot podporuje karty SD UHS-II.
 • Volitelný battery pack pro fotografování na výšku: nový multifunkční battery pack Nikon MB-N14 lze použít jako grip pro fotografování na výšku nebo jako protiváhu těžkých teleobjektivů, resp. pro dlouhodobé celodenní fotografování.

fotoaparát full-frame bezzrcadlovka Nikon Z6III specifikace cena

Dostupnost a cena

Zahájení prodeje je naplánováno na 25. června 2024. Předpokládané ceny jsou následující:

 • NIKON Z 6III BODY bude v prodeji za 76 990 Kč / 2 999 €
 • NIKON Z 6III + 24-70 KIT bude v prodeji za 93 990 Kč / 3 629 €
 • NIKON Z 6III + 24-120 f/4 S KIT bude v prodeji za 102 990 Kč / 3 949 €
 • NIKON Z 6III + 24-200MM KIT bude v prodeji za 99 990 Kč / 3 839 €

Zdroj a foto: Nikon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.