Nikon Z30 je nový zajímavý fotoaparát pro vlogery

fotoaparát pro vlogery Nikon Z30

Společnost Nikon uvedla na trh fotoaparát Nikon Z 30 pro videology. Malý, dobře vybavený a velmi snadno použitelný fotoaparát mirrorless Z 30 je ideální pro každého, kdo chce získat více než poskytuje chytrý telefon a vytvářet lépe vypadající videology s kvalitnějším zvukem – a uchovávat obrazové webové zdroje plné působivě detailních statických snímků. 

Od vybalování výrobků až po recepty a návody, od cestování až po parkour – fotoaparát Z 30 usnadňuje tvorbu výrazných, profesionálně vypadajících videologů, které mají brilanci, prostorovou hloubku a čistý zvuk, jaké lze očekávat od špičkových videologerů a streamerů.

Obrazový snímač fotoaparátu formátu DX (který je mnohem větší než obrazový snímač chytrého telefonu) umožňuje získat ostré video s bohatými detaily, jaké nelze zaznamenat pomocí chytrého  telefonu. Blogeři mohou nyní zaznamenávat dlouhé záběry v délce až 125 minut nepřerušené stopáže videa s použitím nepřetržitého zaostřování během záznamu.

Fotoaparát Z 30 využívá celou šířku obrazového snímače pro možnost využití celého (přibližně) obrazového pole objektivů pro záznam – a kvalita zvuku je vynikající díky vestavěnému stereofonnímu mikrofonu fotoaparátu nebo externímu mikrofonu. 

Dotykový displej a výměnné objektivy

Nikdy nebylo snazší vytvářet obsah vynikající kvality přímo ve fotoaparátu a neexistuje žádné omezení v počtu příběhů, které lze zprostředkovat s pomocí fotoaparátu Z 30 – a rychle rostoucí řady objektivů Nikon NIKKOR Z. Výklopný a otočný dotykový monitor umožňuje snadné fotografování z libovolného úhlu a hluboký grip umožňuje stabilní fotografování z ruky i při držení fotoaparátu na délku paže.

fotoaparát pro vlogery Nikon Z30

Změna vzhledu videologů je stejně snadná jako výměna objektivů a fotoaparát Z 30 je vybaven pokročilými automatickými funkcemi pro ještě větší míru tvůrčí kontroly. Bez ohledu na to, jak si videoblogeři představují vývoj jejich obsahu, poskytuje fotoaparát Z 30 vždy prostor pro přeměnu těchto idejí v realitu. 

Souhrn klíčových vlastností Nikon Z 30

 • Videology nové úrovně: záznam až 125 minut nepřerušovaného videa. Zaujměte své příznivce časosběrnými videy nebo plynulými zpomalenými záběry ve formátu Full HD (120p). 
 • Působivá kvalita obrazu: velký obrazový snímač CMOS formátu DX s 20,9 milionu pixelů a videy i statickými snímky s bohatými detaily. Elektronická redukce vibrací Nikon pomáhá uchovávat pěkný vzhled a stabilitu stopáže videa. 
 • Brilantní a čistý zvuk: záznam zvuku pomocí citlivého vestavěného stereofonního nebo volitelného externího mikrofonu. Vliv okolního prostředí můžete kontrolovat přímo ve fotoaparátu pomocí funkce redukce hluku větru. 
 • Výklopný a otočný dotykový monitor: možnost snadného pořizování vlastních videologů nebo autoportrétů.
 • Automatické zaostřování pro video: využívá systém nepřetržitého zaostřování pro maximálně snadné zaostřování. Ideální při snímání akcí nebo vlastních videologů za pohybu.
 • Režim autoportrétu: stačí otočit monitor směrem k přední straně fotoaparátu a přístroj automaticky vypne všechny indikace pro získání nerušeného portrétního obrazu.
 • Zaostřování s detekcí očí a zvířat: k dispozici pro statické snímky a video. Udržuje zaostření na oči lidí nebo koček a psů, a to i v případě, že se na okamžik odvrátí od fotoaparátu. 
 • 11 sn./s: rychlé sériové snímání s kompletním automatickým zaostřováním a automatickou expozicí, umožňující uživatelům pořídit perfektní snímky uprostřed každé akce. 
 • Snadné snímání: tlačítko záznamu videa je umístěné na horní straně fotoaparátu pro snadný přístup v libovolné orientaci a uživatelé mohou ukládat samostatná nastavení pro video a statické snímky – a poté mezi nimi podle potřeby přepínat. 
 • Kreativní předvolby Picture Control: 20 vestavěných filtrů pro video a statické snímky. Všechny přizpůsobitelné a s účinky viditelnými v reálném čase během fotografování.
 • Snadné připojení a sdílení: technologie Bluetooth a Wi-Fi usnadňují připojení prakticky na libovolném místě. Aplikace Nikon SnapBridge umožňuje uživatelům přenášet video a statické snímky do jejich chytrého zařízení.
 • Kabel USB-C součástí dodávky: stačí jen připojit pro získání trvalého napájení fotoaparátu Z 30: a současné živé vysílání videologu a nabíjení baterie fotoaparátu.
 • Výměnné objektivy: vybírejte z kompletní řady objektivů NIKKOR Z – nebo nasaďte volitelný adaptér bajonetu FTZ II a použijte objektivy s bajonetem Nikon F pro digitální jednooké zrcadlovky. 
 • Příslušenství pro videology: fotoaparát je kompatibilní s širokou nabídkou populárního příslušenství pro videology. Uživatelé si rovněž mohou zakoupit speciálně vybranou sadu Nikon pro videology, která obsahuje vše potřebné pro získání videologů ve vysoké kvalitě. 

Dostupnost a cena

V současné době je možné zakoupit samostamotný fotoaparát Nikon Z30 za doporučenou cenu 20 990 Kč s DPH. Set s objektivem 16-50mm VR je nabízen za 24 990 Kč. Set s 16-50mm a 50-250mm VR objektivy vyjde na 31 490 Kč a set pro vloggery nyní stojí 25 990 Kč.

Zdroj a foto: Nikon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.