Nikon získal 4 ocenění Red Dot Award za design produktu

Nikon Red Dot Award fotoaparáty

Nikon Europe  oznamuje získání 4 cen Red Dot Award za design produktu. Porota ocenila dva špičkové bezzrcadlové FX fotoaparáty – Nikon Zf a Z8. Zatímco v kategorii objektivů získaly cenu rovněž dva objektivy – NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S a NIKKOR Z 135mm f/1.8 Plena.

Do světově proslulé soutěže v oblasti průmyslového designu byly přihlášeny produkty ze 60 zemí, které byly následně hodnoceny skupinou expertů na design z celého světa. V průběhu procesu hodnocení výrobků před vyhlášením vítězů byly brány v úvahu vlastnosti jako úroveň inovací, funkčnost, ergonomie a odolnost.

Produkty Nikon nesoucí vítěznou cenu „Red Dot Award: Product Design 2024“ jsou tedy následující:

Nikon Z8

Fotoaparát Z8 přináší sadu funkcí fotoaparátu Z9 v těle, které je o 30 % menší než Z9 a o 15 % menší než D850. Stacked snímač CMOS vyniká 45 MPx a působivým dynamickým rozsahem. Fotoaparát má fenomenální systém automatického zaostřování se systémem učení se a spolehlivou detekcí objektu a očí.

Působivý je také hledáček s živým náhledem bez zpoždění a výklopný displej ve 4 osách. Fotoaparát je vhodný pro video i statické snímky. Máte naprostou svobodu pro tvůrčí inovace za současné jistoty, že přístroj Z8 spolehlivě zachytí každý požadovaný motiv.

Nikon Zf

Fotoaparát Zf kombinuje design tradičního fotoaparátu Nikon s pokročilými technologiemi řady Z pro dosažení nové úrovně výkonnosti. Jde o perfektní spojení historie s přítomností. Černá povrchová úprava mosazných mechanických ovladačů získá časem atraktivní patinu. Čím více budete fotoaparát Zf používat, tím individuálnější vzhled získá.

Nikon Red Dot Award objektivy

NIKKOR Z 600mm f/6.3VR S

Ať již jde o statické snímky nebo o video – zachytíte rychlost, a sílu vzdálených objektů pomocí objektivu NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S s pevnou ohniskovou vzdáleností. Lehký objektiv vyvážený pro fotografování z ruky. S ostrým a brilantním obrazem při libovolné cloně.

NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

Díky své specializované optice a 11lamelové kruhové cloně je objektiv NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena skutečně jedinečný. Ať již jde o statické snímky nebo o video, tento objektiv změní vaše představy o tom, čeho je možné dosáhnout s objektivem 135 mm f/1,8. Komplexní optická konstrukce se skládá z 16 čoček ve 14 optických členech.

Díky bajonetu Nikon Z s velkým průměrem, který umožňuje optimální rozložení optických členů, a díky 11lamelové kruhové cloně minimalizující projevy ohybu světla jsou vady zobrazení pečlivě korigovány při libovolné cloně.

Red Dot Design Award je soutěž světové úrovně oslavující to nejlepší v oblasti designu a podnikání, která má za sebou bohatou 67letou historii. Další informace získáte na webových stránkách https://www.red-dot.org/

Zdroj a foto: Nikon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.