No Fluff Jobs: IT pozice vhodné pro ukrajinské uprchlíky. Práce na dálku i bez znalosti lokálního jazyka

ilustrace otevřený počítač s programováním webu

Portál s nabídkami pracovních míst v IT odvětví spustil speciální sekci s nabídkami pracovních pozic vhodných pro ukrajinské uprchlíky. Jedná se o pozice, které je možné vykonávat na dálku a k nimž není potřebné znát lokální jazyk, pouze angličtinu. Vhodné pozice jsou označené ukrajinskou vlajkou.

Portál No Fluff Jobs vybírá pracovní pozice vhodné pro ukrajinské uprchlíky na základě požadavků uvedených v inzerátu. Jako vhodné jsou vybrané ty pozice, pro jejichž výkon není nutné znát lokální jazyk, ale stačí angličtina. Některé pracovní pozice se vážou ke konkrétnímu městu (portál zobrazuje nabídky nejen z Česka, ale například i z Polska), ale většinu pozic je možné vykonávat na dálku, což znamená, že i po přemístění můžou uprchlíci práci nadále vykonávat.

Všechny vybrané pozice jsou k nalezení hned na úvodní stránce a jsou označené ukrajinskou vlajkou. Nabídky lze na stránce vyhledat i heslem „help4ua“. V současné chvíli portál nabízí na 70 vytipovaných pozic a další přibudou.

„Výhoda IT odvětví je v tom, že lze v některých případech pracovat i na dálku. Uvědomujeme si, že pro uprchlíky může být možnost pracovat odkudkoliv klíčová. My, jako portál s nabídkami pozic, vidíme, co který zaměstnavatel požaduje, a na základě toho jsme vyfiltrovali ty pozice, které můžou Ukrajinky a Ukrajinci bez problému vykonávat nyní i mimo své domovy a mimo svou zemi,“ komentuje pomoc Marek Somol, Senior Marketing Specialist v No Fluff Jobs.

No Fluff Jobs působilo v šesti zemích střední a východní Evropy včetně Běloruska. Z důvodu účasti Běloruska na nepřátelských akcích namířených proti nezávislé Ukrajině pozastavila společnost všechny své aktivity v Bělorusku až do odvolání.

UA: Портал No Fluff Jobs обирає вакансії, які підходять для українських біженців, виходячи з вимог, зазначених в оголошенні. Підходять підібрані посади, для яких не обов’язково знати місцеву мову, але достатньо англійської. Деякі вакансії пов’язані з певним містом (на порталі відображаються пропозиції не лише з Чехії, а й із Польщі, наприклад), але більшість вакансій можна зробити дистанційно, а це означає, що навіть після переїзду біженці можуть продовжувати працювати. . Усі вибрані позиції можна знайти прямо на головній сторінці та позначені українським прапором. Ви також можете шукати пропозиції на сторінці за ключовим словом «help4ua». На даний момент портал пропонує 70 вибраних вакансій і буде додано більше.

Zdroj a foto: No Fluff Jobs, Pexels

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.