Bose doplňuje sluchátka QuietComfort 45 o třípásmový ekvalizér

sluchátka s ekvalizérem Bose QC45

Sluchátka s aktivním potlačením okolních ruchů Bose QuietComfort 45 získávají s novou aktualizací softwaru ekvalizér, k dispozici je i stávajícím majitelům. Třípásmový ekvalizér lze najít a ovládat pomocí aplikace Bose Music. Tuto funkci přidal výrobce s novou aktualizací softwaru. Uživatelům, kteří mají svá sluchátka propojena s uvedenou aplikací, proběhne aktualizace automaticky.

Uživatelé mohou nyní ovládat samostatně úroveň reprodukce basů, středů a výšek, nebo pomocí jednoduchých předvoleb posílit nebo omezit jedním kliknutím hluboké tóny či výšky. Tímto krokem posouvá Bose tato sluchátka na novou úroveň a umožňuje posluchačům upravit charakter hudby podle vlastních preferencí. K využití ekvalizéru je třeba propojit sluchátka s bezplatnou aplikací Bose Music, která zajistí automatickou aktualizaci softwaru. Ovládat úroveň basů, středů a výšek je následně možné také prostřednictvím aplikace.

Standardně využívají sluchátka QuietComfort 45 vlastní, automaticky řízený dynamický ekvalizér, který upravuje reprodukci automaticky a přizpůsobuje ekvalizaci mimo jiné také hlasitosti reprodukce.

Sluchátka Bose QuietComfort 45 s dynamickým systémem aktivního potlačení ruchů (ANC) byla na náš trh uvedena v listopadu loňského roku. Jedná se o přímého nástupce modelu QuietComfort 35, kterým Bose v roce 2016 nastavil na dlouhou dobu laťku pro tuto kategorii jak v oblasti potlačení ruchů, tak i v samotném zvuku. Po svém předchůdci zdědila typický, atraktivní zvuk Bose, oceňované pohodlné provedení umožňující celodenní využití a jednoduché a intuitivní ovládání.

Lepší kvalita hovorů

Novinka přinesla mimo jiné lepší kvalitu handsfree hovorů i v hlučném prostředí, vylepšený systém potlačení okolního hluku použitelný ve dvou režimech (plná eliminace a propouštění zvuků usnadňující živou komunikaci s lidmi) a výdrž na baterie až 24 hodin.

Pro čisté a dobře srozumitelné handsfree hovory i v hlučném prostředí jsou Bose QuietComfort 45 osazena celkem 6 směrovými mikrofony, které dokáží rozlišit zvuk vycházející z úst uživatele od nežádoucích okolních ruchů v domácnosti či na rušné ulici.

Zdroj a foto: Bose

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.