Notebook HUAWEI MateBook D 16 potěší výbavou i cenou

notebook Huawei MateBook D16

HUAWEI uvádí na český trh notebook MateBook D 16, který nabízí 16palcový displej s poměrem stran 16:10, atraktivní design a plnohodnotnou numerickou klávesnici. V předprodeji jej seženete na oficiálním e-shopu Huawei za zvýhodněnou cenu.  

FullView displej: více prostoru na prohlížení

HUAWEI reaguje na rostoucí trend práce z domova a mimo kancelář, proto byl MateBook D 16 navržen tak, aby sloužil jako hlavní zařízení pro práci. Laptop se tak může pochlubit 16palcovým FullView displejem s rozlišením 1920 x 1200 pixelů a poměrem stran 16:10. Uživatele rozhodně potěší také svými tenkými rámečky, díky kterým tvoří poměr displeje vůči tělu  až 90 %. To zaručuje maximální komfort jak při práci, tak při sledování filmů.

MateBook D16 disponuje také technologií Eye Comfort s certifikací TÜV Rheinland, která zaručuje nejen redukci modrého světla, ale zároveň uživateli přináší reálnější barvy, nezpůsobuje žlutý nádech a sledování obsahu na displeji tak zůstává příjemné i po delší době. Zároveň se umí přizpůsobit světelným podmínkám, aby se zabránilo namáhání očí.

Výkon pro nejnáročnější úlohy

Srdcem nového MateBook D 16 je 12. generace výkonného procesoru Intel Core i5-12450H, díky kterému se nemusíte při práci omezovat a můžete mít zapnutých několik náročných aplikací najednou. Zcela nová hybridní architektura a 14 výkonných jader (6 výkonných a 8 efektivních) zvládne i ty nejnáročnější úlohy. Práce s laptopem je tak efektivní a bezproblémová. Střih videa, zpracování několika webových stránek, tabulek a prezentací tak nikdy nebylo jednodušší.

Lehká konstrukce s numerickou klávesnicí

Nový Huawei MateBook D 16 se může pochlubit prémiově působící kovovou konstrukcí z hliníkové slitiny, která je jak stvořená pro přenášení mezi prací a domovem. MateBook D 16 totiž váží pouhých 1,7 kg a je tak lehčí než většina 16palcových notebooků. Díky tomu ho nebude problém nosit klidně celý den v batohu, kde ponechá místo i na další potřebné věci. Jeho tloušťka je totiž pouze 18,4 mm. Hlavní dominantou celého atraktivní designu je zcela zaručeně numerická klávesnice.

Jde tak o první notebook HUAWEI, který disponuje fyzickou numerickou klávesnicí, což uživatelům umožńuje praktické a rychlé zadávání čísel. Kromě číselné klávesnice má MateBook D 16 ještě jednu novinku, kterou je vůbec první metalická anténa HUAWEI. Ta zlepšuje účinnost konverze signálu až o 56 %, díky čemuž zlepšuje stabilitu a rychlost sítě za podmínek slabého signálu. Videokonference, hraní her i další pracovní úkony tak můžete absolvovat bez zpoždění a záseků odkudkoliv.

notebook Huawei MateBook D16

Mimo to se můžete těšit na kvalitnější přenos videohovorů zásluhou 1080p kamery s širokým zorným polem a mikrofonu s aktivním potlačením okolního šumu. K tomu HUAWEI implementoval také algoritmy umělé inteligence, například dynamické virtuální pozadí či funkce FollowCam a Eye Contact, které posunou kvalitu přenosu vašich online meetingů na vyšší úroveň.

Dostupnost a cena

Nový MateBook D 16 můžete pořídit již v období od 15. 8. do 21. 8. v rámci předprodeje, kdy navíc HUAWEI přichází s lákavou slevou 3000 Kč a dvěma variantami dárkových nabídek. Ve variantě 1 k notebooku získáte zcela zdarma tablet MatePad T10 4 64 WiFi, bezdrátovou myš a sluchátka Freebuds 3i v hodnotě 8 797 Kč. S variantou 2 získáte monitor Mateview SE a rovněž bezdrátovou myš se sluchátky Freebuds 3i v hodnotě 8 097 Kč.

Při uplatnění kupónu na slevu 3000 Kč, který je aktuálně volně dostupný na oficiálním webu HUAWEI, stojí MateBook D 16 ve verzi i5-12450H-16/512 včetně jednoho z dárkových balíčku pouze 20 999 Kč, ve verzi i5-12450H-8/512 pouze 18 999 Kč.

Notebook Do prodeje následně vstoupí od 23. 8. 2022. Výhod předprodeje můžete využít již teď na oficiálním e-shopu HUAWEI

Zdroj a foto: Huawei

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.