Nová FIXED Tag Card okamžitě a přesně ukáže polohu důležitých věcí

FIXED Tag Card ztráta krádež nabíjení hledání věcí lokátor zloděj

FIXED Tag Card je zajímavý elektronický pomocník pro všechny zapomětlivé lidi a současně velký nepřítel zlodějů. Dokáže totiž přesně a rychle určit polohu odložených, zapomenutých a odcizených věcí. 

Každý, kdo tvrdí, že nikdy nenarazil na situaci, kdy hledal svou peněženku, batoh na notebook nebo klíče od domu, je buď velký génius, nebo má děravou paměť. Známe to všichni, čas od času něco někam odložíme, a pak to nemůžeme najít. Řešení leží přímo před vámi a jmenuje se FIXED Tag Card.

Malá karta s velkým významem

Karta velikosti kreditní karty o tloušťce pouhých dvou milimetrů je navržena především pro sledování peněženek. Nicméně, díky tomu, že je karta vodotěsná, ji můžete použít k sledování čehokoliv, co si přejete, a to podle svých preferencí.

Nabíjení probíhá bezdrátově. Stačí ji jednou za čtvrt roku na pár minut umístit na libovolnou bezdrátovou nabíječku a karta opět nabere dostatek energie.

FIXED Tag Card ztráta krádež nabíjení hledání věcí lokátor zloděj

FIXED Tag Card využívá síť Apple Find My (Najít). Tato síť, která je složena ze stovek milionů zařízení Apple, poskytuje snadný a bezpečný způsob nalezení kompatibilních osobních předmětů pomocí aplikace Najít na iPhone, iPadu, Macu, nebo pomocí aplikace Najít na Apple Watch a pokud se předmět nachází v blízkosti, můžete použít funkci Přehrát zvuk k určení polohy FIXED Tag Card.

Síť Find My (Najít) je anonymní a využívá pokročilého šifrování, což zaručuje, že nikdo jiný – ani Apple, ani FIXED – nemůže zobrazit polohu vašich předmětů. Aplikace vyžaduje iOS 14.5, iPadOS 14.5, macOS Big Sur 11.1 a watchOS 8.0 nebo novější verzi.

FIXED Tag Card ztráta krádež nabíjení hledání věcí lokátor zloděj

“Během sedmi let jsme pracovali na vývoji našich vlastních zařízení pro lokalizaci. Kromě nedávno uvedeného modelu FIXED Tag Card jsme letos také představili novou verzi našeho lokátoru pod názvem FIXED Tag“ uvedl Daniel Havner, spoluzakladatel společnosti, zodpovědný za produktové portfolio. Dále dodal: “Na trhu již existovalo několik karet, ale většina z nich byla navržena tak, aby se po vybití baterie vyhodily. Myšlenka zaplavit planetu jednorázovými kartami pro nás byla neudržitelná. Proto jsme se rozhodli investovat do vývoje karty s bezdrátovým nabíjením. Naší filozofií je, že se spotřebou můžete vždy bojovat kvalitou. Funkční prototyp FIXED Tag Card jsme představili v září na našem stánku během veletrhu IFA v Berlíně, kde vzbudil značný zájem.”

Dostupnost a cena

FIXED Tag Card je již dostupná v distribuční síti za doporučenou maloobchodní cenu 999 Kč. Stupeň vodotěsnosti karty odpovídá standardu IP67. 

Zdroj a foto: FIXED

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.