Nové AX3000 Mesh extendery TP-Link RE700X a RE705X pro bezdrátovou síť

AX3000 Mesh opakovače pásma (range extendery) RE700X a RE705X

Společnost TP-Link představuje na trhu nové AX3000 Mesh opakovače pásma (range extendery) RE700X a RE705X, které zvládnou rychle a jednoduše rozšířit domácí bezdrátovou Wi-Fi síť, a to s podporou standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), což znamená vyšší rychlost i minimální odezvu i tam, kde signál původního routeru nebyl silný nebo zcela nepřítomný.

Snadná instalace i vysoká rychlost

K výhodám extenderů TP-Link RE700X a RE705X patří jejich snadná instalace, jež spočívá v jejich umístění do volné elektrické zásuvky v dosahu stávajícího routeru (nebo mesh extenderu). Nastavení pak jednoduše provedete prostřednictvím mobilní aplikace TP-Link Tether.

O dostatečnou sílu signálu se v případě modelu RE705X postará i dvojice externích antén, jež na těle samotného zařízení působí až překvapivě nenápadně. Až na tyto antény jsou oba modely takřka identické.

Rychlost připojení je omezena dosavadní rychlostí sítě, a je tak tedy vhodné extender využívat v kombinaci s routerem, který taktéž podporuje bleskurychlou síť Wi-Fi 6. Zkombinujete-li modely RE700X nebo RE705X s některým z routerů TP-Link kompatibilních s meshovou technologií OneMesh™, můžete si vytvořit ucelenou bezdrátovou síť v celé domácnosti bez ohledu na její velikost.

Řečí čísel pak maximální rychlost přenosu dat u opakovače dosahuje hodnoty téměř 3 000 Mb/s, z toho 2 402 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz.

Pokročilé funkce posílí reálnou rychlost

Něco jiného je však rychlost papírová a něco jiného reálná. TP-Link se u svých opakovačů RE700X a RE705X snaží obě hodnoty co nejvíce sblížit díky implementaci pokročilých technologií, jako jsou adaptivní výběr cesty (Adaptive Path Selection), automaticky volící nejrychlejší cestu k routeru, či vysokorychlostní režim využívající paralelně obě pásma Wi-Fi.

AX3000 Mesh opakovače pásma (range extendery) RE700X a RE705X

Díky čtyřem vysoce výkonným zesilovačům vysílají opakovače RE700X a RE705X do těžko přístupných oblastí pokrývaného prostoru signál. Bezdrátová síť se pak dostane v rámci vaší domácnosti skutečně všude, a to v rychlosti dostatečné i pro náročnější on-line aktivity.

Integrovaný režim přístupového bodu

Kromě režimu opakovače můžete u modelů RE700X a RE705X využít i jejich integrovaný režim přístupového bodu, díky kterému můžete po ethernetovém kabelu zapojeném do příslušného portu vysokorychlostně připojit třeba 4K televizi, herní konzoli, stolní počítač nebo tiskárnu.

AX3000 Mesh opakovače pásma (range extendery) RE700X a RE705X

Speciální dioda ukáže sílu signálu a instalaci provedete jednoduše díky tlačítku WPS, které známe z routerů. Dvoupásmový bezdrátový přístupový bod využívá technologii 2×2 MIMO pro možnost paralelního komunikace více koncových zařízení.

Klíčové vlastnosti RE700X a RE705X:

  • Dvoupásmová síť Wi-Fi 6 – oddělená pásma 5 GHz (2 402 Mbit/s) a 2,4 GHz (574 Mbit/s) sítě Wi-Fi přinášejí díky nejnovějším technologiím vyšší rychlost a větší propustnost.
  • Nepřerušované streamování – snadno vytvoříte síť TP-Link OneMesh™ pro bezproblémové pokrytí celé domácnosti signálem WiFi.
  • Režim přístupového bodu (AP) – pomocí gigabitového ethernetového portu můžete vytvořit nový přístupový bod Wi-Fi a rozšířit svou kabelovou síť o Wi-Fi připojení.
  • Adaptivní výběr cesty – automaticky vybírá nejrychlejší připojení
  • Ovládání pomocí aplikace – snadné nastavení a správa vaší sítě pomocí aplikace TP-Link Tether.
  • Výkonné antény pro příjem a distribuci Wi-Fi signálu – 2 interní antény (RE700X), resp. 2 externí antény (RE705X) pro místa s horším signálem z originálního routeru.
  • TP-Link Tether – snadná instalace přes mobilní aplikaci. 

AX3000 Mesh opakovače pásma (range extendery) RE700X a RE705X

Dostupnost a cena

Range extendery jsou již k dispozici na našem trhu u prodejců elektroniky. Model RE700X je nabízen za částku kolem 2 500 Kč, RE705X je o 100 Kč dražší a vyjde na 2 600 Kč.

Zdroj a foto: TP-Link

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.