Miele nabízí kompaktní multifunkční vysavač Triflex HX2 s vyšším výkonem

tyčový akumulátorový vysavač Triflex HX2

Miele představilo druhou generaci kompaktního multifunkčního vysavače Triflex HX2, který kombinuje jedinečnou flexibilitu svého předchůdce Triflex HX1 s výrazně vyšším výkonem a vylepšeným komfortem při obsluze.

Po technickém a vizuálním faceliftu zůstává Triflex HX1 v nabídce jako nový přístroj základní třídy. Vysavače Triflex nabízejí praktické a efektivní vysávání bez kabelu. Nový vysavač Triflex HX2 byl představen například na výstavě IFA 2022 v září 2022

Design 3v1

Ať už jako „normální“ vysavač, nebo jako ruční vysavač na těžko přístupná místa: stejně jako jeho předchůdce je Triflex HX2 skutečným všestranným přístrojem. Díky patentovanému designu 3v1 lze jednotku PowerUnit, která se skládá z motorové jednotky, akumulátoru a prachové nádoby, přestavět během několika vteřin.

Pokud je jednotka PowerUnit umístěna nahoře, je možné se pohodlně dostat pod nábytek nebo na strop. Pokud se nachází v dolní části, těžiště se přesune a bez námahy lze vysát velké plochy. V tomto nastavení může Triflex stát i samostatně, což je praktické pro krátkou pauzu při vysávání, například když zazvoní telefon nebo je potřeba zkontrolovat jídlo.

tyčový akumulátorový vysavač Triflex HX2

Pro odstranění drobků na stole po snídani nebo v autě je ideální použití samostatné jednotky PowerUnit. Novinkou je držák příslušenství, který lze použít k připojení hubice na čalounění, hubice na vysávání spár nebo sacího štětce přímo na sací trubici, aby byly vždy na dosah.

Vyšší výkon

Za výrazně lepší čisticí výkon vděčí Triflex HX2 především novému motoru Digital Efficiency s výkonem vyšším o 60 %, který byl vyvinut a vyroben v závodě Miele v Euskirchenu (Technology Center Drives). Prvotřídní čisticí výkon vysavače Triflex HX2 je výsledkem souhry nového motoru, osvědčeného a mimořádně účinného monocyklonového provedení (technologie Vortex) a výkonného elektrokartáče Multi Floor XXL.

Jeho rotující kartáčový válec je propojen s inteligentním systémem detekce podlahových krytin, který na tvrdých podlahách snižuje otáčky, čímž šetří energii a prodlužuje životnost baterie. Tato funkce je nyní rozšířena o motor. V závislosti na podlahové krytině se výkon motoru zvyšuje nebo snižuje. Kromě toho je elektrokartáč v závislosti na modelu vybaven LED osvětlením (BrilliantLight), takže i v těch nejtemnějších koutech lze vystopovat poslední zrnko prachu.

tyčový akumulátorový vysavač Triflex HX2

Potřebnou energii dodává lithium-iontová baterie od německého výrobce prémiových baterií Varta, která je vybavena sedmi vysoce výkonnými články. Díky tomu je doba provozu přístroje Triflex až 60 minut a lze ji v závislosti na modelu prodloužit až na 120 minut pomocí druhé baterie.

Vysoce účinná filtrace HEPA a hygienické čištění

Filtr HEPA Lifetime zachytí 99,999 % všech částic a spolehlivě filtruje i alergeny. Nová funkce ComfortClean umožňuje pohodlné čištění filtru během vysávání: částečky nečistot se zde vyklepou do nádoby pouhým otočením víka filtru. Tím se udržuje vysoký sací výkon vysavače na konstantní úrovni.

Pro důkladnější ruční čištění jemného prachového filtru, který je nyní nutné vyčistit pouze každé tři měsíce, se jemný prachový filtr z přístroje vyjme v několika jednoduchých krocích. Při vyprazdňování prachové nádoby se nečistoty stisknutím tlačítka jednoduše vysypou směrem dolů, aniž by se dostaly do kontaktu s pokožkou (Twist2open).

Triflex HX2 je k dispozici ve čtyřech elegantních barvách, z nichž každá je kombinována s decentními barevnými prvky ve zlatorůžové barvě a šedě tónovanou prachovou nádobou. Za svůj inovativní design 3v1 získal ještě před uvedením na trh renomované ocenění Red Dot Product Design Award.

Facelift Triflex HX1 je nyní také vybaven funkcí ComfortClean a je k dispozici v nových barevných provedeních. Zůstává v nabídce jako nová základní řada ve vylepšené podobě při současně snížené ceně. Všechny modely s jejich výbavou a barvami jsou shrnuty v následujícím přehledu.

Přehled vysavačů Triflex (HX2 + HX1)

Triflex HX2 (základní model)

VybaveníVícenásobně nastavitelný (provedení 3v1); monocyklónové provedení (technologie Vortex); motor Digital Efficiency s výkonem o 60 % vyšším než u modelu Triflex HX1; elektrokartáč Multi Floor XXL s funkcí detekce podlahové krytiny; nástěnný držák a držák příslušenství; filtr HEPA Lifetime; hygienické čištění filtru (ComfortClean).
Doba výkonuaž 60 minut
Barvalotosově bílá

Triflex HX2 Cat&Dog

VybaveníJako u základního modelu, plus: elektrokartáč Multi Floor XXL s BrilliantLight; ruční kartáč Electro Compact pro čalounění a autosedačky.
Doba výkonuaž 60 minut
Barvaobsidián černá

Triflex HX2 Performance

Vybavení Jako u základního modelu, plus: druhý akumulátor ruční kartáč Electro Compact pro čalounění a autosedačky.
Doba výkonuaž 2×60 minut
Barvakašmírově šedá se zlatorůžovou

Triflex HX2 Pro

VybaveníJako u základního modelu, plus: druhý akumulátor a dodatečná nabíjecí stanice; elektrokartáč Multi Floor XXL s BrilliantLight; Hardfloor Care Tool pro zvlášť jemné čištění tvrdých podlah.
Doba výkonuaž 120 minut
BarvaInfinity šedá PearlFinish

Dostupnost a cena

Základní model vysavače Triflex HX2 je v současné době v prodeji za 16 490 Kč, varianta Triflex HX2 Cat&Dog je nabízena za 17 990 Kč, Triflex HX2 Performance s druhým akumulátorem je k dispozici za 20 490 Kč a nejlépe vybavenou sestavu Triflex HX2 Pro můžete koupit za 23 990 Kč a to jak přímo u výrobce, tak u prodejců elektra. 

Zdroj a foto: Miele

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.