Nové chytré telefony Samsung Galaxy A53 5G a Samsung Galaxy A33 5G

telefon smartphone Samsung Galaxy A33 A53

Společnost Samsung Electronics dnes představila nové chytré telefony Galaxy A53 5G a Galaxy A33 5G – sofistikované modely plné nejlepších funkcí a parametrů s výtečným poměrem ceny a výkonu. Mezi jejich hlavní přednosti patří zbrusu nový procesor, vynikající fotoaparát s umělou inteligencí, velký a kvalitní displej, dvoudenní výdrž baterie a odolnost dle certifikace IP67.

Za pozornost stojí i podpora 5G, špičkový systém zabezpečení, stylové, tenké, a přitom ekologické provedení a bohaté možnosti konektivity. Oba dva modely navíc do budoucna podporují aktualizace uživatelského rozhraní One UI i operačního systému Android OS, takže nezestárnou ani po letech.

Rádi fotografujete či natáčíte a pak své výtvory sdílíte s přáteli? Oba nové telefony řady Galaxy A disponují špičkovými fotoaparáty nové generace se spoustou funkcí, které se představily teprve nedávno v nejvyšší kategorii Galaxy S.

Galaxy A53 5G se pyšní čtveřicí fotoaparátů s hlavním snímačem s rozlišením 64 megapixelů, optickým stabilizátorem a technologií VDIS, takže se uživatelé můžou těšit na ostré a jasné snímky, kdykoli stisknou spoušť. I přední fotoaparát má vysoké rozlišení 32 MPix, což nepochybně potěší milovníky selfies.

Kvalitní fotografie

Na kvalitě fotografií a videozáznamů se významně podílí umělá inteligence s dostatečným výkonem, za nímž stojí mj. zbrusu nový 5nm procesor. Každý snímek vypadá skvěle, dokonce i ve slabém světle. Vylepšený noční režim automaticky skládá fotografie až ze 12 zdrojových záběrů, takže jsou dostatečně jasné a netrpí přehnaným šumem. Při natáčení v šeru či v potemnělém interiéru si zase fotoaparát automaticky upraví záznamovou frekvenci, aby byl výsledek co nejkvalitnější.

Ve vylepšením portrétním režimu mají záběry díky umělé inteligenci a využití několika fotoaparátů nevídanou prostorovou hloubku a hlavní motivy vynikají ostrými konturami. Do výbavy patří i řada kreativních efektů a filtrů v režimu Fun mode, který je nově k dispozici s širokoúhlým fotoaparátem. Funkce Photo Remaster slouží k oživení starších fotografií s horší kvalitou a rozlišením, díky nástroji Object eraser lze ze záběru odstranit rušivé prvky.

telefon smartphone Samsung Galaxy A53

Skvělý obraz i v přímém slunci

V minulosti nestál obraz na telefonních displejích za slunečných dnů často za nic. Jenže nové modely řady Galaxy A využívají inteligentní algoritmy a obraz je skvělý v interiéru i venku. Displej Galaxy A53 5G má úhlopříčku 6,5 palce (16,5 cm), stojí na technologii Super AMOLED a pyšní se skvělou obnovovací frekvencí 120 Hz, Galaxy A33 5G má displej s úhlopříčkou 6,4“ (16,3 cm), rovněž technologii Super AMOLED a obnovovací frekvenci 90 Hz. Za zmínku jistě stojí i dvoudenní výdrž baterie a rychlé dobíjení 25 W Super Fast Charging, takže se můžete těšit na delší fotografování, streamování a leccos dalšího. 

Elegantní a trvanlivé provedení

Nové telefony řady Galaxy A jsou elegantní, funkční a zároveň šetrné k životnímu prostředí. Díky tenkému rámečku kolem displeje působí přístroj dostatečně stylově, v designovém pojetí Ambient Edge prakticky nepoznáte přechod mezi tělem telefonu a fotoaparátem. Oba nové modely jsou vybaveny pevným ochranným sklem Corning® Gorilla® Glass 5 a odolností třídy IP67 proti vlhkosti a prachu.

V Samsungu se ovšem nezabýváme jen technologií, ale také zodpovědným využíváním přírodních zdrojů. V srpnu 2021 jsme představili svou vizi udržitelnosti pod názvem Galaxy for the Planet – realistický plán na splnění důležitých ekologických cílů do roku 2025. Z těchto důvodů v balení nových modelů řady Galaxy A chybí síťová dobíječka. Balení je celkově menší a je vyrobené z papíru z udržitelných zdrojů, samotné telefony v sobě mají komponenty z recyklovaných materiálů PCM (konkrétně postranní tlačítka a držáky na SIM karty).

O dlouhou životnost obou telefonů se ovšem nestarají jen materiály. U obou přístrojů garantujeme aktualizace uživatelského rozhraní One UI a operačního systému Android OS po čtyři příští generace a bezpečnostní aktualizace po dobu pěti let.

Konektivita a spolehlivé zabezpečení

O spolehlivé zabezpečení dat se u nových modelů Galaxy A stará špičkový systém Samsung Knox. K ukládání soukromých fotografií, poznámek a aplikací slouží bezpečná složka Secure Folder – digitální sejf chráněný moderní šifrovací technologií. K jeho obsahu se nedostane nikdo jiný než majitel telefonu. Díky funkci Private Share můžou uživatelé rozhodnout, kdo a na jak dlouho bude mít k jejich datům přístup.

telefon smartphone Samsung Galaxy A53

Galaxy A53 5G i A33 5G jsou rovněž součástí stále rozsáhlejšího ekosystému Galaxy, do něhož patří i jiné přístroje než telefony – například sluchátka Galaxy Buds. Modely řady Galaxy Buds Pro jsou vybaveny technologií 360 Audio, která je zárukou špičkového 3D zvuku na všech zařízeních Galaxy A. Stejná technologie bude zanedlouho k dispozici i u sluchátek Galaxy Buds2 a Buds Live. Při práci nebo při studiu se nepochybně hodí i aplikace Link to Windows, díky níž lze telefon Galaxy A připojit bezdrátově k počítači s Windows a následně kopírovat soubory a v počítači psát SMS nebo dokonce i vyřizovat hovory.

Technické specifikace

 Galaxy A33 5GGalaxy A53 5G
Displej   6,4“ (16,3 cm) FHD+ Super AMOLED

90 Hz Infinity-U

6,5“ (16,5 cm) FHD+ Super AMOLED

120 Hz Infinity-O

* Měřeno úhlopříčně. Rozměr displeje 6,4“ bez zaoblených rohů, 6,2“ (15,7 cm) se započtením zaoblených rohů. Skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a výřezu pro objektiv fotoaparátu.* Měřeno úhlopříčně. Rozměr displeje 6,5“ bez zaoblených rohů, 6,3“ (15,9 cm) se započtením zaoblených rohů. Skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru pro objektiv fotoaparátu.
Rozměry a hmotnost 74,0 x 159,7 x 8,1 mm, 186 g74,8 x 159,6 x 8,1 mm, 189 g
Fotoaparát Zadní

·         (Ultraširoký) 8 MPix f2,2

·         (Hlavní) 48 MPix f1,8 OIS

·         (Pro hloubku ostrosti) 2 MPix f2,4

·         (Makro) 5 MPix f2,4

 Přední

·         13 MPix f2,2

Zadní

·         (Ultraširoký) 12 MPix f2.2

·         (Hlavní) 64 MPix f1.8 OIS

·         (Pro hloubku ostrosti) 5 MPix f2.4

·         (Makro) 5 MPix f2.4

 Přední

·         32 MPix f2.2

ProcesorOcta-Core (2,4 GHz, 2 GHz)
Paměť RAM: 6/8 GB

Úložný prostor: 128/256 GB

Paměťová karta microSD: až 1TB

* Kapacita RAM a úložného prostoru může záviset na zemi a mobilním operátorovi. Skutečná kapacita úložného prostoru záleží na předinstalovaném softwaru.

**Karty MicroSD se prodávají samostatně. Dostupnost se na jednotlivých trzích liší.

Baterie 5 000 mAh (typická hodnota)
*Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Jmenovitá (minimální) kapacita je 4 860 mAh.
Dobíjení  25 W Super Fast Charging 
* Síťová nabíječka se prodívá samostatně, doporučujeme používat jen dobíječky a kabely schválené firmou Samsung. Nepoužívejte nekompatibilní, opotřebené nebo poškozené baterie, dobíječky či kabely, telefon by se mohl poškodit. Podpora Super Fast Charging až 25 W. Další informace: www.samsung.com
Operační systém Android 12

One UI 4.1

* Dostupnost funkcí, aplikací a služeb pro One UI závisí na verzi operačního systému a zemi.
Zabezpečení  Samsung Knox
Sítě a konektivita 5G, LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 G + 5 GHz), Bluetooth® v 5.1
* Vyžaduje optimální připojení 5G, k dispozici jen na vybraných trzích. Víc informací u mobilního operátora. Skutečná rychlost stahování a streamingu závisí na poskytovateli obsahu, připojení a dalších faktorech.
Senzory Akcelerometr, snímač otisků prstů, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor přítomnosti, senzor okolního světla
Odolnost proti vlhku  IP67
* IP67 platí pro testovací podmínky při ponoření do 1 m sladké vody max. na 30 minut. Při namočení opláchněte a osušte. Nehodí se k použití na pláži nebo u bazénu nebo v mýdlové vodě. Odolnost platí jen pro nízký tlak vody.

Dostupnost a ceny

Samsung Galaxy A33 5G bude v České republice dostupný od 22. dubna 2022 ve variantě 6+128 GB, doporučená maloobchodní cena činí 8 999 Kč. K dispozici je v černé, bílé, modré a oranžové barvě. Model Galaxy A53 5G bude dostupný od 1. dubna 2022 a doporučená maloobchodní cena je stanovena na 11 499 Kč ve verzi 6+128 GB a v konfiguraci 8+256 GB na 12 999 Kč. K dispozici je v černé, bílé, modré a oranžové barvě. Pokud si zákazník objedná Galaxy A53 5G do 17. dubna 2022 nebo do vyprodání zásob získá navíc bílá bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Live v hodnotě 4 499 korun jako bonus.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.