Nové chytré televize Tesla Smart UHD TV 43“ a Tesla Smart UHD TV 55“

chytrá televize Tesla Smart UHD TV 55"

Pod značkou Tesla jsou nově v prodeji dva modely chytrých televizí s obrazovkou s rozlišením 4K a operačním systémem Android TV. Nové televize ve dvou velikostech lze ovládat hlasem a snadno je propojit s dalšími chytrými zařízeními značky Tesla.

Dvojice chytrých televizí Tesla Smart UHD TV 43“ a Tesla Smart UHD TV 55“ se liší pouze délkou úhlopříčky svého LED panelu s Direct LED podsvícením, vysokým jasem, věrným podáním barev a hlubokou černou. Zážitek ze sledování televize umocňuje rovněž podpora technologie HDR10 a zvukového formátu Dolby Digital. Sledování pořadů ze streamovacích služeb, jako jsou Netflix, Amazon Prime Video nebo například Voyo.cz, umožňuje připojení televizí k internetu prostřednictvím domácí Wi-Fi sítě nebo LAN kabelu.

Nabídku chytrých funkcí podporuje použitý operační systém Android TV ve verzi 9.0, který umožňuje instalaci dalších aplikací pro sledování televize a streamovacích služeb po internetu, přehrávání hudby nebo třeba prohlížení fotografií. V televizorech je navíc předinstalovaná aplikace Smart Home komunikující s aplikací Tesla Smart pro mobilní telefony s Androidem a pro iPhony. Díky tomu je možné chytré televize Tesla Smart UHD TV 43“ a Tesla Smart UHD TV 55“ ovládat nejen dodávaným dálkovým ovladačem, ale také prostřednictvím mobilního telefonu.

Moderní dálkový ovladač pro chytré televize Tesla je navíc vybavený bezdrátovou technologií Bluetooth pro možnost ovládání televize na větší vzdálenost a bez přímé viditelnosti a mikrofonem, díky kterému lze televizi ovládat i hlasovými povely.

Propojení s chytrou domácností

Součástí softwarové výbavy chytrých televizí Tesla Smart UHD TV 43“ a Tesla Smart UHD TV 55“ je také aplikace IoT Service, se kterou lze spravovat automatizaci funkcí ostatních zařízení inteligentní domácnosti. Například je možné nastavit si automatické ztlumení světel po zapnutí televize pro příjemnější atmosféru ke sledování oblíbených filmů a seriálů.

Vedle připojení k domácí síti a internetu jsou televize Tesla vybavené i nadstandardním počtem vstupních a vstupních konektorů pro propojení se systémy domácího kina, soundbary a dalšími audiovizuálními zařízeními. Nové televize Tesla jsou osazené DVB-T2 a DVB-S/S2 tunery pro příjem digitálního pozemního i satelitního vysílání a jejich audio dekodér podporuje všechny běžně používané formáty zvuku.

Minimalistický design televizorů Tesla Smart UHD TV 43“ a Tesla Smart UHD TV 55“ s tenkými okraji LCD panelu je vhodný pro každý interiér a obě televize je samozřejmě možné pověsit na zeď, a to s pomocí standardních držáků.

Technické specifikace a ceny chytrých televizorů Tesla

Chytré televize TeslaTesla Smart UHD TV 43“Tesla Smart UHD TV 55“
Úhlopříčka43“ (109 cm)55“ (139 cm)
Technologie obrazovkyLEDLED
Obnovovací frekvence panelu60 Hz60 Hz
Rozlišení4K (3 840 × 2 160 px)4K (3 840 × 2 160 px)
Technologie HDRHDR10HDR10
ZvukDolby AudioDolby Audio
TuneryDVB-T/T2/S/S2DVB-T/T2/S/S2
Konektory3× HDMI, 2× USB-A, 1× CI, 1× Mini YPbPr, 1× Mini AV IN, 1× 3,5mm jack, 1× RJ45, 1× VGA, 1× AV IN, 1× toslink (optický kabel)3× HDMI, 2× USB-A, 1× CI, 1× Mini YPbPr, 1× Mini AV IN, 1× 3,5mm jack, 1× RJ45, 1× VGA, 1× AV IN, 1× toslink (optický kabel)
Audio dekodérAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, ADPCM, LPCM, MPEG-1, Dolby Digital, Dolby Digital PlusAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, ADPCM, LPCM, MPEG-1, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
Operační systémAndroid TV 9.0Android TV 9.0
Bezdrátové připojeníWi-Fi 2,4/5 GHz (IEEE 802.11ac/b/g/n),

Bluetooth (2,4 GHz IEEE 802.15)

Wi-Fi 2,4/5 GHz (IEEE 802.11ac/b/g/n),

Bluetooth (2,4 GHz IEEE 802.15)

OvládáníDálkový ovladač, hlas, aplikace Tesla Smart
pro Android a iOS
Dálkový ovladač, hlas, aplikace Tesla Smart
pro Android a iOS
Cena10 490 Kč13 990 Kč

Nové chytré televizory Tesla od společnosti Witty jsou dostupné u vybraných prodejních partnerů. V rámci každého zakoupeného televizoru Tesla navíc zákazníci mohou zdarma využívat službu Telly TV, a to po dobu 60 dní.

Zdroj a foto: Tesla Smart

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.