Nové fotoaparáty Nikon COOLPIX P610, L840 a L340

Společnost Nikon uvedla tři nové přírůstky do řady fotoaparátů Nikon COOLPIX se velkým rozsahem zoomu a podporou bezdrátového připojení Wi-Fi a NFC pro snadné sdílení pořízených snímků.

COOLPIX P610 s 16 miliony pixelů nabízí díky 60násobnému optickému zoomu, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 120násobný, nové možnosti u všech motivů od nočních snímků až po snímky přírody. Elektronický hledáček a velký výklopný a otočný monitor s technologií RGBW, vysokým rozlišením a 921 000 pixely inspirují vznik tvůrčích kompozic a fotoaparát umožňuje okamžité sdílení s pomocí připojení Wi-Fi nebo technologie NFC – která zjednodušuje nutný postup na pouhé klepnutí fotoaparátem do chytrého zařízení. Vestavěná zařízení GPS/GLONASS/QZSS zaznamenávají místa pořízení snímků, zatímco optická redukce vibrací s dvojí detekcí (VR) uchovává stabilní obraz pro ostré detaily i při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti objektivu nebo při zaznamenávání Full HD videosekvencí (1 080/60p) dostupných samostatným tlačítkem. Doporučená koncová cena byla stanovena na 10 990 Kč s DPH.

Nikon Coolpix P610

Souhrn klíčových vlastností – P610

Reklama/Advertisement
 • Objektiv NIKKOR s 60násobným optickým zoomem: 60násobný optický zoom nabízí velký rozsah ohniskových vzdáleností (24–1 440 mm) a je dále rozšiřitelný s využitím funkce Dynamic Fine Zoom1 až na 120násobný.
 • Optická redukce vibrací s dvojí detekcí (VR): Vylepšený algoritmus redukce vibrací potlačuje účinky chvění fotoaparátu při fotografování teleobjektivem z ruky.
 • Vestavěné připojení Wi-Fi a podpora NFC: Pořízené snímky lze snadno ihned sdílet použitím samostatného tlačítka Wi-Fi2 nebo klepnutím fotoaparátem s podporou NFC3 do stejně vybaveného chytrého zařízení3.
 • Vestavěné zařízení GPS/GLONASS/QZSS: Mezinárodní systémy satelitní navigace GPS/GLONASS/QZSS umožňují rychle získat podrobné informace o poloze během fotografování.
 • Obrazový snímač CMOS s 16 miliony pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod: Vysoce citlivý obrazový snímač zaručuje snadné dosažení ostrých a brilantních snímků s nízkou úrovní šumu.
 • Full HD videosekvence: Fotoaparát umožňuje pořizovat perfektně plynulé Full HD videosekvence (1 080/60p) s vysoce kvalitním zvukem, který je zaručen mikrofonem měnícím svou směrovou charakteristiku během zoomování.
 • Velký výklopný a otočný monitor LCD: Pomocí 7,5cm/3″ výklopného a otočného monitoru s 921 000 pixely a vysokým rozlišením lze zkoumat tvůrčí úhly pohledu a snadno pořizovat autoportréty.

S fotoaparátem COOLPIX L840 s 16 miliony pixelů je snadné přiblížit si důležité události v životě. Díky 38násobnému optickému zoomu, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom dále rozšířit až na 76násobný, je možné zachycovat krajiny a zvířata v přírodě nebo pořizovat působivé makrosnímky rodinných oslav. Automatická volba motivových programů dovoluje snadno získat například detailní snímky Měsíce nebo ptáků, velký výklopný monitor LCD umožňuje dosahovat jedinečných úhlů pohledu a jediným stisknutím tlačítka lze zaznamenávat Full HD videosekvence (1 080/60i). Oblíbené snímky lze okamžitě sdílet pomocí vestavěného připojení Wi-Fi a pomocí technologie NFC. Doporučená prodejní cena Nikonu Coolpix L840 je 6 590 Kč.

Nikon Coolpix L840

Souhrn klíčových vlastností – L840

 • Objektiv NIKKOR s 38× optickým zoomem: Objektiv s 38násobným optickým zoomem, který lze dále rozšířit s využitím funkce Dynamic Fine Zoom1 až na 76násobný, nabízí rozsah ohniskových vzdáleností 22,5–855 mm.
 • Vestavěné připojení Wi-Fi a podpora NFC: Fotoaparát dovoluje být v kontaktu se sociálními médii a sdílet snímky samostatným tlačítkem Wi-Fi2 nebo klepnutím fotoaparátem s podporou NFC3 do stejně vybaveného chytrého zařízení3.
 • Obrazový snímač CMOS s 16 miliony pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod: Obrazový snímač zaručuje ostré snímky a brilantní detaily i při fotografování za nízké hladiny osvětlení.
 • 7,5cm/3″ výklopný monitor LCD s 921 000 pixely: Výklopný monitor nabízí nové fotografické perspektivy fotografováním z podhledu pro získání snímků z výšky očí dítěte nebo z nadhledu nad skupinami osob.
 • Režimy Měsíc a Sledování ptáků: Automatická volba motivových programů provádí potřebná nastavení pro fotografování obtížně fotografovatelných objektů a umožňuje snadno pořizovat například snímky Měsíce nebo ptáků.
 • Full HD videosekvence: Jednoduchým stisknutím tlačítka lze snadno přepnout ze statických snímků na Full HD videosekvence (1 080/60i), které lze následně upravovat v režimu přehrávání.

Fotoaparát COOLPIX L340 s 20 miliony pixelů se vyznačuje klasickým stylem a nabízí velký rozsah ohniskových vzdáleností od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv v těle kompaktních rozměrů. Objektiv s 28násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom dále rozšířit až na 56násobný, vás přiblíží každé akci a záznam HD videosekvencí samostatným tlačítkem umožňuje snadno přepínat mezi statickými snímky a videosekvencemi. Výkonná redukce vibrací uchovává stabilní obraz pro brilantní snímky a plynulé videosekvence, zatímco snadno uchopitelný grip minimalizuje chvění fotoaparátu. Fotoaparát se snadno ovládá, velký monitor LCD poskytuje vynikající viditelnost pro tvorbu kompozice snímků a přehrávání a napájení pomocí tužkových baterií AA zaručuje dostupnost zdroje energie na libovolném místě. Doporučená prodejní cena Nikonu Coolpix L340 je 4 490 Kč.

Nikon Coolpix L340

Souhrn klíčových vlastností – L340

 • Objektiv NIKKOR s 28× optickým zoomem: Objektiv s 28násobným optickým zoomem, který lze dále rozšířit s využitím funkce Dynamic Fine Zoom1 až na 56násobný, nabízí rozsah ohniskových vzdáleností 22,5–630 mm pro zachycení všech akcí.
 • Snadné ovládání: Komfortní grip a jednoduše rozmístěné ovládací prvky zaručují přirozenou a intuitivní práci s fotoaparátem.
 • Obrazový snímač CCD s 20 miliony pixelů: Citlivý obrazový snímač produkuje ostré snímky s brilantními detaily, které jsou ideální pro zvětšování a tisk ve velikosti plakátů.
 • Širokoúhlý objektiv: Se zoomem poskytujícím ohniskové vzdálenosti od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv budete vždy v blízkosti každé akce v každodenním životě i při zachycování nejrůznějších událostí.
 • HD videosekvence: K dispozici je vše potřebné pro pořizování videosekvencí důležitých okamžiků. Samostatné tlačítko záznamu videosekvence umožňuje snadno přepínat mezi pořizováním statických snímků a záznamem HD videosekvencí (720p).
 • Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu: Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu rychle a přesně lokalizuje objekt a automaticky dosahuje optimálního zaostření pro získání brilantních snímků za všech okolností.
Reklama/Advertisement