Telefony pro seniory – Alcatel Onetouch 2004C a 2004G

ALCATEL ONETOUCH uvedl na český a slovenský trh dva telefony pro starší uživatele, kterým běžné telefony s celodotykovým displejem zpravidla nevyhovují a jsou pro ně zbytečně drahé. Nové telefony pro seniory 2004C a 2004G mají přehledný barevný displej, velká tlačítka s dobře viditelnými písmeny a číslicemi, uživateli nabídnou kromě telefonních funkcí třeba i praktickou svítilnu, FM rádio nebo tlačítko SOS pro rychlé přivolání pomoci v případě nouze.

Telefon 2004C oproti svému dvojčeti 2004G obsahuje navíc také 2MPix fotoaparát, bezdrátovou technologii Bluetooth a také funkci GPRS pro posílání obrázkových zpráv (MMS). Ovládání obou telefonů je jednoduché a nezatěžuje uživatele složitým nastavováním. Výhodou je také nabíjecí stojánek, dodávaný přímo v balení. Novinky se prodávají v černé a bílé barvě za doporučenou cenu 990 Kč, resp. 35,99 € (model 2004G) a 1 290 Kč, resp. 46,99 € s DPH (model 2004C).

Od kategorie seniorských telefonů se vyžaduje především spolehlivost a jednoduché a přehledné ovládání. Modely ALCATEL ONETOUCH 2004C i 2004G splňují tyto nároky nejen starších uživatelů. Vyhovovat totiž budou díky velkým tlačítkům a velkému displeji i lidem se slabším zrakem. K dalším výhodám obou telefonů se řadí kvalitní a hlasitý zvuk reproduktoru, zabudované FM rádio, praktický nabíjecí stojánek v ceně nebo dlouhá výdrž baterie. Na zadní straně telefonu najdete nepřehlédnutelné červené SOS tlačítko, určené k automatickému vytočení předem určeného kontaktu nebo poslání SMS s prosbou o pomoc v případě nenadálé nevolnosti.

Reklama/Advertisement

Alcatel Onetouch 2004C

ALCATEL ONETOUCH 2004G je určen uživatelům, kteří s mobilem potřebují hlavně telefonovat nebo psát SMS zprávy. To se tato novinka snaží zpříjemnit co nejjednodušším ovládáním, velkými znaky na displeji i hlasovou indikací vytáčeného čísla. K telefonování, textovým zprávám a balíku základních funkcí (budík, kalkulačka, kalendář) se přidává FM rádio fungující bez nutnosti zapojení sluchátek.

ALCATEL ONETOUCH 2004C je lépe vybavený model, který navíc nabídne dvoumegapixelový fotoaparát, s nímž můžete pořizovat fotografie i natáčet videa. Fotky pak následně jednoduše pošlete prostřednictvím obrázkových zpráv MMS rodině nebo přátelům. Výčet funkcí zakončuje bezdrátové rozhraní Bluetooth např. pro připojení bezdrátové handsfree sady.

Zdroj a foto: Alcatel

Reklama/Advertisement