Nové monitory AOC V5 mají úhlopříčky 24 až 34 palců, USB-C a webovou kameru

monitory AOC V5 USB-C

AOC oznamuje tři nové multifunkční monitory ze své řady V5 zaměřené na uživatele domácích kanceláří, a také na studenty. Právě včas, před dalším semestrem. Tři novinky ve třech velikostech (24″/60,4 cm u modelu 24V5CW, 27″/68,6 cm u Q27V5CW a 34″/86,4 cm u ultraširokého CU34V5CW) jsou vybaveny vestavěnými 2MP webovými kamerami s podporou Windows Hello, určenými pro snadné přihlášení a zvýšenou bezpečnost při současném splnění dnešních požadavků na videohovory a schůzky.

Ze tří stran bezrámečkové modely V5 jsou tenké displeje s všestranným připojením pomocí USB-C, které nabízejí 65 W Power Delivery pro nabíjení a napájení notebooků nebo tabletů pomocí jediného kabelu při současném přenosu signálu.

Moderní vzhled

Na rozdíl od objemných, neinspirativních monitorů přináší design řady V5 pracovním stolům a domácím kancelářím odlehčený a moderní vzhled. Monitory se vyznačují ze tří stran bezrámečkovým designem s úzkou bradou na spodním rámečku, tenkou základnou (12,1 mm) a ergonomickým výškově nastavitelným stojanem: řada V5 neohrožuje elegantní design interiéru žádného obytného prostoru.

Kamera a Windows Hello

Nové modely V5CW se odlišují od zbytku řady V5 svou 2MP webovou kamerou a podporou Windows Hello. Webová kamera se v dnešním světě obchodu a vzdělávání stala velmi důležitou: videokonference a virtuální třídy jsou zde proto, aby zůstaly v nějakém tvaru nebo formě.

monitor AOC 24V5CW

V5CW tento požadavek řeší elegantně a nabízí ještě více, než co lze od jednoduché webové kamery očekávat. Díky technologii rozpoznávání obličeje Windows Hello se uživatelé Windows mohou přihlásit ke svým relacím jednoduše, pohledem na webovou kameru a bez zadávání hesla, čímž se současně zlepšuje zabezpečení systému a použitelnost. 

Ideální pro práci z domova

Nejen webové kamery jsou v dnešní době nutností, ale také flexibilní práce a výuka se staly všudypřítomnými. Stále běžnější je část týdne pracovat na notebooku v kanceláři nebo na univerzitě a v ostatní dny pak pracovat z domova. Vestavěný 4portový rozbočovač USB 3.2 a připojení USB-C u modelové řady V5 umožňují bezproblémový přechod do domácí kanceláře jediným a snadným pohybem: jednoduchým připojením notebooku pomocí jediného kabelu USB-C.

monitor AOC Q27V5CW

Notebook bude napájen a nabíjen (až 65 W), a obrazovku lze rozšířit nebo zrcadlit na monitor. Navíc bude mít notebook přístup k zařízením na USB rozbočovači monitoru. Čistý stůl bez nepořádku je s řadou V5 nyní snadno dosažitelný, díky všestrannosti připojení USB-C.

Úhlopčíčky od  24″ do 34″

34″ ultraširoký CU34V5CW nabízí díky svému zakřivenému VA panelu velkou zobrazovací plochu. Zakřivení panelu 1500R zlepšuje viditelnost směrem k okrajům a zvyšuje ponoření do her a filmů. Ostré, detailní rozlišení UWQHD (3440×1440 pixelů) využívá většinu horizontálního prostoru a umožňuje zobrazit 3-4 okna vedle sebe.

CU34V5CW je skvělý všestranný monitor pro práci i zábavu. Ve srovnání s modely 16:9 nabízí lepší multitasking při práci tím, že zobrazuje více aplikací najednou, ale skutečně září, pokud jde o zábavu. S hlubokým a bohatým kontrastním poměrem 3000:1 a filmovým poměrem stran 21:9 je sledování filmů na tomto modelu opravdu potěšením a jeho obnovovací frekvence 100 Hz, podpora AMD FreeSync a nízké doby odezvy (1 ms MPRT, 4 ms GtG) ukazují, že CU34V5CW vynikne i v hraní. CU34V5CW také podporuje režimy Picture-in-Picture (PiP) a Picture-by-Picture (PbP) pro zobrazení dvou zdrojů signálu současně.

monitor AOC CU34V5CW

Model Q27V5CW s úhlopříčkou 27″ je vybaven IPS panelem s rozlišením QHD (2560×1440), který nabízí ideální hustotu pixelů na tuto velikost. Obnovovací frekvence 75 Hz představuje zlepšení v čistotě pohybu oproti běžnějším 60 Hz modelům, přičemž široké pozorovací úhly (178°/178°) a přesnost barev (126 % sRGB, 105 % AdobeRGB, 98 % DCI-P3) nejsou díky technologii IPS ohroženy.

Pro kompaktní pracovní stoly dává větší smysl menší 24″ 24V5CW. Nabízí všechny funkce svých větších sourozenců v menší 24″ velikosti, je vybaven IPS panelem s bohatými a přesnými barvami, s rozlišením FHD (1920 x 1080) a obnovovací frekvencí 75 Hz. A jelikož je 24V5CW cenově nejdostupnější ze všech, nabízí skvělou a zdravější alternativu k malým displejům notebooků. Je to také skvělý tip na dárek pro přátele a rodinu.

Podpora vertikálního otáčení

Ergonomické, výškově nastavitelné stojany u všech tří modelů nabízejí nastavení sklonu a natočení, u 24” a 27” modelů navíc vertikální otáčení o 90° (pivot), aby vyhovovaly potřebám každého. Možnost upevnění VESA u všech tří modelů nabízí ještě větší všestrannost při nasazení v sestavách s více monitory. Všechny tři modely jsou vybaveny 4portovým rozbočovačem USB 3.2, který nabízí vysokou rychlost pro připojená zařízení, jako jsou USB disky, nebo periferie jako je klávesnice a myš. Všechny tři modely jsou vybaveny 2x 5W reproduktory, které zajišťují, že lze monitory ihned po vybalení použít jako videokonferenční stanice.

Dostupnost a cena

Monitory AOC 24V5CW, Q27V5CW a CU34V5CW budou dostupné od srpna 2022 za tyto doporučené koncové ceny:

  • 24V5CW: 7 779 Kč (319 Eur)
  • Q27V5CW: 10 459 Kč (429 Eur)
  • CU34V5CW: 14 839 Kč (609 Eur)       

Zdroj a foto: AOC

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.