Nové televize, kamery a fotoaparáty Sony pro rok 2014

Videokamera Sony FDR-AX100

Společnost Sony na nedávném veletrhu CES 2014 představila řadu zajímavých novinek ve třídě televizí s vysokým 4K rozlišením, fotoaparátů a videokamer .

Televizory ve znamení 4K

I letos bude v segmentu televizorů tématem číslo jedna 4K rozlišení. Sony uvedlo na veletrhu CES hned 3 nové modely 4K televizorů s různými úhlopříčkami. Vlajkovou lodí je televizor BRAVIA X95 s úhlopříčkou 85 palců. Obrazový procesor 4K X-reality PRO a technologie TRILUMINOS Display a X-tended Dynamic Range PRO se starají o dokonalý obraz, živější barvy a výraznější kontrast.

Nové televize Sony

Sony představilo kromě 4K televizorů i širokou nabídku Full HD televizorů řady W. Jedná se o 6 modelů v různých úhlopříčkách, jimž vévodí model BRAVIA W95. Ten se kromě pokročilých obrazových technologií odlišuje i novou konstrukcí s označením Wedge (klín), která umožňuje stabilnější rozložení těžiště a tím pádem i větší stabilitu pro televizor.

Reklama/Advertisement

4K rozlišení i u videokamer

Nejžhavější novinkou v tomto segmentu je videokamera Sony FDR-AX100. Jde o nejlehčí a nejmenší 4K kameru na světě. Kamera je přibližně o 75% menší a až o 66% lehčí než její 4K předchůdkyně. Pyšní se velkým až 1palcovým snímačem Exmor R se zadním podsvíceným, což umožňuje snímat kvalitní záběry i v horších světelných podmínkách. Disponuje novým procesorem BIONZ X, širokoúhlým objektivem Zeiss Vario-Sonnar T * 29 mm s 12x optickým zoomem a stabilizátorem obrazu Optical SteadyShot. Samozřejmě nechybějí technologie pro snadné propojení jako je NFC a WiFi.

Videokamera Sony FDR-AX100

Jarní nabídka Full HD videokamer Sony pro rok 2014 zahrnuje vlajkový model HDR-CX900E, který snímá Full HD video s přenosovou rychlostí až 50 Mb/s a zaznamenává ho ve formátu XAVC S. Kamera dokáže zaznamenat vysoký počet snímků rychlostí až 120 sn./s. Je vybavena velkým CMOS snímačem Exmor R typu 1.0 pro velmi detailní záběry.

Videokamera Sony CX900E

Velký snímač videokamery a objektiv ZEISS Vario-Sonnar T* se 7 lamelovou clonou vytváří i působivé rozostření pozadí. Elektronický hledáček OLED s vysokým rozlišením si poradí i se širokoúhlým snímáním. Prstenec objektivu a funkce Manual Dial sloužící k manuálnímu nastavení zaostření, zoomu, expozice, gain/ISO a rychlost závěrky. Disponuje speciální funkcí My Voice Cancelling, která dokáže potlačit frekvence řečového pásma zpoza kamery. Technologie Wi-Fi a NFC jsou v případě kamer Handycam úplnou novinkou a umožňují bezdrátový přenos videí a fotografií z videokamery.

Videokamera Sony HDR-PJ81

Ve čtyřech nových videokamerách Handycam s označením řady PJ (konkrétně se jedná o modely HDR-PJ810, HDR-PJ530, HDR-PJ330 a HDR-PJ240) je vestavěný projektor se světelným tokem 50 lumenů.

Videokamera Sony Action Cam HDR-AS100VR

Full HD kamera Action Cam HDR-AS100VR pro adrenalinové zážitky s procesorem BIONZ X snímá záběry do nového efektivního formátu XAVC S při přenosové rychlosti 50 Mb/s. Optický stabilizátor SteadyShot je ve srovnání s dosavadními modely 2,5x výkonnější a maximálně eliminuje otřesy a chvění. Kamera navíc odolá stříkající vodě bez potřeby dalšího krytu, takže je celkově ještě menší. S pomocí softwaru PlayMemories Home umí sloučit až 4 videa z různých kamer a upravit stopáž při vysokorychlostním snímání (až 120 sn./s nebo 240 sn./s).

Nové fotoaparáty Sony

Sony po loňských novinkách z vyšší třídy fotoaparátů představuje nejmenší a nejlehčí fotoaparát s výměnnými objektivy na světě: α5000. Jde o nástupce modelu z populární řady NEX-3N.

Fotoaparát Sony A5000

Tělo o váze 210 g (včetně vestavěného blesku) a s dokonalou ergonomií pro úchop jednou rukou v sobě spojuje procesor BIONZ X a velký CMOS snímač Exmor APS HD s efektivním rozlišením 20,1 megapixelu a citlivostí ISO až 16 000. Polohovatelný LCD displej s možností vyklopení až o 180° umožňuje snadné pořizování autoportrétů. Nechybí kreativní režimy typu Soft Skin Effect pro vyhlazení vrásek či technologie NFC a Wi-Fi pro sdílení a dálkové ovládání prostřednictvím smartphonů a tabletů.

Fotoaparát Sony W830

Mezi kompaktními fotoaparáty představila společnost Sony nové modely Cyber-shot DSC-W830 a DSC-W810. Oba se vyznačují štíhlým tělem, disponují CCD snímačem s rozlišením 20,1 Mpx a umožňují uživatelům vytvářet videa v HD kvalitě. Model DSC-W830 má optickou stabilizaci Optical SteadyShot, která eliminuje otřesy zařízení na minimum a režim Active Mode se spolu s elektronickou stabilizací postará o vysoce kvalitní videa. Model DSC-W810 disponuje širokoúhlým objektivem s ohniskovou vzdáleností 26 mm s 6x optickým zoomem. Jeho silnou stránkou je i režim Party Mode, díky kterému automaticky nastaví potřebné parametry při snímání v náročných světelných podmínkách.

Ceny a dostupnost na našem trhu zatím nebyly zveřejněny.

Zdroj a foto: Sony

 

Reklama/Advertisement