Objektiv NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR s plynulým zoomem

objektiv NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR cena

Nikon uvádí na trh první objektiv řady Z. Extrémně širokoúhlý NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR pro DX bezzrcadlovky nabízí motorický zoom, je kompaktní, dobře vyvážený a optimalizovaný pro video i pro pořizování tvůrčích momentek.

Lehký objektiv pro videoblogery

Všestranný rozsah zoomu je ideální pro uživatele fotoaparátů formátu DX, kteří chtějí lehký objektiv se zoomem, dostatečně širokoúhlý na to, aby s ním bylo možné pořizovat videology.

Tento objektiv vhodný pro cestování váží pouhých 205 g, což usnadňuje jeho přenášení, a je dostatečně lehký pro většinu kardanových závěsů. Tubus objektivu se při zaostřování nebo zoomování neprodlužuje ani nezkracuje, což umožňuje optimální vyvážení objektivu při snímání z ruky, a pot změně nastavení zoomu není třeba změnit vyvážení kardanového závěsu.

Vestavěná redukce vibrací zaručuje čisté a nerozmazané záběry za chůze a mluvení během filmování nebo při panorámování z ruky. A nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,19 m poskytuje ostré výsledky při fotografování blízkých objektů: ideální pro tvůrčí práci s širokými obrazovými úhly!

objektiv NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR cena

Klíčové vlastnosti NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR

  • Motorické zoomování: pokrývá celý rozsah ohniskových vzdáleností 12–28 mm za plynulých 36 sekund nebo stejný rozsah za pouhou polovinu sekundy! 11 různých nastavení nabízí přesnou kontrolu nad rychlostí zoomu.
  • Zoomování bez dotyku objektivu: ovládání zoomu pomocí přiřaditelných tlačítek na fotoaparátu nebo dálkově prostřednictvím dálkového ovládání Nikon ML-L7 či aplikace SnapBridge.
  • Ostré výsledky zblízka: nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,19 m poskytuje ostré výsledky s fotoaparátem vzdáleným jen 19 cm od objektu.
  • Extrémně nízká hmotnost: s hmotností pouhých 205 g je tento objektiv snadno přenosný a dostatečně lehký pro většinu kardanových závěsů.
  • Dobré vyvážení: konstrukce s mechanismy vnitřního zoomování a zaostřování znamená, že se vnější tubus objektivu nepohybuje a těžiště objektivu zůstává stabilní pro optimální vyvážení při snímání z ruky nebo kardanového závěsu.
  • Perfektní stabilita: až 4,5 EV1 účinnosti redukce vibrací (VR) pro brilantní a nerozmazané výsledky.
  • Tichý příkazový kroužek: přizpůsobitelný příkazový kroužek bez záskoků je ideální pro záznam videa. Lze jej použít k tvorbě plynulých přechodů clony, úpravám citlivosti ISO a ovládání dalších funkcí.
  • Ochrana: tubus a všechny pohyblivé součásti objektivu jsou utěsněny proti prachu a vodním kapkám.
  • Možnost použití filtrů: objektiv je kompatibilní s filtry o průměru 67 mm, které lze používat a měnit během nasazení sluneční clony Nikon HB-112 na objektiv.

objektiv NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR cena

Dostupnost a cena

Nový objektiv NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR je v nabídce výrobce a v prodejnách foto specialistů a elektroniky za doporučenou koncovou cenu 10 490 Kč.