Odolný fotoaparát s robustním tělem Panasonic DMC-FT2

Fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-FT2 je určen především příznivcům outdooru a extrémních sportů, kterým umožní focení v náročných podmínkách. je vodotěsný až do hloubky deseti metrů, přežije pád z dvoumetrové výšky, snese mrazy až do -10°C a neublíží mu ani prach a písek.

Uvnitř robustního těla se skrývá nový výkonný procesor s integrovanou technologií Inteligentního Rozlišení a širokoúhlý 28mm objektiv. Fotoaparát  nahradí i videokameru a pořídí videozáznam v HD rozlišení. Nechybí mu režim iA (Inteligentní Auto), který fotografování a nahrávání videa maximálně usnadní, ani optický stabilizátor POWER O.I.S. Model FT2 je osazen kvalitním 28mm širokoúhlým objektivem LEICA DC VARIO ELMAR s 4,6násobným optickým zoomem.. Inteligentní zoom rozšiřuje přiblížení o 1,3násobek při zachování stejné kvality obrazu. K dispozici je i funkce extra optický zoom, která prodlouží rozsah zoomu až na hodnotu 9,8x (při rozlišení 3 megapixely) využitím výkonného 14,1megapixelového CCD snímače.

panasonic_lumix_ft2_01

Panasonic FT2 je vodotěsný až do hloubky deset metrů a odolný proti prachu (odpovídá standardům IPX8 a IP6X). Gumové vypodložení a zesílené skleněné a uhlíkové pryskyřice uvnitř fotoaparátu zajišťují odolnost při ponoření do vody a brání vniknutí prachu i písku. LCD panel byl oproti předchozímu modelu FT1 zesílen tak, aby odolal tlaku vody až do hloubky deset metrů.

Venus Engine HD s novou technologií zpracování obrazu Inteligentní Rozlišení dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku – obrysy, detailně prokreslené oblasti a oblasti jemných přechodů (gradace) – a ty posléze zpracovat do jasnějšího a ostřejšího obrazu. Automatické zaostřování (AF Sonic Speed) dokáže zaostřit na snímaný předmět už v průběhu 0,24 vteřiny (širokoúhlé zobrazení) / 0,28 vteřiny (teleskopické zaměření). Na jedno nabití akumulátory lze pořídit až 360 snímků.

Kromě videozáznamu v počítačovém formátu Motion JPEG dokáže model DMC-FT2 pořizovat videoklipy i ve formátu AVCHD Lite, který je kompatibilní s televizory a dalšími výrobky spotřební elektroniky. Ve srovnání s Motion JPEG nabízí tento formát téměř dvojnásobnou délku záznamu.  K dispozici je funkce Dolby Digital Stereo Creator, která umožňuje pořizovat i  zvukový záznam ve vysoké kvalitě. Funkce Střih videa (Video Divide) umožňuje rozdělit záznam na dvě části a nechtěnou část ještě v přístroji zkrátit anebo přímo vymazat.

Model DMC-FT2 je vybaven vylepšenou funkcí Rozpoznání tváří (Face Detection). Pro přesnější detekci lze pro každou osobu registrovat tři snímky obličeje. Pokud se úhel pohledu změní na horizontální, tak se pootočí i zobrazované jméno, aby jej bylo možné snadno přečíst.  Fotoaparát FT2 má 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body s širokým zorným úhlem a antireflexní úpravou. Jas panelu se upravuje automaticky (celkem má 11 úrovní) v závislosti na intenzitě okolního světla, čímž je zajištěna maximální možná viditelnost za všech podmínek.

K fotoaparátu lze dokoupit pouzdro (DMW-MCFT2) pro fotografování pod vodou – díky němu je fotoaparát použitelný až do 40metrové hloubky. Kromě běžných paměťových karet SD/SDHC podporuje DMC-FT2 i SD formát nové generace se zvětšenou kapacitou s označením SDXC (SD eXtended Capacity). Model

Součástí balení modelu DMC-FT2 je nejnovější verze PHOTOfunSTUDIO 5.0. Software se rychle spouští a umožňuje zařazování a organizování nejen nejnovějších fotozáznamů, ale i těch, které jsou už uložené v počítači: Software je vybaven funkcí Rozpoznání obličeje, která rozezná tváře na záznamu a dokáže podle toho fotografie roztřídit. Software umožňuje vytvářet 360stupňová panoramata v MOV za pomoci režimu Panorama Assist.

Lumix DMC-FT2 ve čtyřech barevných provedeních – oranžové, modré, žluté a stříbrné bude v prodeji již během března 2010 za doporučenou cenu 10 495 Kč

panasonic_lumix_ft2_02

Technické specifikace

 • Snímač: CCD 14.1 Mpix, 1/2.33 „, poměr 4:3
 • Optický stabilizátor obrazu
 • Objektiv: LEICA DC VARIO-ELMAR, ohnisková vzdálenost 28 – 128 mm , f3.3 – 5.9
 • Zoom: optický zoom: 4,6 x, digitální 4 x
 • Paměť: interní pro 40 snímků, externí médium Secure digital, SDHC, SDXC
 • LCD Displej: úhlopříčka 6.75 cm, rozlišení 230 000 bodů, automatické nastavení jasu
 • Expozice: plný automat, rozsah expozičních časů 1/1300 – 60 s, podpora kompenzace expozice
 • Motivové režimy foto: portrét, jemná pleť, transformace, autoportrét, krajina, sport, noční portrét, noční krajina, jídlo, party, svíčka, dítě 1, dítě 2, mazlíčci, západ slunce, vysoká citlivost, vysokorychlostní snímání, sekvenční snímání s bleskem, hvězdné nebe, ohňostroj, pláž, sníh, letecké foto, dírková komora, filmové zrno, vysoká dynamika (standard, art, ČB), fotorámeček, pod vodou
 • Motivové režimy video: portrét, jemná pleť, transformace, autoportrét, krajina, málo světla, jídlo, party, svíčka, západ slunce, pláž, sníh, letecké, dírková komora, filmové zrno, pod vodou, vysoká citlivost, vysoká dynamika (standard, art, ČB)
 • Podpora rozpoznání tváře
 • Sekvenční snímání: 1,8 snímku za sekundu max 5 snímků za sebou,
 • Vestavěný blesk: režimy automatický, vynucený, červené oči, vypnutý, slow
 • Citlivost ISO: 80 – 1600, funkce redukce šumu
 • Vyvážení bílé: auto, denní světlo, zataženo, stín, zářivka, manuální nastavení bílé.
 • Video: 1280 x 720 bodů, 60 snímků za sekundu
 • Rozhraní připojení: USB2, HDMI
 • Video výstup: PAL, NTSC
 • Rozměry: 99,3 x 63 x 24 mm
 • Hmotnost: 188 g
 • Ostatní: vodotěsný do hloubky 10 m, nárazuodolný, prachuodolný a odolný vůči mrazu do -10°C. V režimu vysokorychlostního snímání snímá rychlostí až 6 snímků za sekundu (režim priority snímku) nebo až 10 snímků za sekundu (režim priority rychlosti) – snímky v rozlišení max. 3 MPix. V režimu Vysoká citlivost je citlivost ISO až 6400.

Zdroj a foto: Panasonic