OPPO Find X5 Pro získá aktualizaci na Android 13 Beta 1

aktualizace Android 13 OPPO Find X5

OPPO Find X5 Pro, vlajková loď značky je jedním z prvních mobilních zařízení vůbec, která obdrží novou aktualizaci operačního systému Google Android 13 Beta 1. OPPO také plánuje poskytnout předběžnou verzi systému ColorOS, založeného na nové aktualizaci Androidu. Vývojáři tak mohou pracovat na nových funkcích a potřebných změnách.

„OPPO již dlouhou dobu úzce spolupracuje se společností Google, abychom prostřednictvím našeho systému ColorOS, který vychází z jednotlivých verzí operačního systému Google Android, poskytli co nejlepší zážitek z jeho používání,“ uvedl Andy Wu, viceprezident společnosti OPPO a prezident produktové řady Find. „Věříme, že nový systém Android 13 posune výkon našich mobilních zařízení, jako je například vlajková loď Find X5 Pro, a plně zpřístupní prostředí pro vývojáře. “

Systém Android 13 se zaměřuje na ochranu soukromí a zabezpečení, také poskytuje nová rozhraní API, díky kterým mají vývojáři možnost vytvářet lepší aplikace. Nový systém nabízí řadu aktualizací, včetně funkcí pro ochranu soukromí, jako je Photo Picker, díky kterému lze bezpečně vybírat a sdílet obrázky.

Další aktualizace se týkají nových rozhraní API, povolení zobrazování oznámení, tematických ikon aplikací, rozmístění dlaždic rychlého nastavení, podpory různých jazyků v aplikacích a přehrávání zvuku přes Bluetooth LE a MIDI 2.0 přes USB. Beta 1 přidává nová oprávnění pro detailnější řízení přístupu k mediálním souborům, vylepšené rozhraní API pro směrování zvuku a spoustu dalších funkcí.

telefon smartphone OPPO Find X5 Pro

Android 13 Beta 1 je k dispozici pro model OPPO Find X5 Pro, stejně jako pro OPPO Find N. Majitelé smartphonů OPPO Find X5 Pro budou v blízké době také prvními, kteří si budou moci vyzkoušet novou veřejnou verzi systému ColorOS založenou na Androidu 13.

Zdroj a foto: OPPO

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.