Panasonic nanoe X pomocí nanočástic zatočí s alergeny a pyly v domácnosti

Panasonic nanoe X technologie čištění vzduchu alergie nanočástice astma statistika výzkum

Chcete dýchat čistý vzduch bez pylů, choroboplodných zárodků a alergenů? Panasonic s technologií nanoe X vám pomůže vzduch pročistit. Budete se vám lépe dýchat a žít.

Čistý vzduch bohužel není samozřejmou součástí našeho života. Obzvlášť na jaře stovky tisíc z nás trápí alergická rýma způsobená agresivními pyly stromů a keřů. Důležitým pomocníkem v boji s alergeny mohou být moderní technologie.

Například nanoe X, která je součástí prémiových klimatizací Panasonic, dokáže pomocí miliard hydroxylových radikálů odstranit ze vzduchu ve vaší domácnosti nežádoucí částice. Dlouhou řadu z nich – včetně pylů, virů, bakterií nebo plísní – z více než 99 %!

Pozor na astma a alergie

Podle dat České společnosti alergologie a klinické imunologie trpí alergiemi až 2,5 milionu českých občanů a milion trpí astmatem. A vyhlídky nejsou dvakrát příznivé. Dle Evropské federace sdružení pacientů s alergií a onemocněním dýchacích cest bude do roku 2025 každý druhý Evropan trpět nějakou formou alergie. Není proto divu, že kvalita vzduchu je a bude pro mnoho domácností zásadní. Špičkové klimatizace naštěstí jsou schopné kromě vítaného ochlazení v letních měsících zajistit i zvýšenou kvalitu vzduchu.

Panasonic nanoe X technologie čištění vzduchu alergie nanočástice astma statistika výzkum

Technologie využívající sílu přírody

Například technologie Panasonic nanoe X využívá při zvyšování kvality vzduchu takzvané hydroxylové radikály (OH radikály). Jedná se o nestabilní molekuly vyhledávající reakci s jinými prvky, jako je například vodík, kterých se zachytí. Díky tomu potlačují množení škodlivin, jako jsou bakterie, viry, plísně a pachy. Dokážou je rozkládat, a tím neutralizovat jejich nepříjemné účinky.

„Tento v přírodě naprosto běžný a přirozený proces jsme dokázali pomocí technologie nanoe X přenést do interiéru. Nebezpečné látky jsou při rychlém, opakovaném pročištění odstraněny nejen ze vzduchu, ale zároveň z vybavení místností – například ze závěsů, koberců, nábytku nebo rolet. Navíc nanoe X velmi účinně redukuje zápach, a poradí si dokonce i s tabákovým kouřem, který během devadesáti minut odstraní z více než 90 %,“ prozrazuje Radek Vanduch, hlavní technik společnosti Panasonic.

Nanoe technologie slouží více než 20 let

Technologie nanoe X vylepšuje kvalitu vzduchu v bytech, rodinných domech i komerčních prostorách. První generaci zařízení nanoe vyvinula společnost Panasonic již v roce 2003. K čištění vzduchu generovala 480 miliard hydroxylových radikálů za sekundu.

Panasonic nanoe X technologie čištění vzduchu alergie nanočástice astma statistika výzkum

Ta nejnovější (s označením Mark 3) umí vygenerovat až 48 bilionů OH radikálů za sekundu! Technologie nanoe X je integrovanou součástí všech rezidenčních klimatizací Panasonic Etherea, nástěnných jednotek řad TZ i VZ a parapetních jednotek řady Z.

Stejná technologie našla využití i v některých domácích spotřebičích, automobilech, vlacích i ve výtazích. Jedná se o řešení, které nevyžaduje filtry ani údržbu a může fungovat nezávisle na vytápění nebo chlazení. Více informací o řešeních a produktech společnosti Panasonic naleznete na webu www.aircon.panasonic.cz.

Zdroj a foto: Panasonic

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu