Pevné disky Toshiba PX3009E-1HP0 a PX3010E-1HQ0 s kapacitou 4 a 5 TB

Toshiba  představila novou řadu interních pevných disků MD Series, které nabízejí až 5 TB datové kapacity. Nové 3,5palcové disky s rozhraním SATA jsou velmi rychlé a přitom si zachovávají nízkou spotřebu energie i tichý chod. Jsou proto ideálním řešením pro kancelářské i domácí počítače. 4TB model PX3009E-1HP0 a 5TB model PX3010E-1HQ0 budou k dostání v březnu tohoto roku.

Oba modely 4TB a 5TB pevným disků jsou určeny pro náročnější zákazníky. Díky vysokým otáčkám ploten (7 200 ot./min), 128 MB vyrovnávací paměti a technologii Native Command Queuing umožňují dosažení rychlejších procesů ukládání a čtení, lepší latence a optimalizace on-the-fly při zpracování řady příkazů. Rozhraní disků MD Series umožňuje rychlost přenosu dat až 6 Gb/s. Navzdory vysoké rychlosti zařízení jsou jeho energeticky úsporné komponenty schopné udržet spotřebu a teplotu disku na minimální úrovni. Nová řada obsahuje nejnovější technologie Toshiba, včetně chytrého ramp-loading systému a vestavěného snímače otřesů, který pomáhá chránit uložená data.

Řada MD Series využívá technologii Perpendicular Magnetic Recording (PMR) a čtecí a zapisovací technologii Tunnel Magneto Resistive (TMR), které pomáhají těmto interním diskům dosáhnout vyšší hustoty záznamu ke zvýšení kapacity a rychlosti. Nabízejí vysoký výkon a velkou úložnou kapacitu 4 TB (orientační cena 4 699 Kč) nebo 5 TB (orientační cena 5 599 Kč).

Reklama/Advertisement

Zdroj a foto: Toshiba

Reklama/Advertisement