Prémiové telefony realme GT 2 a GT 2 Pro

telefon smartphone Realme GT2 Pro

Společnost realme na veletrhu MWC 2022 oficiálně představila řadu realme GT 2 series. Nejprémiovější vlajková loď všech dob je pro realme přelomovým krokem, vstupuje do nejvyššího segmentu trhu s modelem založeným na revolučních inovacích a udržitelném designu.

Model realme GT 2 Pro s procesorem Snapdragon 8 Gen 1 pořídíte od 18 499 Kč v předobjednávce, standardní cena bude 19 999 Kč. Akční cena realme GT 2 s procesorem Snapdragon 888 začíná na 11 499 Kč, poté za telefon zaplatíte 12 999 Kč.

realme GT 2 Pro má displej Super Reality s ultra vysokým rozlišením a vysokou obnovovací frekvencí, který je navržen tak, aby poskytoval neuvěřitelně realistický obraz působící bohatým, přirozeným a autentickým dojmem. Jde o první 2K AMOLED plochý displej s technologií LTPO 2.0 na světě, který byl vytvořen pomocí 6,7palcového E4 AMOLED s více než 4,5 miliony pixelů. To je neuvěřitelných 525 pixelů na jeden palec. Vyšší hustota pixelů znamená ostřejší zobrazení textu. Na fotografiích jsou pak dokonale viditelné detaily jako jednotlivá stébla trávy či vlasů. 

Tato úroveň barevné hloubky může produkovat 1 024 odstínů červené, zelené a modré, což dohromady představuje působivých 1,07 miliardy barev. To je 64krát více než umí typický 8bitový displej, který dokáže produkovat pouze asi 16 milionů barev. Displej Super Reality může dosáhnout maximálního venkovního jasu až 1 400 nitů. To je jeden z nejlepších výsledků ve své třídě. Má také 10 240 jednotlivých úrovní jasu, které se automaticky přizpůsobují okolí pro optimální úsporu energie a pohodlný zážitek ze sledování.

Automatická úprava obnovovací frekvence

Díky technologii LTPO 2.0 dokáže displej Super Reality automaticky upravit obnovovací frekvenci od 1 do 120 Hz a prodloužit výdrž baterie až o 1,7 hodiny. V režimu GT 3.0 pak lze využít okamžitou dotykovou frekvenci 1 000 Hz. Za kvalitu obrazovky získal realme GT 2 Pro nejvyšší hodnocení DisplayMate A+. Displej chrání Corning Gorilla Glass Victus.

realme GT 2 Pro je poháněn nejnovějším procesorem Snapdragon 8 Gen 1, který je vyrobený 4nm technologii a má jako první na světě architekturu ARM v9, která poskytuje 30% špičkový výkon a trvale zvyšuje jeho účinnost.

realme GT 2 Pro se vyznačuje největší plochou pro odvod tepla s ohromujícími 36 761 mm2, která umožňuje chlazení až o 3 stupně Celsia a maximalizuje výkon čipu. Chladicí oblast je konstruována se zcela novou 9vrstvou chladicí strukturou s oblastí VC z nerezové oceli 4129 mm². Procesor tak může pracovat v maximálním výkonu po delší dobu.

realme opět navázalo spolupráci se světově uznávaným průmyslovým designérem Naotem Fukasawou. Společně vytvořili první bio-polymerový design, který je založen na udržitelném konceptu papírového umění. Po 12 měsících výzkumu s 63 prototyp se nakonec rozhodli pro finální podobu realme GT 2 Pro, která se vyznačuje  špičkovým řemeslným zpracováním zahrnujícím i  proces laserového gravírování 0,1 mm.

V souladu s filozofií udržitelnosti je zadní obal realme GT 2 Pro vyrobený z bio-kopolymerového materiálu SABIC LNP ELCRIN, který má certifikaci ISCC+. Ve srovnání s klasickými alternativami na bázi fosilních paliv by se při výrobě kilogramu bio-kopolymerového materiálu mohlo snížit množství vyprodukovaného CO2 až o 2 kg. Vedle toho zdroje biologických materiálů SABIC pocházejí z odpadu nebo zbytků biomasy.

Sestava tří fotoaparátů s prvním 150° ultra širokoúhlým fotoaparátem na světě a 40násobným fotoaparátem s mikro čočkami

realme GT 2 Pro je vybavený soustavou tří fotoaparátů s prvním 150° ultra širokoúhlým fotoaparátem na světě a 40násobným fotoaparátem s mikro čočkami. Hlavní fotoaparát s rozlišením 50 MPX využívá vlajkový snímač IMX766 s funkcemi PDAF a OIS. IMX766 přichází s optickou stabilizací obrazu pro fotografie a elektronickou stabilizací obrazu pro videa. Optická stabilizace obrazu znamená, že se samotný objektiv fyzicky pohybuje, aby kompenzoval pohyby vaší ruky.

Kromě toho zvládá první 150° ultra širokoúhlý fotoaparát na světě pořizovat extrémní panoramata. Má zorné pole hlavního objektivu, které běžně bývá 84° rozšířené o 278 %. Fotoaparát má i řadu softwarových vylepšení, např. režim rybího oka.

Ohromující 40X Micro-lens Camera 2.0 vám umožní přiblížit objekt a vidět svět kolem vás zcela novým způsobem. Mikro čočky tu byly už dříve, ale naše verze 2.0 vám umožní být 2x dále od objektu, ostření je mnohem snazší. Hloubku ostrosti jsme zvýšili 4x, abychom zajistili zaostření větší části obrazu, čímž jsou snímky mnohem ostřejší.

Nadstavba realme UI 3.0, založená na Androidu 12, přichází s nově navrženými 3D ikonami, naším Fluid Space Designem a Omojis, stejně jako s vylepšenými funkcemi ochrany osobních údajů, jako je kontrola oprávnění aplikací a skrývání polohy. realme UI 3.0 je navrženo s ohledem na funkčnost. Možnosti přizpůsobení vám umožní vyjádřit se s větší svobodou a vytvořit lepší zážitek. realme se navíc zavázalo, že bude aktualizovat operační systém tři roky a zabezpečení dokonce 4 roky od uvedení řady GT 2. 

realme GT 2 Pro se jako nejprémiovější vlajková loď pyšní prvním bio designem, špičkovým 2K LTPO AMOLED displejem, nejnovější platformou Snapdragon 8 Gen 1, největší plochou chladiče a výkonným atraktivním trojitým kamerovým systémem. Kromě toho je smartphone vybaven také 65W SuperDart Charge, 5000mAh masivní baterií, pokročilým systémem Antenna Matrix, reproduktory Dolby Atmos Dual a předinstalovanou nadstavbou realme UI 3.0 na Androidu 12.

realme GT 2 je vybavený 120Hz E4 AMOLED displejem, výkonným procesorem Snapdragon 888 5G a technologií Stainless Steel Vapor Cooling Plus a módem GT 3.0. Jinak má stejné vybavení jako realme GT 2 Pro, včetně designu, baterie, UI 3.0 a paměti RAM. 

Zdroj a foto: realme

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.