Procesory Intel Core pro stylové ultratenké notebooky

Intel dnes představil nové procesory Intel Core a rodinu těchto procesorů rozšířil i na stylové, ultratenké notebooky. Ultrapřenosné notebooky s tloušťkou do 2,5 cm a hmotností mezi 0,5 – 2,5 Kg nabízejí vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterie a konektivitu, kterou uživatelé potřebují především na cestách.

Nové procesory vycházejí z 32nm výrobní technologie společnosti Intel – jsou o 32 % menší a nabízejí o 32 % vyšší výkon v odlehčeném a elegantním designu. Rovněž se vyznačují nižší spotřebou elektrické energie až o 15 %.

Procesory vybavené funkcí Intel Turbo Boost Technology dokážou automaticky zvýšit výkon a přizpůsobit se pracovní zátěži tak, aby uživatel měl k dispozici plný výkon vždy, když ho bude potřebovat. Technologie Intel Hyper-Threading, dostupná v procesorech Intel Core i7, Intel Core i5 a Intel Core i3, nabízí rychlou reakci a pomáhá snižovat prodlevy při současném provádění několika úkolů. Díky grafice Intel HD Graphics nabídnou procesory jasnou grafiku, živé barvy a audiovizuální přehrávání v dokonalém vysokém rozlišení (HD).

Reklama/Advertisement

Vedle toho nedávno představená čipová sada Mobile Intel 5 Series pro ULV notebooky rozšiřuje podporu široké škály audiovizuálních možností a vyšší ochranu dat i samotného počítače (technologie Intel Anti-Theft) a zlepšuje ochranu uživatelova digitálního majetku.

Očekává se, že výrobci notebooků jako Acer, Asus, Lenovo a MSI přijdou s více než 40 novými modely, které by se na trhu měly objevit počátkem června v různých cenových relacích.

Zdroj: Intel

Reklama/Advertisement